Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Özgür Kankaynar Kimdir?

  • 17 Kasım 2021
  • Özgür Kankaynar Kimdir? için yorumlar kapalı
  • 121 kez görüntülendi.
Özgür Kankaynar Kimdir?

1975 seneyi Sivas’ ta doğan müzisyen ailesinin Bursa’ya yerleşmesi ile burada yaşamaya başlamıştır. 1989 senesinde gitar çalmaya başlamıştır. İlk grubu olan Protest ile bestelerini çalmaya başlamış ve konserler de yerini almıştır. Ufak yaşta müzik yaşamına başlayan Gitarcı, ilerleyen seneler de bir çok grubun gitarcılığını yapmıştır. 1996 ve 2000 seneleri arasında kurduğu grubu Free Mood Band […]

1975 seneyi Sivas’ ta doğan müzisyen ailesinin Bursa’ya yerleşmesi ile burada yaşamaya başlamıştır. 1989 senesinde gitar çalmaya başlamıştır. İlk grubu olan Protest ile bestelerini çalmaya başlamış ve konserler de yerini almıştır. Ufak yaşta müzik yaşamına başlayan Gitarcı, ilerleyen seneler de bir çok grubun gitarcılığını yapmıştır. 1996 ve 2000 seneleri arasında kurduğu grubu Free Mood Band ile birlikte bir hayli sanatçının konser ve albümlerinde çalmaya devam etmiştir.

7949_1Bu müddet içinde sanatçıların albüm çalışmalarında gitarı ile eşlik etmiştir. 2000 seneyi ile birlikte Kurban grubu ile uyuşarak Kurban grubunun gitarcıyı olarak müzik yaşamına devam etmiştir. Müzik çalışmalarına devam ederken İstanbul Bilgi Üniversitesi Professional Music kısmını galibiyetle tamamlamıştır.

Kurban grubu o yarıyılda faal olmadığı müddet içerisinde Fransa‘ ya giderek buradaki gruplar da gitarcı olarak çalmaya devam etmiştir. Yurt dışında da kendini kanıtlayan Gitarcı Türkiye’ ye geri döndüğünde tekerrür Kurban grubunun gitarcılığa devam etmiştir.

Kurban grubu ile çalışmalara başlayan Özgür Kankaynar 2004 senesinde Sert albümü ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Kısa bir müddet ufalayan grup 2006 senesinde tekerrür toplandı ve muhtelif yerlerde konserlere katıldı. 2010 senesinde Kurban grubu ile birlikte tekerrür albüm çalışmalarına başlayarak sahip adlı albümü çıkardılar.

Ayrıca çıkardıkları İnsanlar isimli albümlerine 2012 senesinde eklemeler yaparak tekerrür albüm çalışması yaptılar. Single çıkaran grupta yer alan Özgür Kankaynar, 2014 senesinde Nafile adlı albümde çaldı. Son olarak yeniden bir single çalışması olan ve 2015 senesinde çıkan İyi Ol isimli tekli çalışmalarda gitar çaldı.

Şuan Kurban grubu gitarcıyı olarak müzik yaşamına devam eden sanatçı, grubun değişik gitarcıyı Deniz Yılmaz sahne almadığından iki şahıs olarak konserlere devam etmektedirler.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ