Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

San Antonio Nasıl Bir Şehirdir?

  • 06 Temmuz 2021
  • San Antonio Nasıl Bir Şehirdir? için yorumlar kapalı
  • 144 kez görüntülendi.
San Antonio Nasıl Bir Şehirdir?

San Antonio, Kuzey Amerika kıtasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaleti hudutları dahilinde yer alan dünyaca ünlü bir mesken yeridir. Meşru statüsü şehir olan San Antonio, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çağdaş ve en popüler şehirleri arasında yer alır. Şehir istatistiki bilgiler nazara alındığında Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler 10 şehri arasında bulunur. Hudutları dahilinde […]

San Antonio, Kuzey Amerika kıtasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaleti hudutları dahilinde yer alan dünyaca ünlü bir mesken yeridir. Meşru statüsü şehir olan San Antonio, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çağdaş ve en popüler şehirleri arasında yer alır. Şehir istatistiki bilgiler nazara alındığında Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler 10 şehri arasında bulunur. Hudutları dahilinde bulunduğu Texas eyaleti nazara alınacak olursa şehir, bu eyalet için de son derece ehemmiyetli bir mesken yeri olarak kabul edilir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin en süratli büyüyen 10 şehri arasında da yer almayı başaran San Antonio, bu anlamda ülke için son derece ehemmiyetli konuma sahiptir. San Antonio’nun bağlı olduğu Texas eyaleti zati başlı başına Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli bölgeleri arasında bulunur. Bunun sebebi bölgenin son derece zengin petrol yataklarına sahip olmasıdır. Hal böyle olunca San Antonio da bölgenin zenginlikleri içinde son derece büyümeye sarih ve alaka sürükleyen bir şehir olarak bölge insanının alakasını aşırısıyla cezp etmektedir.

TSan Antonio Nasıl Bir Şehirdir?arih süresince Amerika Birleşik Devletleri şehirleri arasında her daim ehemmiyetli bir yere sahip olmuş olan San Antonio, 2000 ile 2010 seneleri arasında en büyük 10 şehir arasında yer alırken, 1990 ile 2000 seneleri arasında ise, Birleşik Devletler’in en büyük 2’inci şehri konumundaydı. Değişik Amerikan şehirleri San Antonio kıyasla azıcık daha süratli büyüme gösterince şehir 20 sene evvelki çekişmesini kısmen de kaybetmiştir. Ancak buna karşın 2010 senesinden itibaren yakalanan bilgiler gösterilmektedir ki, San Antonio daha önceki şanını süratle tutacak bir ivme ile gelişim göstermektedir. Bu anlamda şehir günümüz itibariyle Birleşik Devletler’in en gelişmiş 7’inci şehri konumundadır. Texas eyaleti için de çok ehemmiyetli olan bu yer, eyaletin finans merkezleri arasında kabul edilir. Amerika Birleşik Devletleri’nin orta güney şehirleri arasında yer alan San Antonio, komşu ülke Meksika‘ya oldukça yakın bir lokasyonda bulunur. Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en daha önceki şehirleri arasında yer alan San Antonio, resmi kayıtlara göre 1 Mayıs 1718 tarihinde kurulmuştur. Bu tarihten takribî 120 sene sonra ise meşru olarak şehir statüsü verilen San Antonio, İspanyol Saint Anthony of Padua’nın hatırasına bu adla adlandırılmıştır.

5 Haziran 1837 senesinde şehir statüsü alan San Antonio, o günden bu güne dek Amerika Birleşik Devletleri için çok ehemmiyetli bir merkez olmayı muvaffak olmuştur. Çok köklü bir geçmişe sahip olan San Antonio, İspanyol izlerinin çok sık görüldüğü şehirler arasında yer alması hasebiyle de son senelerde Avrupalı turistlerce de seçim edilen bir destinasyona dönüşmüştür. Birleşik Devletler’in en gelişmiş şehirleri arasında yer alan San Antonio, şehir merkezi olarak kabul edilen hudutları dahilinde 1,5 milyon insanı barındırır. Bunun yanı gizeme şehrin meşru hudutları da hesaba katılacak olursa popülasyon rakamı 2,5 milyona kadar çıkmaktadır. Bölgede çok rakamda kocamanlı küçüklü hava alanı bulunur. Bu anlamda burada dünyanın bir hayli havayolu firmayı ile erişmeniz muhtemeldir. Bunun haricinde bölge ile irtibatlı olan 4 adet otoban da bulunur. Bunlar; ”10, 35, 37, 410” olarak sıralanır. Bu kodlu otobanları kullanmanız vaziyetinde rastgele bir kafa karmaşıklığı yaşamaksızın San Antonio’ya erişebilirsiniz.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ