Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı?

  • 12 Haziran 2021
  • Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı? için yorumlar kapalı
  • 159 kez görüntülendi.
Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı?

Bayanların büyük kısmı, yazın yaptığı makyajdan yana tasalıdır. Zira makyaj sıcak ve nemli günlerde akabilmekte ve bu da bayanlar için mesele oluşturmaktadır. Hatta deniz kenarında ya da havuz başında oluşan hava da makyajın hasar görmesine yetecektir. Sıcak havalarda görülen terleme ile yeniden makyajın akma meseleyi ile karşılaşılacaktır. Bu sebeple de yaz mevsiminde yapılan makyajın üzerinde […]

Bayanların büyük kısmı, yazın yaptığı makyajdan yana tasalıdır. Zira makyaj sıcak ve nemli günlerde akabilmekte ve bu da bayanlar için mesele oluşturmaktadır. Hatta deniz kenarında ya da havuz başında oluşan hava da makyajın hasar görmesine yetecektir. Sıcak havalarda görülen terleme ile yeniden makyajın akma meseleyi ile karşılaşılacaktır. Bu sebeple de yaz mevsiminde yapılan makyajın üzerinde daha çok durulmaktadır.

Özellikle yaz mevsiminin sıcağı mevzubahisi olduğunda, daha hoş bir görünüm ve her zaman taze bir makyajın görülmesi isteniyorsa, bazı ipuçları ile bu neticeye erişmek çok da güç değildir.

Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı?– Buz kompresi: Makyaj yapmaya başlamadan evvel, suratınızın geneline bir buz kompresi uygulayın. Bu biçimde kullanılan buzlar, hoşça sürüldükleri noktalarda, daha sonra yapacağınız makyajın çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Başka Bir Deyişle buz kompresi, makyajı suratınızda uzun vakit yakalamaya yarayan ehemmiyetli bir faktördür.

– Nitelikli mahsuller ile hafif makyaj: Makyajınızı yaparken, kullandığınız mahsullerin nitelikli olmasına özen gösterin. Bu sayede makyaj malzemelerinden alacağınız verim de yüksek olacaktır. Havanın sıcaklığını ve bunaltıcılığını da düşünerek, hafif makyaj uygulaması sizin için ideal netice verecektir.

– BB ve CC kullanımı: Yaz mevsiminde ağır fondötenler cildiniz için mesele yaratacaktır. Hem sizi bunaltacak, hem de kalıcı olmayacak olan bu tip mahsullerin yerine, renk btemizleten ıslatıcılar ile uygulamalar yapmanız daha doğru bir adımdır.

– Jel bazlı mahsuller: Yazın eriyen makyaj malzemelerine baktığınızda, bu mahsullerin su bazlı olduklarını göreceksiniz. Su bazlı makyaj malzemelerinin kullanımı yerine, doğrudan jel bazlı malzemeler ile çok daha güzel ve kalıcı bir makyaja sahip olabilirsiniz.

– Suda akmayan mahsuller: Yaz mevsimi sıcağın, terin, nemin, ıslaklığın, başka bir deyişle suyun mevsimidir. İlla ki bir biçimde su ile temas edeceğiniz için, kullandığınız makyaj malzemeleri de su ile temas edildiğinde akmayacak ve sudan etkilenmeyecek mahsuller olmalıdır. Misalin eyeliner ya da rimel gibi mahsuller, “waterproof” alternatifi ile kullanılmalıdır. Bu sayede makyajınız, rastgele bir kazaya da kurban gitmeyecektir.

Şayet yukarıyada verilen ihtarları dikkate alırsanız, bu yaz makyajınızın akıp akmaması, düşüneceğiniz son şey olacak, siz de hoşluğunuzun ve yazın tadını çıkaracaksınız.
Bibliyografi:
kafekadinca.com/yazin-makyajin-akmamasi-icin-ne-yapilmali/

Yazar:Gökçe Cömert

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ