Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Redstone Nedir, Redstone Ne İşe Fayda?

  • 05 Temmuz 2021
  • Redstone Nedir, Redstone Ne İşe Fayda? için yorumlar kapalı
  • 168 kez görüntülendi.
Redstone Nedir, Redstone Ne İşe Fayda?

Windows 10’nun en çığır açan özelliklerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Redstone için aktüellemeler gelmektedir. Redstone reelinde makineler arasında kolay bir geçiş usulü olarak da belirtilebilir. Peki Windows 10 Redstone nedir ve nasıl kullanılır? Redstone Nedir? Redstone PC’de kullanmakta olduğunuz rastgele bir uygulamanın doğrudan tabletiniz yada mobil cihanızına yansıtılması vaziyetidir. Bu hem alakalı programın işlevinin sonlandırılması hem […]

Windows 10’nun en çığır açan özelliklerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Redstone için aktüellemeler gelmektedir. Redstone reelinde makineler arasında kolay bir geçiş usulü olarak da belirtilebilir. Peki Windows 10 Redstone nedir ve nasıl kullanılır?

Redstone Nedir?

8137_24Redstone PC’de kullanmakta olduğunuz rastgele bir uygulamanın doğrudan tabletiniz yada mobil cihanızına yansıtılması vaziyetidir. Bu hem alakalı programın işlevinin sonlandırılması hem de sarih vazgeçilmesi ile muhtemel olabilen bir gidişattır. Öyle ki dilerseniz telefonunuzdan bilgisayarınızı da idareyebilirsiniz. Elbette ki bahsi geçen program üzerinde.

Ekran Ebadına Uygun Programlar

Windows 10 platformuna uygun olan programların pek çoğu artık hem mobiller için uygun hem de PC üzerinde uygun bir görünüme sahip olacak. Buradaki en büyük metamorfozun özelliklerde programların ekran çözünürlük ve mobil görünürlükleriyle alakalı olacağı bariz.

Tablet Moduna Almak

Redstone ile PC montirönüzü tablet moduna alabilir, bu sayede eş zamanlı senkronize bir biçimde hem mobil makineniz hem de PC ile aynı anda kullanabilirsiniz.

Özellikle dokunmatik ekran teknolojisine geçim sağlamak için geliştirilmiş bir arayüz ile aynı zamanda pek çok uygulamayı kullanmak da daha kolay oluyor. Bu sayede zati Windows 10’da bulunan ve de evrensel uygulamalar olarak adlandırılan programların kullanımı çok daha kolay bir biçimde asıllaştırılmış oluyor. Bu kullanıcılar açısından büyük bir özellik olmakta ve üstelik Windows 8’de de kullanılabilmektedir.

Eskiki versiyonunda Continuum olarak adlandırılan bu proje, şimdilerde son aktüellemeleri ile bitirilmeye devam ediyor. Öyle ki her bir aktüelleme bu işlevselliğin kullanımında büyük bir başkalaşımı ön tasarıya çıkarıyor. Bu sebeple tüm aktüellemelere vakıf olmak güç ancak genel olarak makineler arasında zaferli bir ekran aktarımı ve de aynı anda kullanılabilirlik özelliklerini sunduğunu söyleyebiliriz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ