Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Taşıtınızda Asla Vazgeçmemeniz Gereken Şeyler

  • 06 Aralık 2021
  • Taşıtınızda Asla Vazgeçmemeniz Gereken Şeyler için yorumlar kapalı
  • 98 kez görüntülendi.
Taşıtınızda Asla Vazgeçmemeniz Gereken Şeyler

Araba kullananlar, çok özel bir vaziyet olmadığı sürece vasıtamızda vazgeçilmemesi gereken eşyaların ne olduğunu öğrenir. Ancak bazen hiç önem vermeden bu eşyaları aracına vazgeçer. Minik Çocuklar Taşıt dışındaki işiniz birkaç dakikadan fazla sürmese dahi, çocukları sıcak bir günde otomobilde yalnız vazgeçmek güvenliklerini riske atar. Her sene vasati olarak 38 çocuk sıcak arabalarda sıcak çarpmasından can vermektedir. Sırça […]

Araba kullananlar, çok özel bir vaziyet olmadığı sürece vasıtamızda vazgeçilmemesi gereken eşyaların ne olduğunu öğrenir. Ancak bazen hiç önem vermeden bu eşyaları aracına vazgeçer.

Minik Çocuklar

Taşıt dışındaki işiniz birkaç dakikadan fazla sürmese dahi, çocukları sıcak bir günde otomobilde yalnız vazgeçmek güvenliklerini riske atar. Her sene vasati olarak 38 çocuk sıcak arabalarda sıcak çarpmasından can vermektedir. Sırça çatlamış olsa dahi otomobilin içindeki sıcaklık on dakika içinde takribî 20 °F’ye kadar yükselebilir.

Evcil Hayvanlar

Sıcak yaz mevsiminde köpekler ve kediler de tehlike altındadır. Araştırmalara göre, her sene suratlarca evcil hayvan taşıtlarda fazla sıcaktan dolayı

hayatlarını yitiriyor. Bir saat sonra, taşıt sıcaklıkları dışardaki abuhavadan 45 °F daha yüksek olabilir ve gölgeli bir park yeri dahi sıcaklığı yasaklayamaz.

İlaçlar

Pek çok ilaçlar oda sıcaklığında yakalanmalıdır, ancak seyahat halinde iken taşıtınızda ilaçlarınızı unutabilir, onların sıcaklıktan hasar görüp daha az tesirli hale gelmesine neden olabilirsiniz.

Elektronik Aygıtlar

Dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve öteki elektronik  eşyalar sürücüler gibi eşyalar çalınabilir ve bu vaziyette size hem gider çıkarır hem de içerisindeki bilgiler tehlike oluşturur. Bu surattan makinelerinize parola koymalısınız.

Güneş Kremi

Güneşderi gözetici etkin maddeler yüksek sıcaklıkta dağılınır. Bu surattan sıcak bir günde otomobilde güneş kremi vazgeçmek riskli olabilir. Kremin tesiri eksilebilir, eriyip çevreyi pisleyebilir.

Su Şişeleri

Çalışmalar, plastik su şişelerinde bulunan kimyevileri BPA ve ftalatları kanser ve kalp hastalığı gibi sağlık şartlarıyla ilişkili olduğunu ortaya koymuştur. Bir şişenin güneşte kalması ve ısınması, bu kimyevilerin suya sızmasına neden olabilir. Ayrıca şayet bir zamandır şişe çevrede uyuyorsa mikroorganizmaları barındırmaya başlayabilir ve sıhhatinize hasarlı olabilir.

El Çantası

Vasıtada vazgeçilen cüzdan ya da çanta hırsızlara davetiye çıkartır. Cüzdanınızı ya da çantanızı çalmak isteyen hırsız taşıtınıza hasar verebilir. Bu vaziyet özellikle kimlik ve pasaport gibi şahsi bilgileri kapsayan çantalar mevzubahisi olduğunda daha da ehemmiyetli bir vaziyet haline kazanç.

Gözlük

Aracınızda Asla Bırakmamanız Gereken ŞeylerAraba sürerken güneşderi etkilenmemek için taşıtınızın güneş siperliğini kullandığınız gibi güneş gözlüğünüzü kullanıyor olabilirsiniz. Ancak varış noktanıza eriştikten sonra gözlüğünüzü taşıt içinde vazgeçmeyin. Isı, plastik çerçeveleri eğebilir ve metalleri takamayacak kadar ısıtabilir. Ayrıca sırçaların veya güneş gözlüklerinin gösterge oturumunda vazgeçilmesi sırçanın büyüteç gibi güneş ışığını alabileceğinden daha da makûs neticeler doğurabilir.

Ehemmiyetli Dokümanlar

Postalamayı veya ufalamayı tasarladığınız şahsi evraklarınız varsa bu görevi yapılacaklar listenizde bir öncelik haline getirin. Mektep transkriptleri veya vergi formları gibi dosyalar, şayet birileri taşıtınıza girerse çalınabilir.

Pasaport

Aracınızda Asla Bırakmamanız Gereken ŞeylerSeyahat ederken taşıması çok güç olsa dahi otomobilde pasaport vazgeçmeyiniz. Kimliğinizin bilgilerini kıymetli şeyler olduğunu öğrenil nasıl mücevherleri otomobilde vazgeçmiyorsanız pasaportta da aynı seviyede dikkatli olun.

İçki

Bir şişe içki içmek için işiniz bitene kadar bekleyin. Şişe çok fazla ısınırsa, alkolün lezzeti bozulabilir ve mantar kapaklı olan şişeler çevresinden sızarak mantarı bir ölçü dışarı itip çevreyi pisleyebilir.

Alışveriş Malzemeleri

Bozulabilir yiyecekler çoğu vaziyette iki saat içerisinde buzdolabında bekletilmelidir ve bu zaman yaz aylarında daha da kısalır. Besinler bir saatten fazla dışarı vazgeçilmemelidir.

Nebatlar

Konuta hemen gitmeyecekseniz bir bahçeden çiçek ya da nebat almayı düşünmeyin. Hava gidişatına göre değişse de genellikle nebatlar bir saat içine can verebilir. Özellikle yapraklar pencerelere değiyorsa soğuk sırça ya da sıcak sırça yaprakları mahvedebilir.

Sprey Paketleri

Sprey paketlerinin ihtar yaftalarında 120 °F’50 C’ın üzerindeki sıcaklıklarda gizlemeyin yazılıdır. Mahsulün sıcaklığı yükseldikçe içerisindeki tazyik kesintisiz olarak çoğalır püskürtülmesini sağlar. Özellikle doğrudan güneş ışığına vazgeçerseniz, spreyler patlar ve otomobile hasar verebilir. Daha da makûsu da patladığı zaman karşıdaki şahsa hasar verecek biçimde çarparak yaralayabilir.

Dudak Boyası

Aracınızda Asla Bırakmamanız Gereken Şeyler

Genellikle kadın sürücülerin yanlarından ayırmadıkları dudak boyasıların yaz sıcaklıklarında hiç kaderleri yoktur. Makyaj tazelemek için aynanın önündeki konsolda vazgeçilen dudak boyası erir ve kullanılmaz bir hal alır.

Vasıtasını çok yoğun kullananlar için otomobilleri sanki sırtlarında taşıdıkları konutları gibidir. Yukarıyada bahsi geçenler mevzusunda dikkatli davranmaları hem can ve hem de mülk güvenliği için ehemmiyetli noktalardır ve alışkanlık haline getirmeleri koşuldur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ