Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sahte Ürünlerle Çaba Faktörün Yolu

  • 13 Temmuz 2021
  • Sahte Ürünlerle Çaba Faktörün Yolu için yorumlar kapalı
  • 172 kez görüntülendi.
Sahte Ürünlerle Çaba Faktörün Yolu

Lüks mülkler pazarı, son 20 senede dünya çapındaki ticaretin ehemmiyetli bir yüzdesini temsil edecek biçimde sürekli bir biçimde büyürken, araştırmalar sahte ürünlerin varlığıyla alakalı kaygıları ortaya koymuştur. Ve yapılan araştırmalara göre sahte ürünlerden hasar yaradılışı senede 12 milyar ABD doları meblağındadır. Lai ve Zaichkowsky sahte ürünleri, orijinal ürünlere benzeyen ancak performans, güvenilirlik veya dayanıklılık açısından tipik olarak daha düşük nitelikte yasadışı olarak üretilen ürünler olarak belirlerler. Bu cins ürünler işletmelerin karlarını düşürür, zira bu üreticilerin sattığı ürün markaların satmayacağıdır, bu da markaların kazançlarının doğrudan çalınması anlamına kazanç.
Sahte Ürünlerle Mücadele Etmenin YoluBu sanayi, çok rakamda sahte mülkün ele geçirilmesiyle sonuçlanan ürünlerden muzdariptir. Dolayısıyla, lüks mülklere olan talebin çoğalması, sahte ürünlere olan talebin itici eforudur. Bireysellik ve benzersizlik gereksinimi, sahte harcayıcıların ehemmiyetli özelliklerinden bkocamandır. Araştırmalar, insanların bireysellik ve benzersizliğe lüzum dinlediklerini ve bu gerekliliğin şahsi marka seçimi ve satın alma kararları ile ifade edilebileceğini belirtmiştir. Paranın sahip olduğu mülklerle görülebilen statü kazandığı fikrinden bu yana, insanlar yalnızca yapabildikleri için değil, aynı zamanda hedefledikleri için de ürün almaya başlamışlardır. Ayrıca mülklere, özellikle lüks mülklere atfedilen anlamlar da vardır, zira mülkiyette bir imtiyaz duygusu kazanç.
Dolayısıyla, sahte mülk satın almak, hakikat lüks markaların alıcıları için bir münhasırlık kaybı olarak asla dönüşür. Bu sebeple yeni veya daha önceki kurulan firmalar, bir sahteciliği tedbire teknolojisi ürünşanı piyasaya sürmek için bir strateji tasarılamaları, geliştirmeleri ve uygulamaları gerekir. Ancak, sahteciliği önleyen teknoloji ürünleriyle alıcılara erişmek kolay değildir ve sektör genelinde odaklanmayı gerektirir. Bu cins çalışmalar, sahte pazarın büyümesini, moda işletmelerine satış ve imaj kaybını hakimiyet etmeye destekçi olur.

Sahte Ürünlerle Çaba Faktörün Yolu

MobilityNow, sadece mobil çözümlere odaklanan bir başlangıç işletmeyidir. Hâlihazırda internete mobil makineler üzerinden ulaşan 1,2 milyardan fazla kullanıcı varken ve bunların neredeyse yarısı elektronik alışveriş sürecinde cep telefonlarını kullanırken, MobilityNow teknolojileri uyarlayarak büyük bir rol oynar. Tüm İnternet trafiğinin % 15’inden aşırısı mobil makinelerden geldiği için, mobil cihazların ehemmiyeti günümüzde giderek çoğalmaktadır. Bu da işletmelerin teknolojilerini uyarlamalarına lüzum dinlendiği anlamına kazanç ve MobilityNow burada büyük bir rol oynar.
Sahte Ürünlerle Mücadele Etmenin YoluMobilityNow, insanların ve şirketlerin güvenlikle güçlü bir dijital varlık oluşturmasına ve idaremesine destekçi olmak için mobil dünya için çözümler geliştirmek emeliyle 2012 senesinde kurulmuştur. Firma, çevrimiçi dünyanın çevrimdışı dünyaya mobil platformlar aracılığıyla kalıcı olarak bağlanacağına inanır. İnsanların, aygıtların, sitelerin ve şehirlerin güvenli bir biçimde bağlandığı ve belirlendiği bir ekosistem oluşturmayı korunur. İnternet sahteciliğin daha süratli ve daha kolay dağılmasına destekçi olsa da, sahteciliği önleyebilecek birkaç yazılım vardır. BULLA, sahtecilikle çaba etmek için basit ve yenilikçi bir çözümdür. Hedef üründe güvenli bir yakın alan irtibatı NFC yongayı entegre etmekten ve bu yongayı firma kimlik doğrulama sunucusu BULLA-id ile ilişkilendirmekten oluşur.
Elektronik makineler arasında kısa erimli kablosuz bağlantı olarak da belirlenir. Sistem, android mobil uygulama ve ürün yönetimi platformu aracılığıyla markanın kimlik doğrulamasını anında doğrulayabilir. NFC, ürünlere yerleştirilebilir ve mobil makineler tarafından okunabilen elektronik olarak depolanmış balakalar içerebilir. NFC’nin sağladığı avantajlardan bkocaman, okunmasının daha süratli olmasıdır, dolayısıyla daha az zaman alır ve daha az sıkıntılıdır. Mobil uygulamalar aracılığıyla bir uslu telefon tarafından okunabilir. NFC, en son kimlik doğrulama teknolojilerini kullanan güçlü bir taşıttır. Üreticilere ve harcayıcılara, onları yakınlaştıran ve güven bağlarını sağlamlaştıran yeni bir ihtimaller dünyasına ulaşım sağlamayla sonuçlanır. Böylece, BULLA muhtelif ürün kategorilerine entegre edilebilir.
Moda sanayisinde BULLA, sahtecilik tehlikesini eksiltmek ve markayı süreçlerini, ürünlerini ve yeniliklerini sahtekarlıklardan gözetmek ve aynı zamanda işletmelerin kayıplarını eksiltmek için entegre edilebilir. Misalin markalar, şişeye BULLA damgasını yerleştirerek sahteciliğin tespit edilmesine destekçi olur. BULLA kullanıcılarından üç biçimde faydalanılır; bcerahatçisi, BULLA, son kullanıcıya orijinallik doğrulaması sağlar. Alıcının markayla etkileşime girmesinin doğrudan bir yolu olarak çalıştığı için marka ile sarih bir bağlantı hattı sağlar. Son olarak, harcayıcı için kullanımı kolay ve basittir, ayrıca kullanıcı arkadaşı bir arayüze sahiptir. Misalin bir kullanıcı, indirilen mobil uygulama üzerinden markaya yerleştirilen BULLA yaftasını tarayabilir.

Harcayıcılara Erişmenin Stratejik Düzeyi

MobilityNow, sahteciliğe karşı teknoloji çözümleri ürünleri için rakiplerin varlığını göz önünde bulundurarak, harcayıcıların sahte ürünlerle alakalı meseleleriyle ilişkilendirebilecekleri değer sağlamak için BULLA’nın güçlü ve cılız doğrultularını belirlemiştir. BULLA’nın, kullanım kolaylığı, son kullanıcının kavraması ve kullanması çok kolay olması gibi, bahsetmeye değer iki ana güçlü noktası vardır. Ve MobilityNow’un şarap sektörü içindeki bağlantıları, ortaklıklar geliştirmeye müteveccih bir efor olabilir ve firma ayrıca içerik pazarlamasının rolünü de belirler.
Sahte Ürünlerle Mücadele Etmenin Yoluİçerik pazarlaması, teknolojinin evrimi ve bu evrimin sosyal medya üzerindeki tesiri sebebiyle son zamanlarda ortaya çıkan özel bir pazarlama cinsidir. Alıcıları edinmek ve elde yakalamak için medya oluşturma, paylaşma ve içerik yayınlamayı kapsayan bir tekniktir. İçerik pazarlaması, alıcılara veya potansiyel alıcılara alakalı balakaları sağlamanın bir yolu olarak düşünülebilir ve balaka kümesi, tutumları sürdürme ve hatta değiştirme emeline ve eforuna sahiptir.
Netice olarak lüks mülkler piyasası, piyasanın yalnızca bir kısmı bu yasal ürünleri, bu mülkleri karşılayabilenleri satın alır. Öbürleri, karşılayamayanlar, sahte satın alma alternatifine gider, zira bazıları bu cins eşyalara lüzum duysa da, bunları elde etmek için bazı imkânlar mevcut değildir. Çoğu, yerleşik oldukları ve paranın bir mesele gibi görünmediği için markalara hasarlı bile görünmez. Elde edilen kaynaklara göre sahte ürün pazarı seneler içinde sürekli bir biçimde büyümeye devam etmektedir. Hatta Çinli üreticiler ortaya çıkmaya devam ettiğinden ve tutulurlarsa ödedikleri yaptırım, sahte ürünler üretmeyi bırakacak kadar ağır olmadığından, elde ettikleri kar tehlikeye değer. Özellikle sahteciliği önlemek için NFC teknolojisi aracılığıyla yaftalar ve yaftalar için seçenek teknolojinin ilgi seviyesini ve önemini çoğaldırır.
MobilityNow şu anda Portekiz 2020 kapsamında akredite bir kuruluştur. Uzmanlığı ve yeterliliği, hareketlilik danışmanlık hizmetlerinin sağlanmasında kabul edilmiştir. Ek olarak, firma şu anda yakın alan bağlantısını ve premium marka için çoklu kullanımlarını pazarlamaktadır. Ayrıca seneler geçtikçe, sahte ürünlerle harcayıcıya erişme taktikleri başarılı olmuştur.

Bibliyografi:
hbr.org/how-luxury-brands-can-beat-counterfeiters
sciencedirect.com/science/article/pii/pdf?md5=0d827f38c5c5ddb9dbda5729470fe153&pid=1-s2.0-S2212567115013210-main.pdf

Yazar: Özlem Güvenç Ağaoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ