Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sarımsak Yağının Yararları Nelerdir?

  • 28 Nisan 2021
  • Sarımsak Yağının Yararları Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 92 kez görüntülendi.

Sarımsak yağı, kulak enfeksiyonlarında kullanılır. Özellikle orta kulak cerahatinde çok tesirli bir rehabilitasyon usulüdür. 2 damla sarımsak yağı ile 2 yemek kaşığı zeytin yağı karıştırıldıktan sonra bu karışım ısıtılıp soğutularak kulak enfeksiyonlarının rehabilitasyonu için kullanılır. Pamuk ile iki üç damla kulağa damlatılması yeterlidir. İltihaplı Sivilceleri kurutmaya verim. Ancak cilde dolaysız olarak uygulanırsa tahriş ve kızarıklığa neden […]

Sarımsak yağı, kulak enfeksiyonlarında kullanılır. Özellikle orta kulak cerahatinde çok tesirli bir rehabilitasyon usulüdür. 2 damla sarımsak yağı ile 2 yemek kaşığı zeytin yağı karıştırıldıktan sonra bu karışım ısıtılıp soğutularak kulak enfeksiyonlarının rehabilitasyonu için kullanılır. Pamuk ile iki üç damla kulağa damlatılması yeterlidir.
İltihaplı Sivilceleri kurutmaya verim. Ancak cilde dolaysız olarak uygulanırsa tahriş ve kızarıklığa neden olabilir. Bu nedenle zeytin yağı ile beraber karıştırılıp kullanılması önerilmektedir.
Saç, sakal ve kaşlara uygulandığı takdirde tüyleri kuvvetlendirir ve gürleştirir. Daha sıhhatli görünmesine ve süratli uzamasına neden olur.
Cilt mantarına iyi gelmektedir. Sarımsak yağı inceltilerek pamuk ile mantarlı bölgeye sürülür. Günde 2-3 kere uygulanabilir. Bu karışıma E vitamini ilave edilirse iyileşme süreci süratlenir.

Sarımsak Yağının Faydaları Nelerdir?

 

Kan şekeri tertip edilir.
Pamuğa damlatılan sarımsak yağı ağrıyan dişe koyulup azıcık bekletilirse diş sızısı kesilmiş olur.
Makûs mizaçlı urları %35 oranında yok etmektedir.
Sarımsak yağı natürel antibiyotiktir. Bu nedenle soğuk algınlığını önler.
Bedendeki zehirli maddeleri atar. Bağışıklık sistemini kumpaslar.
Bağırsaklardaki asalakları yok eder.
Adale sızısına iyi kazanç. Kemik sıhhatini pozitif tesirler.

Sarımsak Yağının Yan Tesirleri

Soluğun makûs kokacağı düşünülse dahi son zamanlarda bu yağın kapsülleri üretilmiştir. Cilde dolaysız uygulanırsa cildi tahriş edebileceği için ya başka yağlarla karıştırılmalıdır ya da inceltilerek kullanılmalıdır.
Kan inceltici özelliği vardır. Bu nedenle hamile bayanların kullanması ve operasyon evvelinde kullanılması önerilmez. Ağır ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Fazla tüketiminde mide yanması ve ishal olabilir.

Sarımsak Yağının Saça Tesiri

Sarımsak yağı saç dökülmesini önler ve kumpaslı kullanımda durdurur. Mantar meselesini giderir. Sebum balansını gözeterek kökleri canlandırır. Yeni çıkan saçların büyümesinde bereketlidir. Eskimiş saçları onarır ve canlandırır.
1 yemek kaşığı sarımsak yağı ile bir yemek kaşığı çam yağı karıştırılır. Masaj yaparak saç tenine iyice uygulanır. Bu biçimde saçta yarım saat bekletilir. İyice durulanır. Bu usul haftada 2 kere uygulanabilir.

 

Yazar: Katibe Melis Dinçer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ