Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Valencia Nasıl Bir Şehirdir?

  • 14 Temmuz 2021
  • Valencia Nasıl Bir Şehirdir? için yorumlar kapalı
  • 138 kez görüntülendi.
Valencia Nasıl Bir Şehirdir?

Valencia, Avrupa Birliği’ne 1986 senesinde resmi olarak bütün abone olan İspanya’nın hudutları dahilinde yer alan bir şehirdir. Ülkenin en ehemmiyetli mesken yerlerinden biri olarak gösterilen Valencia, İspanya’nın doğu hattında yer alır. Bir liman şehri olan Valencia, bu anlamda oldukça ehemmiyetli bir konuma sahiptir. İspanya’nın kendisiyle aynı adlı Valencia bölgesinin başşehri olan bu şehir, iç işlerinde […]

Valencia Nasıl Bir Şehirdir?Valencia, Avrupa Birliği’ne 1986 senesinde resmi olarak bütün abone olan İspanya’nın hudutları dahilinde yer alan bir şehirdir. Ülkenin en ehemmiyetli mesken yerlerinden biri olarak gösterilen Valencia, İspanya’nın doğu hattında yer alır. Bir liman şehri olan Valencia, bu anlamda oldukça ehemmiyetli bir konuma sahiptir. İspanya’nın kendisiyle aynı adlı Valencia bölgesinin başşehri olan bu şehir, iç işlerinde bağımsız dış işlerinde ise İspanya’nın bir parçası olarak öğrenilir. İspanya’nın en gözde mesken yerlerinden biri olarak kabul edilen Valencia, ülkenin başşehri Madrid ve Barcelona sonrasında İspanya’nın en büyük şehri olarak kabul edilir. Bu anlamda ilk üç içersinde yer alan Valencia, şehri oldukça gelişmiş bir mesken yeri olarak karşımıza çıkar. İspanya’nın doğu hattında konumlanan Valencia, ülkenin en ehemmiyetli liman şehirlerinden biridir. Ülkenin en büyük limanı olarak da öğrenilen Valencia Limanı, Avrupa çapında da oldukça ehemmiyetli bir yere sahiptir. Akdeniz şehirleri arasında yer alan Valencia, son derece tarihi şehir tasarılamasıyla da dikkat çekicidir. Bu anlamda her sene bir hayli yerli ve de yabancı ziyaretçiyi hudutları dahilinde ağırlayan Valencia, bölgenin en önde gelen turizm şehirlerinden biridir.

İspanya’nın iktisadi bağlamda dünyaya açılan en ehemmiyetli liman şehirlerinden biri olan Valencia, bu anlamda ülke ekonomisine çok ciddi katkılar sunuyor olmasıyla da öğrenilir. Avrupa’nın en büyük 5’inci konteyner limanı olarak da öğrenilen Valencia Limanı, çok büyük bir ticaret hacmine sahip olmasıyla gerek bölge gerekse de ülke ekonomisine çok büyük bir katkı sunar. İspanya topraklarının en yoğun güneş alan şehirlerinden olan Valencia, konumu ile son derece stratejik bir lokasyon haline gelmiştir. Özellikle karadan Mülklerce adasına geçiş bu şehir üzerinden çok yoğun bir trafik ile sağlanır. Bu şehirde kumpaslı olarak hakikatleştirilen tarifeli seferler bulunur. Bu tarifeli seferler sayesinde Valencia bir anlamda Mallorca’ya turist ihracatı yapar. Zati kendi hudutları da son derece turistik olan Valencia, bu anlamda oldukça dikkat çekicidir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Valencia, çağdaş anlamda M.Ö. 138 senesinde kurulmuş bir kenttir. Bu da şehrin ne kadar daha önceki bir tarihe sahip olduğunu sarihçe ortaya koymaktadır. Şehir ülkenin en kalabalık üç şehrinden biridir. Bu anlamda şehrin hudutları dahilinde yaşayan yerleşik insan rakamı 2,6 milyona kadar erişmektedir. Ancak merkez olarak adlandırılan lokasyonda ise alt yukarıya 810 bine yakın insan resmi olarak yerleşik pozisyonda yaşamaktadır.

Valencia Nasıl Bir Şehirdir?Ülkenin en ehemmiyetli şehirlerinden biri olduğu için Valencia, bir hayli milli ve de beynelmilel havayolu işletmesinin de tarifeli seferler tertip ettiği ehemmiyetli limanlardan biridir. Bu anlamda bölgeye Türkiye üzerinden de erişmeniz muhtemeldir. İstanbul şehri üzerinden Valencia‘ya Türk Hava Yolları ile tarifeli olarak ulamanız muhtemeldir. İspanya bir Avrupa Birliği ve de Schengen ülkesi olduğundan seyahatiniz evvelinde geçerli bir Schengen vizesine de sahip olmanız gerekir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ