Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

United Airlines Nasıl Bir Havayoludur?

  • 04 Temmuz 2021
  • United Airlines Nasıl Bir Havayoludur? için yorumlar kapalı
  • 135 kez görüntülendi.
United Airlines Nasıl Bir Havayoludur?

United Airlines, Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri siciline patentli milletler arası kimliğe sahip bir ticari havayolu işletmeyidir. Dünyanın en popüler havayolu işletmeleri arasında yer alan United Airlines, ülkenin havacılığına çok ciddi anlamda bir katkı sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin American Airlines ve Delta Airlines firmalarının ardından 3. sırada yer alan United Airlines, bu ilk iki […]

United Airlines, Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri siciline patentli milletler arası kimliğe sahip bir ticari havayolu işletmeyidir. Dünyanın en popüler havayolu işletmeleri arasında yer alan United Airlines, ülkenin havacılığına çok ciddi anlamda bir katkı sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin American Airlines ve Delta Airlines firmalarının ardından 3. sırada yer alan United Airlines, bu ilk iki havayolunun dünya çapında da ikinci sırada olması nedeniyle kendisi de doğrudan dünyanın en büyük ilk üç havayolu işletmeyi arasında yer almaktadır. İşletme merkezinin Amerika Birleşik Devletleri’nin İllinois eyaletinde bulunan Chicago şehrinde yer alan United Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli markaları arasında yer alır. United Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’nin iç hatlar anlamında en faal havayolu işletmeleri arasında yer alır. American ve Delta Airlines’a kıyasla United Airlines daha çok Amerikan iç pazarına hitap etmesiyle tanınmıştır. Bunun haricinde United Airlines, ayrıca milletler arası uçuşlar da reelleştirmektedir. Bakıldığı zaman United Airlines, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Okyanusya’da bulunan ülkelere tarifeli seferler tertip etmektedir.

DUnited Airlines Nasıl Bir Havayoludur?ünyaca ünlü havayolu ittifakı olan Star Alliance da abone olan United Airlines, bu sayede ”Code-Share” uçuşları asıllaştırabilmektedir. Bu anlamda United Airlines, Alman devi Lufthansa ve Türk Hava Yolları gibi önde gelen ticari havayolu işletmeleri ile ortaklaşa uçuş asıllaştırabilmektedir. Resmi olarak 6 Nisan 1926 tarihinde kurulmuş olan United Airlines, bu tarihten 5 sene sonra resmi faaliyetlerine başlayarak ticari yolcu taşımacılığına start vermiştir. Bu anlamda 28 Mart 1931 tarihi itibariyle yolcu taşıyan United Airlines, 9 adet değişik destinasyonda hubu sahip olmasıyla da dünyada ilk sırada yer alır. Bakıldığında United Airlines’ın, Chicago, Los Angeles, Houston, New Jersey, San Francisco, Washington ve Japonya‘nın Tokyo şehrinde hubu bulunmaktadır. Bu da United Airlines gerek domestik gerekse de milletler arası uçuş spektrumu ihtimali sunmaktadır.

Dünyanın en büyük filolarından birine sahip olan United Airlines, toplam 742 adet ticari yolcu uçağına sahiptir. Bu da işletmeyi Amerikan ve dünya pazarında üçüncü sıraya kadar çıkarmaktadır. ”Fly the Friendly Skies” sloganına sahip olan United Airlines, filosunda bulunan 742 adet uçakla toplam iç ve dış hat olmak üzere 342 destinasyona tarifeli sefer tertip etmektedir. İşletme son zamanlarda kar marjını düşürse de yeniden de 2,5 milyar Dolara yakın senelik cirosu ile bir hayli Havayolu işletmesini geride vazgeçmeyi muvaffak olmuştur. Dünyanın en büyük havayolu işletmeleri arasında yer alan United Airlines, bünyesinde takribî olarak 86 bin bireyi istihdam etmektedir. United Airlines, piyasa bedelinin takribî olarak 20 milyar Amerikan Doları olduğu sanılmaktadır.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ