Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Türk Yurttaşları Amerika’da Konut Alabilirler Mi, Koşulları Nelerdir?

  • 01 Kasım 2021
  • Türk Yurttaşları Amerika’da Konut Alabilirler Mi, Koşulları Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 102 kez görüntülendi.
Türk Yurttaşları Amerika’da Konut Alabilirler Mi, Koşulları Nelerdir?

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden olup, sahip olduğu ekonomik efor ile dünyanın en güçlü ülkesi sıfatına sahiptir. Bu ülke takribî 300 sene evvelinde ülke dışından ki, başta Avrupa ülkeleri yer alır, muhacirlerin gelmesiyle kurulmuştur. Kurulduğu ilk yarıyılda Birleşik Kraliyet’ın bir parçası olan Amerika Birleşik Devletleri, yarıyılın süper eforu olan Britanya tarafından ağır ödentilere […]

Türk Vatandaşları Amerika'da Ev Alabilirler Mi, Şartları Nelerdir?Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden olup, sahip olduğu ekonomik efor ile dünyanın en güçlü ülkesi sıfatına sahiptir. Bu ülke takribî 300 sene evvelinde ülke dışından ki, başta Avrupa ülkeleri yer alır, muhacirlerin gelmesiyle kurulmuştur. Kurulduğu ilk yarıyılda Birleşik Kraliyet’ın bir parçası olan Amerika Birleşik Devletleri, yarıyılın süper eforu olan Britanya tarafından ağır ödentilere maruz vazgeçilince, bağımsız çabası yapmış ve nihayetinde de 4 Temmuz 1776 tarihide bağımsız bir devlet sıfatını kazanmıştır. Dünyanın en daha önceki ancak en yüzeysel tarihe sahip olan devletlerden biri olan Amerika Birleşik Devletleri bir muhacir ülkesi olarak kabul edilir. Bu ülke, çok sayıda değişik ırka halka üye insanı hudutları dahilinde barındırır. Bu bireylerin büyük bir çoğunluğu İngiliz, İrlandalı, Alman ve İspanyol’dur. Ancak aralarında Afrikalı ve Güney Amerikalıların da bulunduğu bu ülke çok sayıda da İskandinav orijinli insanın yaşadığı bir coğrafyadır. Amerika Birleşik Devletleri bu anlamda dünyanın en kozmopolit ülkesi konumundadır. Bu hoş ülke, her sene 50 bin kadar yabancıyı loto usulüyle hudutlarına kabul eder. Kurulduğu günden beri fırsatlar ülkesi olarak lanse edilen Amerika Birleşik Devletleri, esasında barındırdığı hürlükler ülkesi kavramı ile çok cazip bir mesken yeridir. Ekonomik olarak da yatırım yapılabilecek 10 ülke arasında yer alan Birleşik Devletler bu anlamda her sene dünyanın dört bir yanından geçtiği yatırımcılar ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri, mortgage kavramının doğduğu ülkedir. Bu ülkede her Amerikan yurttaşı bir biçimde konut alma teşebbüste bulunur ve bütçesi oranında mortgage sürükler. Bu da ”American Dream” ifadesinin hakikatleşmesi bağlamında en kritik rol oynayan harekât olarak kabul edilir. Ancak son senelerde Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik statüde olmayanlar da bu ülkeden konut almaya başlamıştır. Bu sayede ülkede geçirdikleri süreyi daha cümbüşlü bir hale getirmeye çalışan yabancılar, Amerikalıların aksine legal olarak ancak nakit karşılığında konut alabilmektedir. Bu da ülke ekonomisine hatırı sayılır bir girdi anlamına kazanç ki, bu konuda ülke de son derece iyimserdir. Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri’nden konut almak istemeniz halinde Amerikan yurttaşı olma koşulu sizden aranmaz. Başka Bir Deyişle başka bir ifadeyle yabancı bile olsanız bu ülkeden konut almanız muhtemeldir. Burada kaçırılmaması gereken en ehemmiyetli nokta ise konut almanın size doğrudan seans hakkı tanımayacağıdır. Başka bir ifadeyle Amerika’dan konut bile alsanız, bu ülkede seans alma hakkınız bu konutla ilişkili değildir. Satın aldığınız evin kıymeti ne olursa olsun, seans elde faktörüz ancak muhakkak başlı koşullar altında mevzubahisidir. Bu koşulların başında ülkeye yatırım yapmak ve Amerikan yurttaşlarına istihdam sağlamaktır. Bu ilk kural sağlanırsa, Green Card olarak da öğrenilen Permanent Residence Card hamili olmanız muhtemeldir.

Türk Vatandaşları Amerika'da Ev Alabilirler Mi, Şartları Nelerdir?Şayet yalnızca konut alma maksadınız varsa bu gidişatta, şayet rastgele bir kabahate karışmamış ve de Amerika Birleşik Devletleri’nin kara listesinde yer almıyorsanız, isminize 10 sene geçerliliği bulunan bir turist vizesi tertip edilir. Bu vize sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde her sene 6 ay kadar kalabilirsiniz. Bu tek girişte ya da çok girişte kalabileceğiniz senelik kotadır. Başka Bir Deyişle her takvim seneyi size 6 aylık ikamet hakkı verir. Bu müddette eviniz olsa bile yalnızca resmi olarak turist statüsü altında ikamet hakkı elde edersiniz ve netlikle çalışamazsınız. Bu kuralın ihlali vize iptaline kadar gidebilir. Bu gidişatta evinizi vekaleten birine sattırmanız gerekir ki bu da sizin için ciddi anlamda parasal kayıplara sebebiyet verebilir. Konut maliyetleri nazara alındığında Türkler en çok Florida ve New York eyaletlerinden konut almayı seçim etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ