Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sarımsağın Saç ve Kaşlara Bereketleri

  • 07 Ağustos 2021
  • Sarımsağın Saç ve Kaşlara Bereketleri için yorumlar kapalı
  • 127 kez görüntülendi.
Sarımsağın Saç ve Kaşlara Bereketleri

Bayanların en çok saplantı haline getirdikleri saçlarına kesim çözüm olarak sizlere sarımsağın ne kadar fazla işleve sahip olduğunu söylemiş miydik? Öncelikle sizlere sarımsağın bir insana katmış olduğu bedelleri ve ehemmiyetini anlatalım. Bakalım sarımsak bütün olarak nasıl bir bitkidir hep birlikte bilelim. Sarımsağın bereketleri üzerine konuşmadan evvel günümüzde pek çok alanda kullanılan sarımsağın gerçeğinde antik bir […]

Sarımsağın Saç ve Kaşlara FaydalarıBayanların en çok saplantı haline getirdikleri saçlarına kesim çözüm olarak sizlere sarımsağın ne kadar fazla işleve sahip olduğunu söylemiş miydik? Öncelikle sizlere sarımsağın bir insana katmış olduğu bedelleri ve ehemmiyetini anlatalım. Bakalım sarımsak bütün olarak nasıl bir bitkidir hep birlikte bilelim. Sarımsağın bereketleri üzerine konuşmadan evvel günümüzde pek çok alanda kullanılan sarımsağın gerçeğinde antik bir bitki olduğunu andırdırmak gerekir. Soğan ailesine yakın bir bitki olan sarımsak, Asya orijinlidir. 17 ve 18.yy’da Avrupa’da birçok alanda kullanılan bitki, günümüzün de en hoşlanılan lezzetlerinden bkocamandır. Sarımsağın çok hoşlanılmasının sebebi güzel ve besbelli aromasına ek olarak, sağlık için de oldukça verimli olmasıdır. Şimdi hep birlikte sarımsağın sıhhate verimlerine daha yakından bakalım.

Sarımsağın İnsan Sıhhatine Bereketleri

Sarımsağın Saç ve Kaşlara Faydalarıİçerisinde bulunan ‘allicin’ isimli madde sayesinde sarımsak saçları besler. Sarımsak ezildikten ya da dilimlendikten sonra, saç diplerine masaj yapılarak sürülmesi saçların beslenmesini sağlayacaktır. Kumpaslı olarak sarımsak harcamak ya da sarımsak çayı içmek, antioksidan özelliği sayesinde, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve nezle gibi hastalıklara tutulma tehlikesini eksiltir.
Sedef hastalığından muzdarip olanlar için sarımsak, cerahat söktürücü özelliği sayesinde, bu hastalığın neden olduğu şikâyetlerin giderilmesine takviyeci olabilir.

Sarımsak, yemeklere nefis bir tadı vermenin yanında tıbben de birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan bkocaman sarımsağın kan inceltici özelliğidir. Bu özelliği sayesinde sarımsak, inme ve kalp krizi tehlikesinin eksiltilmesine takviyeci olur. Ayrıca damar sertliğini de takribî eksiltmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda, henüz bütün olarak ispatlanamasa da, sarımsağın kilo alımını yavaşlattığı iddia edilmektedir.

Sarımsak, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bazı kanser cinslerine tutulma tehlikesini eksiltmektedir. Bu kanser cinslerinden bazıları ise mide ve sütun kanseridir. Sarımsağın verimlerinden bir değişiği ise, sarımsağın cerahat sökücü özelliklerinden dolayı ağız etrafında oluşan uçuklara iyi gelmesidir.

Uçuğun üzerinde bir ölçü ezilmiş sarımsağın bir vakit yakalanması, sızının eksilmesine takviyeci olur ve uçuğun daha süratli iyileşmesini sağlar.
İnce bir biçimde dilimlenmiş sarımsağın sivilce ve iltihaplı sivilcelerin üzerine sürülmesi bu rahatsızlıkların giderilmesini süratlendirmektedir. Sarımsağın yalnızca sıhhate bereketi olduğu kadar bir de kaş ve saçların gürleşmesinde fantastik bir tesire sahip olduğunu da ele alalım. O halde sarımsağın saç ve kaş üzerinde yarattığı pozitif tesirlerden laf edelim.

Sarımsağın Saça ve Kaşa Kattığı Pozitif Tesirleri

Sarımsağın Saç ve Kaşlara FaydalarıAralıksız dökülen ve çabuk kırılan saçlarınız mı var? Bunun onarmak ve saçınızı daha öncekisinden daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsunuz. Bunun için birçok yolu sınamanıza karşın saçlarınızın bu mevzuda fantastik zayıfladığını hatta aynanın karşısında oldukça sönük olduğunu fark ettiniz. Size önerebileceğimiz en hoş etmen öncelikle şampuanınızı değiştirmektir. Yoğun sarımsak özlü ve içerisinde yoğun ölçüye E vitamini bulunan cansız saçlara özel sarımsak özlü şampuanı kullanınız. Bu şampuan saçınızın kısa zamanda kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Daha sonra saçın ve kaşın daha dolgun olmasını sağlamak için konutta uygulayabileceğiniz basit bir küre gereksiniminiz bulunmaktadır. Zeytinyağının içine uygulayacağını sarımsak ezmesini sırça bir şişede bir hafta kadar bilave ettirin. Bilave ettirdiğiniz sarımsaklar zeytinyağının içine işleyecek ve yağ eforu daha güçlü olarak saçlarınıza gözetecektir. Bir hafta sonra saçınızın diplerine haftada en az 2 kere olmak üzere bu kürü uygulamanızı öneri ediyoruz. Bu kürü saç köklerini fantastik derece besleyerek kısa bir vakit sonra saçınızın hayat kazanmasına takviyeci olacaktır. Sarımsağın saça ve kaşa kattığı pozitif tesirlerinin yararını anlatmakla bitiremeyiz. Yapmanız gereken bir an evvel saç yapınıza uygun şampuanı kullanmak ve doğru bir biçimde saçınıza masaj yaparak uygulamaktır. Sağlıklı saçların gizemi tamamen bitki kürlerinde gizlidir. İşte bunlardan birisi de sarımsağın kattığı inanılmaz tesirdir.

Sarımsak Yağı Kullanın!

Şayet konutta uğraşmak istemiyor ve saçlarınıza natürel hazır yağlar ile beslemeyi arzuluyorsanız eczanelerden ve ya aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz sarımsak yağını alabilir kaşınıza her gün uygulayabilirsiniz. Saça haftada en az 2 kere uygulanması yeterlidir. Üstelik yalnızca kaş ve kirpiklerde değil bir de kirpiklerinizde de sarımsak yağını kullanarak uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Saç dökülmeleri ve kepek için ise sarımsağın kesin bir netice olduğunu andırdırmak istiyoruz. İçimizi ve dışımızı iyileştiren sarımsağın sağlık için bereketleri oldukça fazladır.

Sarımsak Yağı Saç Beyazlamalarını Önlüyor!

Sarımsağın Saç ve Kaşlara FaydalarıZamanın geçmesi ve etrafsal faktörlere bağlı saçların genç yaşta beyazlamasına anlam vermek güçtür. Yaşımızın hala çok genç olmasına karşın saçın fantastik derecede beyazlaması çok can sıkıcı bir gidişattır. Bu sebeple saçın beyazlamasının ana sebeplerini incelemek gerekir. Bunların sebeplerinden birisi strese bağlı vaziyetlerdir. Misalin erkeklerin gün içinde yaptıkları trafik stresi hayatlarından sanki çalmaktadır. Bu stres saçın köklerine kadar işler ve saç ana rengini zamanla kaybeder. Yapılan araştırmalara göre ve uzmanların söylemesine istinaden sarımsağın içinde var olan mineraller ve farklı elementler saç hücrelerinin yine canlanmasına katkıda bulunuyor. Saç hücreleri ne kadar canlanırsa saçın kimyası bu biçimde efor alıyor ve uzun seneler genç kalıyor. Özellikle saçın beyazlamasına genel olan sarımsak yağı saç beyazlamasının önüne geçerek uzun seneler daha genç ve orijinal saçları kullanma hakkını sizlere veriyor. Saçınızın sıhhati için sarımsak yağı gerçekten idealdir. Sınamanızı öneri ederiz. Saçınızı coş ve bakımını en nitelikli kürler ile hakikatleştirin. Böylece saçınız hem pak hem de fantastik derece efor kazanacaktır.
Bibliyografi:
hallederizkanka.com

Yazar:Suna Korkmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ