Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Minneapolis Nasıl Bir Yerdir?

  • 27 Eylül 2021
  • Minneapolis Nasıl Bir Yerdir? için yorumlar kapalı
  • 52 kez görüntülendi.
Minneapolis Nasıl Bir Yerdir?

Minneapolis, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin elli eyaleti arasında bulunan Minnesota’da yer alan bir mesken yeridir. Eyaletin hudutları dahilinde yer alan, en büyük şehir Minneapolis’tir. Şehir, eyaletin Hennepin County denilen bölgesinde yer alır ve de bu bölgeyle birlikte yeniden eyaletin de en kalabalık mesken yeridir. Bir bakıma eyalet ve de bölgenin beyni olarak […]

Minneapolis, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin elli eyaleti arasında bulunan Minnesota’da yer alan bir mesken yeridir. Eyaletin hudutları dahilinde yer alan, en büyük şehir Minneapolis’tir. Şehir, eyaletin Hennepin County denilen bölgesinde yer alır ve de bu bölgeyle birlikte yeniden eyaletin de en kalabalık mesken yeridir. Bir bakıma eyalet ve de bölgenin beyni olarak kabul edilen bu şehir, her ne kadar başşehir olmasa da başşehir kadar popüler bir yere sahiptir. Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli mesken yerleri arasında yer alır. Bunun sebebi, şehrin ekonomik olarak ülkeye yaptığı katkıdır. Öyle ki Minneapolis, kimi zaman bağlı olduğu eyalet Minnesota’dan bile önde kabul edilir. Başka bir ifadeyle Minneapolis demek Minnesota demektir. Bu da şehri son derece popüler bir hale getirir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli ekonomik merkezleri arasında yer alan Minneapolis, ülkenin orta batısı nazara alındığı müddet, en büyük ikinci ekonomi merkezidir. İlk sırada Illinois eyaletinin en gözde şehri Chicago yer alır. Şehir sahip olduğu rakamsız gökdeleni ile şöhretlidir.

Minneapolis Nasıl Bir Yerdir?Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey kesiminde yer alması nedeniyle oldukça canlı bir toprağa sahip olan Minneapolis, son derece yeşil bir şehir olarak da karşımıza çıkar. Bu da şehri oldukça yaşanılabilir bir merkez haline dönüştürür. Birleşik Devletler’in oranla yeni sayılabilecek şehirlerinden biri olan Minneapolis, 19. asırda kurulmuştur. Bu asrın iki yarısında kurulan şehir, kısa bir müddette ülkenin ekonomik açıdan 10 merkezi arasına dahil olmuştur. Şehir statüsünü 1867 senesinde kazanan Minneapolis, sahip olduğu ekonomik efora rağmen son derece ağırbaşlı bir popülasyona sahiptir. Bu da şehri son derece sakin ve de seçim edilebilir bir hale getirir. Şehir, kurulduğu yarıyılda bu bizzat John Stevens ve de Franklin Steele tarafından hakikatleştirilmiştir. Bu iki adam şehri bir ekonomi merkezine dönüşme mevzusunda beslemiştir. İlk kazmalar bizzat bu şahıslarca vurulmuştur. Şehir merkezi olarak yalnızca 500 bin bireye konut sahipliği yapsa da, legal hudutları dahilinde kabul edilen yerler de nazara alınacak olursa bu sayı, takribî olarak 3,6 milyon seviyelerine erişir ki, bu da şehri en kalabalık 16. şehir yapar.

Şehrin potansiyeli o kadar yüksektir ki, her geçen sene şehre binlerce birey iş için akın eder tabi, bu bireyler ağırlıklı olarak finans ve de bankacılık sektöründe iş arayan ya da işini değiştirmek isteyenlerdir. Eyalet sistemin egemen olduğu bu topraklar, her eyalette değişik kanunlara ve de yaşam standartlarına imkân sağlar. Bu da kimi şehirlerin daha pahalı bazılarının ise daha ucuz olması neticesini doğurur. Misalin Florida eyaleti hudutları dahilinde bir karton sigara 30 dolar iken bu New York eyaletinden 90 dolardan da fazladır. Bu anlamda Minneapolis de New York gibi pahalı bir şehir olarak öğrenilir. Burada yaşam pahalı olduğundan kazançlar da ona göre daha yüksektir.

Yazar : Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ