Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Oxygen Absorber Oksijen Emici Nedir?

  • 15 Haziran 2021
  • Oxygen Absorber Oksijen Emici Nedir? için yorumlar kapalı
  • 439 kez görüntülendi.
Oxygen Absorber Oksijen Emici Nedir?

Yiyecek sektöründeki büyümeler ile yaşamımıza süratle giriş yapan bir diğer ürün de oksijen emici minik kolilerdir. İlk karşılaştığımızda ne olduğunu bilemesekte internetten incelediğimizde bunun bir çeşit koruma kalkanı olduğunu biliyoruz. Yiyecek sektöründeki büyümeler ile yaşamımıza süratle giriş yapan bir diğer ürün de oksijen emici minik kolilerdir. İlk karşılaştığımızda ne olduğunu bilemesekte internetten incelediğimizde bunun bir […]

Yiyecek sektöründeki büyümeler ile yaşamımıza süratle giriş yapan bir diğer ürün de oksijen emici minik kolilerdir. İlk karşılaştığımızda ne olduğunu bilemesekte internetten incelediğimizde bunun bir çeşit koruma kalkanı olduğunu biliyoruz. Yiyecek sektöründeki büyümeler ile yaşamımıza süratle giriş yapan bir diğer ürün de oksijen emici minik kolilerdir. İlk karşılaştığımızda ne olduğunu bilemesekte internetten incelediğimizde bunun bir çeşit koruma kalkanı olduğunu biliyoruz.

ÜOxygen Absorber Oksijen Emici Nedir?stünde ‘Oxygen Absorber ‘ ‘Dikkat Yemeyiniz’ yazan bu minik paketcikler; yiyecek kolilerinde kalan tüm oksijeni bertaraf etmek üzere üretilmiş faal bir ambalajlama ürünüdür. Ambalajlanan yiyecek ürünlerinin raf ömrünü uzattığı ispatlanmıştır.

İlk olarak Uzak Doğu’da kullanılmaya başlanmış ve son 10 senede dünya geneline dağılmaya başlamıştır. isminden de anlaşıldığı üzere oksijen emici özelliği sayesinde, oksijen ile etkileşime geçtiğinde mevcut oksijeni emerek bakteri üremesini önlemektedir.

Oksijen bir hayli ürünü tehdit eden bir unsurdur. Ambalaj içerisinde çok az bile bulunsa bakteri imaline neden olup ürünnam bozulmasına neden olur. İşte böyle gidişatlarda imdada yetişen oksijen emici bu minik kutular oksijen seviyesini minimize ederek ürünlerin daha uzun bir müddet taze ve sıhhatli olmasını sağlayarak, raf ömrünü uzatır. Özellikle kolili yufka, ambalajlı et ve sebze ürünleri, bakliyat grubu, ekmek ve unlu mamüller grubu,kuruyemiş ürünleri,çay,tütün,ten gibi günlük kullanımı yüksek olan ürünlerde seçim edilmektedir. Metal,çalgı ve antikaların korunmasında da kullanılmaktadır.

”Ben henüz böyle bir kutu ile karşılaşmadım” diyorsanız hemen sebebini söyleyelim. Bu ürünnam kullanımı gözetici katkı maddesi kullanılmayan ürünlerde yaygındır. Katkı maddesi kullanılan ürünlerde zati bir gözetici kalkan varken oksijen emiciye gerek dinlenmemektedir. Oksijen emici bu kutuların değişik ebat ve cc’lerde yapımı mevcuttur.

Oksijen emici kutular ;

– Koku ve tat kapsamayan bir madde olup katkı maddesi değildir. Yiyecek içerisine değil ambalajlama esnasında kullanılır.

– Ambalaj içerisindeki oksijen ölçüsünü %0,1’in altına indirdiğinden bozulmaları önleyerek ürünnam raf ömrünü uzatır.

– Ambalajlı ürünnam tazeliğini gözeterek, koku,tat,küf,renk başkalaşımını önleyerek sıhhatli çözümler sunar.

Üretici için;

– Harcayıcı memnuniyeti sağlar. Böylece karlılığı artırır.

– Düşük maliyet ile ürünlerdeki natürel gözeticiliği artırır ve iade operasyonunun da önüne geçerek hasarı eksiltmektedir.

İhtar;

1- Yiyecek maddesi değildir. Yenilmez!

2- Çocuklardan uzak yakalayınız!

3- Evcil hayvanlardan uzak yakalayınız !

Yazar:Sündüz Uslu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ