Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Strobing Nedir?

  • 07 Temmuz 2021
  • Strobing Nedir? için yorumlar kapalı
  • 101 kez görüntülendi.
Strobing Nedir?

Bayanlar için büyük bir isteğe dönüşen makyaj için her sene moda olan bir akım ortaya çıkmaktadır. Bu akımlar aralıksız değişir böylece makyaj modası aktüel kalmaya ve çağdaş zamana ayak yalana çalışır. Bu akımlardan biri de strobing ismi verilen uygulamadır. Strobing aydınlatma temelli bir cilt makyajı çeşididir. Bu aydınlatma harekâtını ıslak bir görünüm varmışçasına parlayarak sağlar. […]

Bayanlar için büyük bir isteğe dönüşen makyaj için her sene moda olan bir akım ortaya çıkmaktadır. Bu akımlar aralıksız değişir böylece makyaj modası aktüel kalmaya ve çağdaş zamana ayak yalana çalışır. Bu akımlardan biri de strobing ismi verilen uygulamadır.

Strobing Nedir?Strobing aydınlatma temelli bir cilt makyajı çeşididir. Bu aydınlatma harekâtını ıslak bir görünüm varmışçasına parlayarak sağlar. Fakat bu parlaklık cildin yağlanması demek değildir. Bütün tersi yağlı olmayan cildin sıhhatli görünümünden kaynaklanan bir canlılıktır. Makyajın sade ve canlı bir görünüm vermesi gerekmektedir. Olası olduğu kadar az ürün ile sıhhatli ve duru bir cilt elde etkenin ehemmiyetli bir yoludur.

Strobing usulünde kullanılan aydınlık bitişli ürünler sayesinde uygulanır. Makyajın ilk adımı ıslak ve nemli bir görünüm istendiği için cildi iyice ıslatmaktır. Bunun için ıslatıcı bir krem kullanılabileceği gibi içinde ışıltılar barındıran aydınlatıcı bir makyaj bazı da kullanılabilir. Öteki adım ise nem oranı yüksek su bazlı bir fondöten ile yüzdeki kirleri ve yanılgıları kapatmaktır. Su bazlı fondötenler seçim edilirse ıslak ve nemli görünüm daha kolay elde edilebilir. Fondöten ile elde edilen ıslak bitiş pudra ürünler ile kapatılmaz. Yalnızca yağlanmaya müsait olan T bölgesi gibi kısımlar pudralanır. Fakat cildin pudralanmasının gerektiği durumlarda mat olmayan pudralar seçim edilir. Göz altı kapatıcısı için de aydınlatıcı tesirli mat olmayan ürünler seçim edilebilir fakat bu seçim için meselesiz göz altlarına sahip olmak gerekir zira problemli göz altlarının daha da mor görünmesine neden olabilir.

Strobing Nedir?Sonrasında highlighter sınan içinde ışıltılar bulunan ürünler desteğiyle suratın yüksek yerleri iyice aydınlatılır ve ön tasarıya çıkartılır. Özellikle elmacık kemiklerinin üstü, burun ve dudak üstü bölgelerine highlighter uygulanır. Kaş kemiği alın ortası ve şakaklar da aydınlatıcı ürünlerle aydınlatılır. Böylece canlı ve daha genç bir görünüm elde edilir.
Tüm makyaj usullerinde olduğu gibi strobing usulünde de cilt tipine uygun ürünler seçim edilmelidir. Kuru ciltliler için daha ergonomik olan strobing makyajı doğru ürünler sayesinde yağlı ciltliler için de kullanılabilir bir hale gelebilir. Kuru ciltliler krem formda ürünler kullanmalıdır. Yağlı ciltliler ise pudra veya toz formunda ürünler kullanarak suratlarındaki yağlanmayı dengeleyebilirler.

Strobing makyajı yapılırken öteki bir dikkat edilmesi gereken mevzu da deri rengidir. Beyaz derililer için gümüş veya beyaz tonlu aydınlatıcılar kullanmak daha tesirli netice verecektir. Buğday rengi deriye sahip olanlar ise içinde sarı ton bulunduran ya da altın yansımalı aydınlatıcılar seçim etmelir. Esmer derililer için ise bronz yansımalı aydınlatıcılar daha canlı bir görünüm elde etmek için verimli olacaktır.

Strobing uygulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir mevzu da kullanılan aydınlatıcı ürünlerin içindeki ışıltının sim kapsamamasıdır. Sim natürellikten uzaklaştıran bir görünüme neden olur. Bu surattan cildin kendi aydınlığını yansıtıyormuş gibidoğal ışıltı veren ürünler seçim edilmelidir.

Yazar:Özge Yıldırım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ