Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sığır Kuyruğu Otunun Bereketleri Nelerdir?

  • 03 Temmuz 2021
  • Sığır Kuyruğu Otunun Bereketleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 224 kez görüntülendi.
Sığır Kuyruğu Otunun Bereketleri Nelerdir?

Yaprakları oldukça süratli gelişen, neredeyse yaprak boyları senede en az 2 ve 3 metre olan, sığır kuyruğu, Afrika, Asya ve Kuzey Amerika’nın, güneşli bölgelerinde yetişmektedir.15-20 cm boyuna geldiği zaman, sarı yaprakları, nebat olarak ekilir. Aradan 2 sene geçtikten sonra, yaz aylarında daha süratli büyür. Sanki hastalıklara verilen bir reçete olan bu ot, dünya genelinde her […]

8476_sigir_kuyrugu_1Yaprakları oldukça süratli gelişen, neredeyse yaprak boyları senede en az 2 ve 3 metre olan, sığır kuyruğu, Afrika, Asya ve Kuzey Amerika’nın, güneşli bölgelerinde yetişmektedir.15-20 cm boyuna geldiği zaman, sarı yaprakları, nebat olarak ekilir. Aradan 2 sene geçtikten sonra, yaz aylarında daha süratli büyür. Sanki hastalıklara verilen bir reçete olan bu ot, dünya genelinde her yerde şan yapmayı sürdürmüştür. Aktarların en çok sattığı nebatlar arasında yer alan sığır kuyruğu otu, bir hayli hastalığa şifa olur. Şahsın daha ivedi iyileşmesi için ilaç amacına da kullanılmaktadır. Sığır kuyruğu otunun öteki verimlerini de merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Sığır Kuyruğu Otunun Belirsiz Bereketleri Nelerdir?

– Solunum yolu hastalıklarının giderilmesine dayanakçı olur. Özellikle bronşit olan birinin bu otu kullanması, ona oldukça iyi gelecektir.
– Kulak akıntısı ve kulak sızısı için ideal bir ottur. Kulağa bir iki damla suyundan döküldüğünde var olan sızıyı alıp, akıntıyı durdurur. Fakat damla ölçüyü çok minik olmalı, kulağa hasar vermeyecek kadar olmalıdır.
– Güneş yanıkları için oldukça yararlıdır. Sızısını eksiltir.
– Astım soluk alma semptomlarını eksilterek, daha iyi soluk almanızı sağlar.
– Çok iyi derecede idrar söktürücü özelliğine sahiptir.
– Balgam söktürücü olarak kullanılan en sıhhatli ot grubuna girmektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ