Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sindirim Sistemini Sağlıklı Yakalamak İçin Harcanması Gereken 3 Gıda

  • 13 Ağustos 2021
  • Sindirim Sistemini Sağlıklı Yakalamak İçin Harcanması Gereken 3 Gıda için yorumlar kapalı
  • 155 kez görüntülendi.
Sindirim Sistemini Sağlıklı Yakalamak İçin Harcanması Gereken 3 Gıda

Bağırsak sıhhati, insan bedeni için çok ehemmiyetlidir. Diyetisyenler, gıda mühendisleri ve beslenme uzmanları, bağırsak sıhhati hakkında mikrobiyolojik açıdan bilgilendirme ismine farkındalık yaratmak için pek çok çalışmayı ortaya koymaktadır. Burada da öne çıkan en ehemmiyetli unsurun, hasarlı mikroorganizmaların insanların sıhhati üzerinde ortaya çıkardığı semptomlar ve sağlık meseleleri açısından başı sürüklediği olduğuna kanı getirmektedirler. Bunun yanı gizeme […]

Bağırsak sıhhati, insan bedeni için çok ehemmiyetlidir. Diyetisyenler, gıda mühendisleri ve beslenme uzmanları, bağırsak sıhhati hakkında mikrobiyolojik açıdan bilgilendirme ismine farkındalık yaratmak için pek çok çalışmayı ortaya koymaktadır. Burada da öne çıkan en ehemmiyetli unsurun, hasarlı mikroorganizmaların insanların sıhhati üzerinde ortaya çıkardığı semptomlar ve sağlık meseleleri açısından başı sürüklediği olduğuna kanı getirmektedirler.

BunSindirim Sistemini Sağlıklı Tutmak İçin Tüketilmesi Gereken 3 Gıdaun yanı gizeme de, bağırsaklardaki bereketli mikroorganizmaların korunmasının bağırsak sıhhati için ehemmiyetli olduğunu vurgulamaktadırlar. Bağırsaklardaki sağlıklı bakterileri gözetmek, büyümelerini sağlamak ve varsa irini iyileştirmek için ne yenmesi gerektiğini ortaya koyan beslenme uzmanları, gıda mühendisleri ve diyetisyenler, gününüzü sağlıklı bir bağırsak günü bülten edebilmeniz için ne yenilmesi gerektiğini ortaya koymaktadırlar. Bu açıdan en ehemmiyetli 3 gıda içerisinde lahana turşusu, kemik suyu ve lifli yiyecekler bulunmaktadır.

1. Lahana Turşusu: Bağırsakları sağlıklı yakalamak için lüzumlu gıda listelerinin başında lahana turşusu ve öbür fermente yiyecekler bulunmaktadır. Bağırsağı sağlıklı yakalamak için günlük perhize muhtemel olduğunca çok probiyotik yiyecekler ilave etmeye çalışmak gerekmektedir. Özellikle de lahana turşusu, elma sirkesi ve kültürlü süt mahsulleri başka bir deyişle yoğurt ve kefir gibi fermente yiyecekler, bağırsağınızda sağlıklı bir civar yaratılmasına dayanakçı olan bereketli bakteriler kapsamaktadır.

2. KeSindirim Sistemini Sağlıklı Tutmak İçin Tüketilmesi Gereken 3 Gıdamik Suyu: “Kemik suyu ve onun sayesinde bedene sağlanabilecek olan kolajen, bağırsakların sızdırmazlık sıhhatine ve sindirimine dayanakçı olan, iyileştirici özelliklere sahip en ehemmiyetli yiyeceklerden birisidir. Bu yiyecekler sızdıran bağırsak rahatsızlığı veya öbür sindirim bozuklukları yaşayan insanlar için verimlidir. Kemik suyu mineraller, kolajen, jelatin, glisin, prolin, glutamin ve glikozaminoglikanlar açısından zengin ve sağlıklı bir bağırsak gözetici besindir ve insan sıhhati için çok ehemmiyetlidir. Düşük kolajen seviyeleri, irinli bağırsak hastalıkları ile ilişkilendirilmiştir. Bunun önüne geçmek için içme suyu veya kollajen yardımı dayanakçı olabilmektedir. Bağırsakların iyi çalışmasını sağlamak demek, daha iyi yiyecek emilimi anlamına gelecektir.

3. Lif Güzergahından Zengin Yiyecekler: Yulaf, arpa ve elmalar gibi çözünür lifli yiyecekler ve meyvelerin, sebzelerin ve kepekli hububatların içeriğinde bulunan çözünmez liflerin hepsi, probiyotikler kadar ehemmiyetli olan prebiyotikleri kapsar. Prebiyotik yiyecekler bağırsak sıhhati için zaruridir, zira prebiyotik yiyecekler probiyotik bakterilerin beslenmesi için besin temin etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ