Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Oylat Kaplıcaları

  • 06 Temmuz 2021
  • Oylat Kaplıcaları için yorumlar kapalı
  • 175 kez görüntülendi.
Oylat Kaplıcaları

Bursa ile Ankara karayolu İnegöl üzerinde yer alan Oylat Kaplıcaları, 4 mevsim tatil yeri olarak öğrenilmektedir. Şehir merkezine 26 kilometre mesafede yer alan Oylat kaplıca suları, özellikleri bakımından dünyada en çok seçim edilen tatil merkezlerinden biri haline gelmiştir. Termal turizm bedelinde olan ve dünyada İsviçreden sonra ikinci sırada yer alan Oylat Kaplıcaları, aynı zamanda dünyaca […]

6731_oylat_kaplicalari_ulasimBursa ile Ankara karayolu İnegöl üzerinde yer alan Oylat Kaplıcaları, 4 mevsim tatil yeri olarak öğrenilmektedir. Şehir merkezine 26 kilometre mesafede yer alan Oylat kaplıca suları, özellikleri bakımından dünyada en çok seçim edilen tatil merkezlerinden biri haline gelmiştir. Termal turizm bedelinde olan ve dünyada İsviçreden sonra ikinci sırada yer alan Oylat Kaplıcaları, aynı zamanda dünyaca ünlü İnegöl köftesi ile de öğrenilmektedir.

Oylat Kaplıcaları ve Mağarası Nasıl Oluşmuştur?

Oylat Kaplıcaları termal suları ile dünyada ilk sıralarda yerini alırken bir de Oylat Mağarası ile de isminden sıkça laf ettirmektedir. Oylat Kaplıcaları’na gidiş yolu üzerinde konuklarını Oylat Mağarası karşılamaktadır. Birbirine bağlı biçimde toplam 2 kattan oluşan Oylat mağarasının yeniden toplam uzunluğu da 665 metredir. On binlerce seneden bu yana oluştuğu öğrenilen sarkıt ve dikitleri ile sanki göz dolduran Oylat Mağarası aynı zamanda da Türkiye’nin en büyük 2. mağarası olarak öğrenilmektedir.

Oylat Kaplıcaları’nda Rehabilitasyon Süreçleri

6731_oylat_kaplicaSudan gelen sağlık sloganı ile daha önceki Romalılar’dan ülkemize gelen ve su terapilerine verilen ad olarak öğrenilen Oylat SPA ile termal sular rehabilitasyon emelli kullanılmaktadır. Hem dinlenme hem de rehabilitasyon emelli kullanılan Oylat termal sularının yanı gizeme Oylat Kaplıcaları’nda sauna, masaj, havuz ve fizik rehabilitasyon gibi pek çok etkinlik alanı yer almaktadır.

Oylat Kaplıcaları’nda Uygulanan Fizik Rehabilitasyonları

Pek çok insanın rehabilitasyonlarından kurtulmak ya da ağrılarını azıcık da olsa gevşetmek ismine gittiği termal sularda uygulanan fizik rehabilitasyon usullerinin tesirli adreslerinden birisi de Oylat fizik rehabilitasyondur. Sertleşme, kireçlenme, yakalanma, ağrı gibi bitmek öğrenmeyen ağrıların çözümü olarak gösterilen Oylat fizik rehabilitasyonları ile hekimlerin önerisi üzerine gelindiği zaman istenilen neticeler de tesirli olmaktadır.

Oylat Kaplıcaları’ndan faydalanmak isteyenler için binlerce ziyaretçiye özel odalar ve değişik etkinlik ihtimalleri yer almaktadır. Uygun maliyetleri ile başta termal kaynak suları olmak üzere pek çok özel faallikten yararlanma ihtimali sunulmaktadır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ