Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Zahmet Oldu! Spotify, 5 Yıldır Yalnızca iPhone Uygulamasında Bulunan Özelliği Nihayet Android’e de Getirdi

  • 20 Mart 2022
  • Zahmet Oldu! Spotify, 5 Yıldır Yalnızca iPhone Uygulamasında Bulunan Özelliği Nihayet Android’e de Getirdi için yorumlar kapalı
  • 49 kez görüntülendi.
Zahmet Oldu! Spotify, 5 Yıldır Yalnızca iPhone Uygulamasında Bulunan Özelliği Nihayet Android’e de Getirdi

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, bundan seneler evvel iOS kullanıcıları için bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik, müzik ya da podcast dinleyen bir kullanıcının bir içeriği basitçe sıraya ilave etmesini sağlıyordu. Kullanıcının bu basitlikten yararlanabilmesi için küçük bir kaydırma yapması yeterliydi. Bu özellik nihayet Android kullanıcıları için de sunuldu.

Android ekosisteminde Spotify kullananlar, sıraya yeni bir içerik ilave etmek için birkaç değişe lüzum dinliyorlardı. Bu bağlamda öncelikle çalınması istenen şarkı ya da podcastin yanındaki üç noktaya değilmesi, ardından da “Sıraya Ekle” alternatifinin kullanılması gerekiyordu. Şimdi buna gerek kalmamış gidişatta. Kullanıcılar, parmaklarını sıraya ilave etmek istedikleri içeriğin üzerine getirip kaydırdıklarında, bu harekâtı süratlice asıllaştırmış olacaklar.

Spotify’ın yeni özelliği böyle görünecek:

Spotify

Hakikatine bakacak olursak Spotify, geçtiğimiz sene bu özellik ile alakalı bir açıklama yapmış ve söz mevzusu özelliği Android’e getirmek gibi bir tasarıyı olmadığını duyurmuştu. Ancak görünen o ki işletmenin 5 senelik inadı sona erdi. Zira bu özellik, artık Android kullanıcıları tarafından da tecrübelenebiliyor.

Yaptığımız son hakimiyetlerde, Spotify’ın kaydırarak sıraya ekleme özelliğinin tüm kullanıcılar için kullanılabilir olmadığını görüyoruz. Buradan kavrayacağımız üzere özellik, şimdilik bir grup kullanıcı ile test ediliyor. Belki de firma, yeni özelliği kademe kademe dağıtıyordur. Spotify, bu mevzuda rastgele bir açıklama yapmadı.

Android ekosistemindeki kaydırma özelliği şöyle kullanılacak:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ