Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Murat Kekilli Kimdir?

  • 15 Kasım 2021
  • Murat Kekilli Kimdir? için yorumlar kapalı
  • 102 kez görüntülendi.
Murat Kekilli Kimdir?

18 Nisan 1968 senesinde Adana’da doğmuştur. Ekonomik vaziyetinden dolayı Adana’da karpuz tarlalarında çalışan sanatçı daha sonra bir dostundan esinlenerek piyano çalmaya başlamıştır. İlk, orta ve lise eğitim yarıyıllarını Adana’da bitirmiştir. 1989 senesinde vatani misyonu olan askerliğini yaparak Adana’ya dönmüştür. 1992-1993 senelerinde Adana’da Devlet Konservatuarı imtihanlarına girerek imtihanı kazanan Murat Kekilli 1994 senesinde konservatuardan böler. İstanbul’da […]

7937_118 Nisan 1968 senesinde Adana’da doğmuştur. Ekonomik vaziyetinden dolayı Adana’da karpuz tarlalarında çalışan sanatçı daha sonra bir dostundan esinlenerek piyano çalmaya başlamıştır. İlk, orta ve lise eğitim yarıyıllarını Adana’da bitirmiştir. 1989 senesinde vatani misyonu olan askerliğini yaparak Adana’ya dönmüştür. 1992-1993 senelerinde Adana’da Devlet Konservatuarı imtihanlarına girerek imtihanı kazanan Murat Kekilli 1994 senesinde konservatuardan böler. İstanbul’da 1994 senesinde bir müzik grubunda müzik hayatına başlar ve aynı sene içerisinde kendi grubu olan Kilikyalılar’ı kurar. 1996 senesinde ilk albümü Eşşek Gözlüm albümünü çıkarır. Bu sırada Yolcular Grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.

1999 senesinde Boğaziçi Müzik ile uyuşarak Bu Akşam can veririm adlı albümünü piyasaya çıkarır. İstediği zaferi bu albümle elde eder. Bir müddet albüm çalışması yapmayan Murat Kekilli 2002 senesinde yeniden Boğaziçi Müzik ile birlikte Yedialtı albümünü çıkarır. Uzun seneler Boğaziçi Müzik ile çalışan sanatçı 2004 senesinde Avara albümünü çıkarır. Her iki senede bir albüm çıkaran Kekilli, 2006 senesinde Bir Ahir Zaman adlı albümünü çıkararak alaka odağı haline gelmiştir. 2010 senesinde çıkardığı Kalbimdeki Darp albümüne tek klip çıkartarak müzik hayatına devam etmiştir. Albümleri arasında tek klip sürüklediği albüm Kalbimdeki Darp adlı albümdür. Son olarak 2013 senesinde Gümüş Teller albümünü çıkarmıştır. 1999 senesinden bu yana Boğaziçi Müzik ile çalışmaktadır.

Yaşam ve kendi stili ile dikkat toplayan Murat Kekilli gençler tarafından hoşlanılarak müzik galibiyetlerine devam etmektedir. Çocukluğunda yaşadığı ekonomik kasvetlerden dolayı hayırsever istikameti dikkat toplamaktadır. Müzik hayatı süresince sakin yaşamı ile gözlerden uzak bir hayat devam ettir. Son senelerde Adana’da bir çiftlikte yaşadığı öğrenilmektedir. Müzik yaşamı süresince en büyük zaferi Bu Akşam Can Veririm adlı albümü ile tutmuş ve albümün galibiyetinden dolayı bir çok şehir ve ilçelerde konserlere katılmıştır. Muhtelif dayanaklaşma derneklerinde vazife alan Murat Kekilli, sosyal dayanışma çalışmalarında da itina ile yer almaktadır. Suskun ve sakin bir yaşam süren Murat Kekilli son albümünden sonra müzik çalışmalarına konserler ile devam etmektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ