Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Natürel Cilt Hoşluğu İçin 8 Altın Kural

  • 24 Nisan 2021
  • Natürel Cilt Hoşluğu İçin 8 Altın Kural için yorumlar kapalı
  • 75 kez görüntülendi.

Cildimiz en bedelli elbisemizdir. Peki neden yanılgısız olmasın? Gecenin geç saatlerine kadar hayatımıza idareyebiliyoruz fakat bu vaka ertesi günümüzün bize siyah halkalarla eşliğiyle devam edebiliyor. Yeniden bir cilt problemi olan sivilceler bekleyin! Hepimizin farkında olduğu kolay teknikler burada yanı başımızda. Banalde aralıksız yenilenen kullanmış olduğumuz iltihaplı sivilce rehabilitasyonu, ihtiyarlama karşıtı surat arınma kremleri ne yazık ki mucize yaratmıyor. […]

Cildimiz en bedelli elbisemizdir. Peki neden yanılgısız olmasın? Gecenin geç saatlerine kadar hayatımıza idareyebiliyoruz fakat bu vaka ertesi günümüzün bize siyah halkalarla eşliğiyle devam edebiliyor. Yeniden bir cilt problemi olan sivilceler bekleyin! Hepimizin farkında olduğu kolay teknikler burada yanı başımızda. Banalde aralıksız yenilenen kullanmış olduğumuz iltihaplı sivilce rehabilitasyonu, ihtiyarlama karşıtı surat arınma kremleri ne yazık ki mucize yaratmıyor. Günlük olarak yaşanan stres, mutluluk, coşku gibi duygularımızı idareyen bu etmenler direk cildimize yansıyor. İşte cildimizi beslemenin ve şımartmanın 8 altın kaideyi şöyle;

1. Altın Kural

Makyaj yaşamımızın bırakılmaz aksesurlarından biri. Fakat yapılırken gösterdiğimiz itinayı temizlerkende itina göstermeliyiz. Akşam yatmadan evvel günlük makyajımızı hoşça arınarak sonrasında iyi bir uyku ile geceye devam etmek cildimizin sıhhatli olmasını sağlayacaktır. Cildimizde bulunan makyaj ve leke yıkıntılarını pamuk ve bazı yağlar dayanağıyla masaj yaparak çıkarmalıyız.

2. Güneş ve Cilt

11385156_459868834180992_1891963142_nCildimizi güneş ışınlarının hasarlı tesirlerinden gözetmek için en az 15 etken güneş gözetici kullanmalıyız. Fakat sarih alanlarda bulunmamızı gerektiren bir yaşantımız varsa etkeni 30’a çıkarmak yerinde bir karar olacaktır.

3. Yemek

Günlük olarak tabağımıza koyacağımız besinleri tasarılamalı hatta anekdot yakalamalıyız. Taze meyve, yeşillik, yeterli ölçüde protein ve vitaminler cildimizin canlanmasına dayanak edecektir.

4. Ter Dışarı

Koşmak , yürümek ve muhtelif egzersizler yapmak bedenimize zorunlu olan kan dolaşımını sağlamak sonrasında cildimizin parladığının bültenini sağlayacaktır.

5. Hoşluk ve Uyku

Günde en az 8 saatlik uyku ile beraber yatmadan evvel cildimize süreceğimiz bal cildimizin kadife gibi yumuşacak olmasını sağlayacaktır.

6. Su Kurtatır

Günde en az 8 kadeh su harcamamız cildimiz için büyük fayda sağlar. Salatalık, greyfurt ve portakal gibi su bakımından zengin meyvelerle beslenmekte verimli olacaktır. Su harcarken kullanacağımız şişenin renginin mavi olması serinlik tesiri yaratacağından nasihat edilmektedir.

7. Elveda İltihaplı Sivilce

Günde 3 kez ılık suyla suratımızı yıkamak ve dairesel biçimde masajlar yapmak iltihaplı sivilcelere veda etmemiz için en ehemmiyetli etmenlerdendir.

8. Sıhhatli Alışkanlıklar

Stresi eksilterek cildimizin gençleşmesini sağlayabiliriz. 10 yaş daha genç görünmenin kıymeti yalnızca tebessümmeyi ve gülümseyi alışkanlık haline getirebilmek.
Bibliyografi:
http://food.ndtv.com/beauty/face-care-tips-10-dos-and-donts-to-get-beautiful-skin-naturally-1217782

Yazar:BaŞak Yoktan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ