Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Venezuela’da Ziyaret Etkeniz Gereken 10 Yer

  • 27 Ekim 2021
  • Venezuela’da Ziyaret Etkeniz Gereken 10 Yer için yorumlar kapalı
  • 105 kez görüntülendi.
Venezuela’da Ziyaret Etkeniz Gereken 10 Yer

Venezuela, Güney Amerika’nın kuzeyinde bulunan bir ülke olup, 30 milyonluk nüfusa sahiptir. Ayrıca, dört mevsimi barındıran bu şehirde, plajlar, dağlar, çöller, orman dağılımları ile zengin yeryüzü biçimlerine sahiptir. Petrol, hoş bayanlarla ünlü olan bu şehir de gitmeniz gereken yerleri derledik. CARACAS Caracas ülkenin başşehri olup, ziyaret etkeniz için size çok nedenler sunmaktadır. Waraira Repano ya […]

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerVenezuela, Güney Amerika’nın kuzeyinde bulunan bir ülke olup, 30 milyonluk nüfusa sahiptir. Ayrıca, dört mevsimi barındıran bu şehirde, plajlar, dağlar, çöller, orman dağılımları ile zengin yeryüzü biçimlerine sahiptir. Petrol, hoş bayanlarla ünlü olan bu şehir de gitmeniz gereken yerleri derledik.

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerCARACAS

Caracas ülkenin başşehri olup, ziyaret etkeniz için size çok nedenler sunmaktadır. Waraira Repano ya da Avila, kıyı kentini birbirinden ayıran ve kentin natürel bir parçası olan coğrafi bir kazadır. Şehrin tamamında iyi bir resim sürüklemek istiyorsanız, Valle Arriba Lookout’a gitmelisiniz. Gece yaşamını seviyorsanız şehirde bir hayli gece kulübü olup, Hollic, Rosalinda, LeClub, Barriot gibi ünlü mekanlar da oldukça popülerdir. Venezuela’nın geçmişi hakkında bilgi edinmek isterseniz National Pantheon, Bolivar’s Mozole ve The Bolivar’s House’a gidebilirsiniz. Buralar da birkaç müzeyi de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Bellas Artes Müzesi, Çocuk Müzesi, Soto’nun eseri gibi değişik abideler’ı görmeden geçmemeniz gereken yerlerdendir. Büyük bir şehir bu surattan tam yerleri ziyaret etmek isterseniz size bir gün yetmeyecektir.

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerRAGE DAĞI

Bu bölge Venezuela’nın kuzeyinde bulunmakta olup, 53.000 km2’lik bir yer kaplamaktadır. Bu bölgede, ziyaret etmek istediğiniz bir hayli plaj bulabilirsiniz. Çoğu otomobille ulaşabilir ve yol denizle yan yana gider. Kesinlikle görmeniz gereken plajlar ise Tuja, La Sabana, Cepe, Choroni, Cata, Osma plajlarıdır.

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerMERİDA PARAMO

Bu bölge, ülkenin en düşük sıcaklığına sahiptir. Aralık-Şubat’ta giderseniz, Paramo’da ve -2°C’lik sıcaklıkları -10°C’lik Bolivar Zirvesinde bulabilirsiniz. Bolivar Zirvesi, ülkenin en yüksek zirvesinde, deniz seviyesinden 4978 metre yüksekte ve üstü her zaman karla kaplıdır. Kuzey suratı tırmanmak işin en güç taraftır.
Paramo, deniz seviyesinden 4.118 metre yükseklikte bulunan bir bölgedir. Bu bölgede minik bir kabinden süitlere kadar her türlü oteli bulabilirsiniz. Orada kalırsanız, tüm Aguila’s Peak göreöğrenir ve sabah uyandığınızda şanslı iseniz, kar bulabilirsiniz. Ayrıca, bir ata binebilir ve yerel ulusun size sunduğu hoşlukları görerek cümbüşlü tur yapabilirsiniz.
Mukumbari Cable Car, dünyadaki en büyük teleferiklerden bir tanesidir, ayna Zirvesi’nin tepesine çıkmaktadır. Beş istasyon ziyaret eden bu teleferikte, son istasyonda sıcak çikolata satın alabileceğiniz ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda mağaza bulabilirsiniz.

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerMORROKO ULUSAL PARKI

Bu park Falcon devletinde olup, parkta saydam su ve beyaz kumlu bir hayli yerler keşfedeksiniz. Sualtı görünürlük için, yerler pratik dalış ve şnorkel için ideal olup, bu yerlerden birine gitmek için ise, Tucacas ya da Chichiriviche’de bir taksi botu kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede 20 dakika içinde sahilde olacaksınız. Hemen hemen tüm yerlerde, kokteyller, nefis deniz mahsulleri ve kiralık şezlong ve şemsiyeleri alabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır.

Kum Tepeleri

Falco Devletinin kuzeyinde bulunan bu yolda, bu enteresan kum tepesinin ismi “CORO’S DUNES” olup, Venezuela’nın Ulusal Parkıdır. Bu park her zaman farklılık göstermektedir. Kum tepeleri çok ince kumdan yapılmış alanı sürekli ıslatan büyük rüzgâr fırtınası sebebiyle, kumun inceliği cildinizden yıprandırabilir, ihtiyatlı gitmenizde fayda var. Bu kum tepesinde kum sporlarının her türlüsü yapılmaktadır.

San Roman Cape, Venezuela’nın kuzey noktasıdır. Bu yerde büyük bir deniz feneri bulunup, hava berrak ise, Aruba İsmesının rafinerisindeki binoküler kullanmadan göreöğrenirsiniz. Cape’e gitmek için 4 × 4’lük bir vasıtanızın olması gerekir, zira yolun son kısmı bayağı bir araba için oldukça ağırdır.

CATATOMBO AYDINLATMASI

Perija Testere’nin Venezuela’nın batısında, Catatumbo aydınlatmasını bulacaksınız. Bu bölgede atmosfere metan üfleyen büyük bir göl var, gece bulutlar yükseldiğinde semanda yüksek bir elektrik fırtınası oluşturmaktadır. Bu yıldırım senenin her saatinde ortaya çıkar. Bu eşsiz yapı bir dünya mirası olup, bir hayli bilim adalarının çalışmalarında yerini almıştır.

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerRORAİMA TEPUY

1.6 milyon senelik jeolojik yapı olan bu tepe, dünyanın en eski jeolojik yapıları olup, sadece Venezuela’da ve Brezilya‘nın kuzeyinde bulunmaktadır. Ayrıca bu yapı, Pixar’ın filmine esin kaynağı olmuştur.

GUACHARO’S CAVE

Monaga Eyaleti’nde bulunan bu mağara, ülkenin en büyük mağaralarından biri olup, iç tarafında çok sayıda sarkıt ve dikit barındırmaktadır. Ayrıca Guacharo mağarasının içinde yaşayan özel bir kuş cinsi de bulabilirsiniz. Bir efsaneye göre, mağaranın çok büyük olduğu ve çıkışın Vietnam’da olduğun söylenmektedir. Bir başka merak uyandırıcı asıl ise, mağaranın içinde bulunan sarkıtlar ve dikitler kalsit sütunlardan bir duvar oluşturacağından, mağaranın içini tamamen kapatacağıdır.

LOS ROQUES ARCHIPELAGO

Çok beyaz, sarih kumlu ve sarih mavi suya sahip bir grup isme, Venezuela’nın kuzeyinde bulunmaktadır. En büyük ismesı Gran Roque olup, uyandığınızda otellerin balkonundan mavi berrak syat göreöğrenirsiniz. Los Roques’e erişmek için La Guaira’daki Maiquetia’dan 30 dakikalık seyahat etkeniz gerekmektedir .

Venezuela'da Ziyaret Etmeniz Gereken 10 YerANGEL’S FALL

Venezuela’nın orta ve güney bölgesinde yoğun orman örtüsü vardır. Bu orman, Canaima Ulusal Parkı ya da Gran Sabana’dır. Bu parkta Angel’s Fall dünyanın en büyük şelalesi bulunmaktadır. Bu şelalenin yüksekliği 979 metre olup, su düşüşünü perspektiften göreöğrenirsiniz. Nereye bakarsanız bakın, gösterinin hoşluğundan büyüleneceksiniz. Kesinlikle seyahat etmeye değer bir yerdir, kaçırmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ