Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Ukrayna’nın Kripto Para Bağışçıları İçin Duyurduğu Ödül, Dolandırıcılığa Alet Olmuş Olabilir!

  • 21 Mart 2022
  • Ukrayna’nın Kripto Para Bağışçıları İçin Duyurduğu Ödül, Dolandırıcılığa Alet Olmuş Olabilir! için yorumlar kapalı
  • 41 kez görüntülendi.
Ukrayna’nın Kripto Para Bağışçıları İçin Duyurduğu Ödül, Dolandırıcılığa Alet Olmuş Olabilir!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Batı dünyası, Ukrayna’ya parasal açıdan destek olmaya başlamıştı. Ukrayna için bir hayli ülkede bağış kampanyaları başlatılırken, bu kampanyalardan birisi de kripto para dünyasında devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlayan kripto para üzerinden yapılan bağışlar, günümüzden 50 milyon doları aşkın seviyeye erişti.

Ukrayna tarafından paylaşılan resmi kripto para cüzdan adreslerine sevk edilerek yapılan bağışlar, bayağıda karşılığında bir şey beklenmeden yapılıyordu. Fakat Ukrayna, kripto parayla bağış yapanlara bir geri dönüş yapmayı kararlaştırdı. Ukrayna, airdrop hakkında henüz bir ayrıntı paylaşmamışken ortalık şu anlık karışmış gibi duruyor.

Ukrayna’nın Airdrop kampanyası dolandırıcıların fırsatı olmuş olabilir:

ukrayna airdrop

Ukrayna’nın Twitter’da paylaştığı resmi airdrop ilanının ardından Ethereum blok zinciri kaşifi Etherscan, çarşamba günü 7 milyar adet Peaceful World WORLD adlı bir token’ın oluşturulduğunu ve Ukrayna’nın resmi kripto para bağış adresine sevk edildiğini gösterdi. Bunun ardındansa Ukrayna’nın cüzdanının 1 milyon adet Peaceful World token’ını likidite havuzunu seed’lemek için yolladığı görüldü.

Geçtiğimiz dakikalardaysa ‘Ukraine Crypto Donation Ukrayna Kripto Para Bağışı’ adlı söz mevzusu hesaptan WORLD tokenlarının dağıtılmaya başladığı görüldü. Bu yazıyı yazdığımız an haysiyetiyle 1.400’ü aşkın kripto para cüzdanına transfer yapıldı. Fakat ilerleyen dakikalarda Etherscan’de bir büyüme yaşandı.

Etherscan, WORLD tokenlarını yolladığı görülen söz mevzusu adresi kuşkulu olarak işaretledi ve insanlara adresin spam ya da dolandırıcılık için kullanılabiliyor olacağı mevzusunda uyardı. Blok zincir uzmanlarından da mevzuyla alakalı açıklama geldi. Uzmanlar, böyle bir operasyonun üçüncü taraf kişilerce de tetiklenebileceğini ve Ukrayna cüzdanının hiçbir zaman Peaceful World tokenlarıyla doğrudan etkileşime girmediğini açıkladı. Bu da söz mevzusu Airdrop tasarısının dolandırıcılar tarafından fırsat olarak kullanılmış olabileceği anlamına geliyor.  

Ukrayna, henüz airdrop hakkında bir büyüme paylaşmadı. Dün sabah saatlerinde yapılan son açıklama, Airdrop duyurusunu kapsıyor ve 3 Mart TSİ 19.00’da snapshot alınacağını bildiriyordu. Büyüme oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Ukrayna, Airdrop kampanyasını iptal etti:

Ukrayna Dijital Mutasyon Bakanı Mykhailo Fedorov, başlattıkları Airdrop kampanyasını iptal ettiklerini açıkladı. Yukarıyada bahsettiğimiz Airdroplar da gerçekten de dolandırıcıların işi çıktı. Bakan’ın açıklaması şu biçimdeydi:

“Dikkatlice düşündükten sonra airdrop’u iptal etmeye karar verdik. Her gün Ukrayna’nın saldırganlığa karşı savaşmasına dayanak etmek isteyen daha fazla insan var. Bunun yerine, yakında Ukrayna Silahlı Güçlerini desteklemek için NFT’leri duyuracağız. Rastgele bir değiş tokuş edilebilir token verme mevzusunda rastgele bir tasarımız YOKTUR”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ