Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Yunanistan’ın Verdiği Altın Vize Nedir?

  • 22 Nisan 2021
  • Yunanistan’ın Verdiği Altın Vize Nedir? için yorumlar kapalı
  • 90 kez görüntülendi.

Yunanistan, Güneydoğu Avrupa ülkelerinden olup, aynı zamanda da 1981 senesinden bu yana Avrupa Birliği’nin fotoğrafı olarak bütün abonelerinden biridir. Bu da Yunanistan hudutları dahilinde legal olarak ikamet eden fertlerin Avrupa Birliği’nin hür dolaşımından kısmen de olsa yararlanmaları anlamına kazanç. Yunanistan, 1950’li senelerin sonlarına doğru Türkiye ile beraber Avrupa Birliği’ne bütün azalık müracaatı yaptığında her iki […]

Yunanistan'ın Verdiği Altın Vize Nedir?Yunanistan,

Güneydoğu Avrupa ülkelerinden olup, aynı zamanda da 1981 senesinden bu yana Avrupa Birliği’nin fotoğrafı olarak bütün abonelerinden biridir. Bu da Yunanistan hudutları dahilinde legal olarak ikamet eden fertlerin Avrupa Birliği’nin hür dolaşımından kısmen de olsa yararlanmaları anlamına kazanç. Yunanistan, 1950’li senelerin sonlarına doğru Türkiye ile beraber Avrupa Birliği’ne bütün azalık müracaatı yaptığında her iki ülkenin de gidişatları neredeyse benzerdi. Ancak Türkiye müesseseyle yürüttüğü röportajlarda devletin kararsız bir biçimde davranamaması neticeyi bir cinsli görüşmeleri bitirememiştir. Bu vaziyet hali hazırda de sarih bir biçimde yaşanmaktadır. Oysa Yunanistan 1981 tarihinde süreci bitirmiş ve de fotoğrafı olarak Avrupa Birliği’nin ikinci genişleme yarıyılında bütün aza olmuştur. Bu tarihle birlikte son derece süratli bir derlenme ve de gelişim gösteren Yunanistan ekonomisi, Avrupa Birliği ile zaferli bir biçimde entegre olmuştur. Ancak 2002 senesinde geçilen avro para ünitesiyle beraber ülke de kısa vakitte her şey altüst olmuştur. 2008 senesine kadar yavaş yavaş çöküşe giden Yunan ekonomisi, 2008’te yaşanan küresel krizi kaldıramayarak sanki batmıştır.

Avrupa Birliği’nin şipşak tedbir aldığı Yunanistan, kemer sıkma siyasetlerini özümsemeye başlamış ve de bu vaziyet Yunan ulusu üzerinde baskı yaratmıştır. Ciddi bir mali kriz yaşayan Yunanistan aradan geçen 10 seneye karşın hali hazırda bütün olarak derlenmiş değildir. Bu da natürel olarak ülkenin başka yollar aramasına sebebiyet vermiştir. Bu yollardan biri de ekonomik efora dayalı vize siyasetinin oluşturulmasıdır. Gerçeğinde bu bir hayli ülke de kısmen var olan bir şeydir. Yunanistan, tebaayı ne olursa olsun, sicil kaydı pak olan üçüncü ülke yurttaşlarına gayrimenkul almaları vaziyetinde seans hakkı vermektedir. Bu hakka sahip olabilmek için emin başlı kriterleri de yerine getirmek gerekir. Öncelikle hedefinizin hiçbir ehemmiyeti yoktur. Başka Bir Deyişle sizin Yunanistan konut alıyor olmanız bir muvazaalı harekât bile olsa yeniden de buna legal olarak izin verilecektir. Başka bir ifadeyle Yunanistan’dan ”altın vize” statüsü altında legal olarak seans almak isteyen bir kimse 250 bin avro meblağında bir gayrimenkulü satın almalıdır. Bu harekât satın alana bireye ve de onun anne ve de babasının yanı gizeme 21 yaşını bitirmemiş legal çocuklarına da seans alma hakkı tanır.

Yunanistan'ın Verdiği Altın Vize Nedir?Bu bağlamda Yunanistan’dan 5 senelik bir seans almanız size, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin Schengen Bölgesi’nde de dolaşım olanağı sağlayacaktır. Üstelik Yunanistan’ın verdiği bu altın vizeden istifade edebilme koşulları arasında ülkede hayata gerekliliği de bulunmaz. Başka bir ifadeyle sizin 250 bin avro bedelinde bir gayrimenkul satın almanız aynı zamanda da vizeyi alabilmeniz için yeterli olacaktır.Bakıldığında son derece etkileyici bir uygulama olarak göze çarpan bu altın vizeden şu ana kadar takribî olarak 6 bin yabancı tebaalı şahıs yararlanmıştır. Bunlar arasında en çok alakayı Çinliler ve de Ruslar göstermiştir. Türklerse hemen ardından üçüncü sırada yer alır. İlerleyen yarıyılda alakanın daha da çoğalacağı sanılmaktadır.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ