Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Nreal Çoğaldırılmış Hakikatlik Gözlüğü

  • 24 Haziran 2021
  • Nreal Çoğaldırılmış Hakikatlik Gözlüğü için yorumlar kapalı
  • 170 kez görüntülendi.
Nreal Çoğaldırılmış Hakikatlik Gözlüğü

Paylaştığı videolar ve yaptığı tanıtımlar ile gözleri üstüne sürükleyen Magic Leap, çoğaldırılmış hakikatlik teknolojisi kategorisinde dünya üzerinde öne çıkan bir işletmedir. Dünya piyasasında bu köklü şirket kadar öne çıkan bir marka daha Nreal olarak öğrenilmektedir. Nreal, yaptığı yeni teknolojik tasarımlar ve çağı tutan modelleri ile öne çıkmaktadır. Çıkardığı son ürün ile piyasa rekabetini kızıştıran marka, […]

Paylaştığı videolar ve yaptığı tanıtımlar ile gözleri üstüne sürükleyen Magic Leap, çoğaldırılmış hakikatlik teknolojisi kategorisinde dünya üzerinde öne çıkan bir işletmedir. Dünya piyasasında bu köklü şirket kadar öne çıkan bir marka daha Nreal olarak öğrenilmektedir. Nreal, yaptığı yeni teknolojik tasarımlar ve çağı tutan modelleri ile öne çıkmaktadır. Çıkardığı son ürün ile piyasa rekabetini kızıştıran marka, Magic Leap ile sıkı bir yarışa gireceğe benziyor. Çinli teşebbüs firmalarının son yarıyıllarda yapmış olduğu teknolojik tasarımlar, piyasada bulunan tüm ürünler ile yarış halindedir. Bu vaziyete bağlı olarak Çin asıllı Nreal şirketi de 2019 yılı itibari ile kendini ön saflara doğru çıkarmakta.

Nreal Çoğaldırılmış Hakikatlik Gözlüğünün Özellikleri

Nreal Arttırılmış Gerçeklik GözlüğüNreal artırılmış hakikatlik gözlüğü, dikkat toplayan bir tasarıma sahip aynı zamanda iki temel teknolojik trend ile karşımıza çıkmaktadır. Tasarıma dair en can akdikeni nokta, piyasada bulunana öbür modellere göre daha sade ve enez olmayan bir dış görünüme sahip oluşudur. Bu gidişat kullanıcılar için bir avantaja dönüşmektedir. Yalnızca kapalı etraflarda değil caddede de insanlar tarafından dikkat toplamadan kullanılabilmektedir. Öbür bir özelliği ise görüntü niteliği açısından taşıdığı nitelik unsurudur. Yüksek görüntü niteliği ile tecrübe sunan gözlük, bu özelliği ile öbür ürünlerin önüne geçeceğe benziyor. Her iki mercek alternatifi ile de 1080 p niteliğinde görüntü yansıtabilmektedir. Sağladığı görüş açısı ile 52 derecelik bir açı içerisinde görüntü tecrübeyi sağlanması hedeflenmiştir.

Nreal Çoğaldırılmış Hakikatlik Gözlüğü Maliyeti Nedir?

Aygıtın satışının senenin son yarıyıllarında asıllaşacağı vurgulanmaktadır. Satış maliyeti olarak şirket, 1000 dolar veya altında bir sayı tanımlayacak. Aygıt piyasada çoğaldırılmış hakikatlik teknolojisi ile planlanan ürünler arasında en ön sıralarda yer alacaktır. Çoğaldırılmış hakikatlik teknolojisi öğreniyoruz ki bu yapıya geçimli videoların, aygıt içerisinde görüntülenmesi ile tecrübelenebilmektedir. Bu video içeriklerinin çoğalması ve değişik mekanlara yer veren içeriklerin artmasına da aygıt sayesinde civar hazırlanacaktır. Kullanıcılar yeni aygıtların piyasa içerisinde artması ile birlikte, daha fazla video içeriğine erişebilme basitliğine kavuşacaktır. Dünya teknoloji devleri çoğaldırılmış hakikatlik gözlüklerinin yapımına yer verdikçe, video içerik üreticileri de bu aygıtlara geçimli video üretilmesinde daha fazla çalışma içerisine girecektir.

Yazar: Nalan Kaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ