Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama

  • 26 Eylül 2021
  • Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama için yorumlar kapalı
  • 37 kez görüntülendi.
Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama

Yeni seneye girdiğimiz şu günlerde muhtemelen hemen hepimiz yeni sene için kişisel hedefler koymuş ve listelerimizi hazırlamışızdır. İş, sağlık, cümbüş gibi mevzularda bazı aldığınız kararlar kesinlikle vardır. Bunlardan birisi de sağlıklı yaşam için koşmaya başlamak olabilir. İyi bir koşucu olabilmek için bir ekip dikkat etkeniz gereken mevzular bulunmaktadır. Bu hayalinizi yeni senede yerine getirmek için […]

Yeni Koşucular için 5 Harika UygulamaYeni seneye girdiğimiz şu günlerde muhtemelen hemen hepimiz yeni sene için kişisel hedefler koymuş ve listelerimizi hazırlamışızdır. İş, sağlık, cümbüş gibi mevzularda bazı aldığınız kararlar kesinlikle vardır. Bunlardan birisi de sağlıklı yaşam için koşmaya başlamak olabilir. İyi bir koşucu olabilmek için bir ekip dikkat etkeniz gereken mevzular bulunmaktadır. Bu hayalinizi yeni senede yerine getirmek için sizi motive edecek ve yaptığınız koşuların takibini sağlayacak en iyi uygulamaları bu yazımızda bulacaksınız. Her birisinin farklı avantajları bulunmaktadır. Farklı farklı araştırıp en güzelinize gideni kullanmanız sporu devam ettirme ismine sizi motive edecektir.

Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama1. Strava

İyi bir koşu uygulaması, ilerlemenizi takip etmenize, sizi destekleyen bir koşu topluluğuna bağlanmanıza, solunumunuzu, kalp atış süratinizi ve fazlasını izlemenize dayanakçı olmalıdır. Strava, koşu kayıtlarınızı yakalamanıza, geniş bir fitness topluluğuna bağlanmanıza, reel zamanlı bir biçimde performansınızı takip etmenize ve performansınızı tahlil etmenize ihtimal sunmaktadır.
Azıcık rekabet, size bu spora devam etmenizde ve daha iyi yapmanıza sebep olacaktır. Strava ile dostlarınıza uygulama üzerinden erişebilir ve istatistiklerinizi karşılaştırabilirsiniz. Fitbit, Garmin, Polar, Timex, TomTom, Suunto ve daha fazlası aygıtlar ve hizmetler ile beraber çalışabilir, bu sebeple geçimlilik sorunlarıyla alakalı kaygılanmanıza gerek bulunmamaktadır.

Strava, hem IOS hem de Android marketlerde ücretsiz olarak bulabileceğiniz bir uygulamadır. Ücretsiz versiyonu bir hayli lüzumunuzu karşılamaktadır. Ancak Premium abonelikler alarak daha profesyonel bir biçimde bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama2. MapMyRun

Değişik harika bir uygulama ise MapMyRun isimli uygulamadır. Koşu parkurları ve rotaları bulmanıza dayanakçı olur. Bu özellik, yeni başlayanlar için çok ehemmiyetli bir seçim seçimi olabilir.
Bu uygulama ile şayet varsa bazı uslu pabuçlarınız ile irtibat kurabilirsiniz. Bu pabuçlar uygulama ile senkron bir biçimde çalışabilecek bir yongaya sahiptir. Bu sayede, takip ettiğiniz rotanın GPS konumu kaydolunur, reel zamanlı istatistikleriniz yakalanır. Bunlar dakika başına ne kadar adım attığınız, kalp atış süratiniz ve eşi istatistiklerdir. Bu uygulama da Strava gibi ücretsiz IOS ve Android marketlerde sunulmaktadır. Şayet isterseniz uygulama içi bazı satın almalar yaparak daha profesyonel bir biçimde kullanabilirsiniz.

Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama3. Runner’s World Go

Bir Hayli yeni koşucu, iyi bir koşu yapabilmenin ipuçlarını ve püf noktalarını bilmek için Runner’s World isimli mecmuayı almaktadır. Bu mecmuaya ait olan Runner’s World Go isimli uygulama eş ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Mecmuadaki gibi daha iyi bir koşu yapabilmeniz için bir ekip ipuçları ve püf noktalarının yanında bazı hoş özellikler de kapsamaktadır.

En sevilen özelliği hedef girerek eğitim tasarınızı oluşturmanızı sağlamasıdır. Misalin; 5 km gibi bir hedef tanımladığınızda bu hedefinize erişebilmek için uygulama size bir eğitim tasarıyı dahilinde dayanakçı olabilmektedir. Sevilen özelliklerden bir ötekiyi ise size egzersiz tekliflerinde bulunmasıdır. Misalin; hava hakimiyeti için AccuWeather’ı kullanır ve koşu için en uygun zamanı size önerir. Koşmaya başladıktan sonra havanın kötüleşmesi, yağmur başlaması gibi olasılıklar düşünüldüğünde bu özellik oldukça verimli olacaktır. Bu uygulama sadece IOS’ta bulunmaktadır. Ücretsiz olan bu uygulamada yeniden uygulama için satın alabileceğiniz bir ekip özellikler bulunmaktadır.

Yeni Koşucular için 5 Harika Uygulama4,Runkeeper

Runkeeper, Runer’s World Go ile eş bir biçimde eğitim tasarıyı oluşturmanıza dayanakçı olabilmektedir. Bu uygulama ile tanımladığınız hedeflere eriştirecek egzersiz veya eğitim tasarıları arasından seçimler yapabilirsiniz. Şayet bir maraton koşusu için henüz hazır değilseniz belli bir mesafe veya dayanıklılık ismine bir ekip hedefler tanımlayıp uygun eğitim tasarılarını takip edebilirsiniz.

Uygulamayı yüklediğinizde sizi bir fitness değerlendirmesi sınavına tabi yakalamaktadır. Daha sonra alacağınız eğitim tasarıları bu sınavda verdiğiniz yanıtlara göre şekillendirilmektedir. Bu sayede uygulamayı tamamen kişiselleştirmiş olursunuz. IOS ve Android marketlerden ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bu uygulamada bazı özellikleri kullanmak için uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekmektedir.

5. MyFitnessPal

Beslenme alışkanlıkları, galibiyetli bir koşucu olabilme konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. MyFitnessPal uygulaması aslında bir koşucu uygulaması olmamasına karşın bu listeye dahil edilmiştir. MyFitnessPal uygulaması, bir dijital yiyecek günlüğünüzü yakalamanıza dayanakçı olur ve yediğiniz besinler ile aldığınız besin bedellerini tahlil ederek kalori, su, yağ ve protein alımınızı takip etmenize ihtimal verir. Ayrıca hedef tanımlayarak egzersiz kayıtlarınızı yakalamanızı da sağlamaktadır.

Yeni Koşucular için 5 Harika UygulamaŞayet kilo kaybetmeyi hedefliyorsunuz bu uygulama sizin için çok verimli olacaktır. Yediklerinizi ve içeriklerini takip etmek sizin sağlıklı beslenmenizi ve kilo vermenizi sağlayacaktır. MyFitnessPal uygulamasını IOS ve Android marketlerde bulabilirsiniz. Uygulama için satın alımlarla daha profesyonel bir biçimde kullanım sağlayabilirsiniz.

Sizler için uygun koşu uygulamalarını tanımlamaya çalıştık. Bunlardan birisini seçerek daha iyi motive olacak ve daha sağlıklı bir koşucu olacaksınızdır. Neşeli koşular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ