Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Milwaukee Nasıl Bir Yerdir?

  • 14 Temmuz 2021
  • Milwaukee Nasıl Bir Yerdir? için yorumlar kapalı
  • 191 kez görüntülendi.
Milwaukee Nasıl Bir Yerdir?

Milwaukee, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin elli eyaleti arasında yer alan Wisconsin’e bağlı bir mesken yeridir. Eyaletin en gözde ve de en büyük mesken yeri olan Milwaukee, meşru olarak şehir statüsüne sahiptir. Şehir yalnızca bağlı olduğu eyalet Wisconsin eyaleti için değil aynı zamanda da ülke açısından da son derece ehemmiyetli bir şehirdir. Günümüz […]

Milwaukee Nasıl Bir Yerdir?Milwaukee, Kuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin elli eyaleti arasında yer alan Wisconsin’e bağlı bir mesken yeridir. Eyaletin en gözde ve de en büyük mesken yeri olan Milwaukee, meşru olarak şehir statüsüne sahiptir. Şehir yalnızca bağlı olduğu eyalet Wisconsin eyaleti için değil aynı zamanda da ülke açısından da son derece ehemmiyetli bir şehirdir. Günümüz itibariyle Wisconsin’in en büyük şehri olan Milwaukee, Ortabatı Birleşik Devletler nazara alındığı müddet de en büyük beş şehir arasında kendisine çok rahat bir biçimde yer bulur. Kendisiyle aynı isme sahip Milwaukee County’ye bağlı olan bu yer, en süratli sihrime gösteren eyalet şehirleri arasında da yer almasını öğrenilir. Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey hattında yer alan Milwaukee, komşu ülkelerden Kanada‘ya son derece yakındır. Bu da şehrin natürel olarak Kanada şehirleri ile sıkı bir ticari hacme da sahip olması neticesini birliktesi getirir. Eyaletin en çağdaş şehirlerinden olan Milwaukee, Wisconsin’e her anlamda merkezlik edecek kapasitesi ile öne çıkar. Bu anlamda iktisadi ve kültürel olarak eyaletin başşehri olan Milwaukee, sahip olduğu popülasyon ile de dikkati sürüklemektedir.

Milwaukee, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir hayli şehrine görece daha yeni kurulmuş bir şehir olarak kabul edilebilir. Bu anlamda şehrin temellerinin 19. asra kadar uzandığı ve de bu tarihle birlikte süratli bir sihrime gösterdiği tarihten elde edilebilecek birkaç temel bilgi arasındadır. Amerikan şehirleri arasında en büyük 30 kentten biri olan Milwaukee, merkezi itibariyle takribî olarak 600 bin bireye konut sahipliği yapar. Bu sayı şehrin hudutlarından kalıcı olarak ikamet edenleri içerir. Ancak şehrin tamamını hesaba kattığımız süre, popülasyonun rakamı 1,6 milyon etrafındadır. Bu popülasyonun çok büyük bir kısmı Almanlar ve de Polonyalı muhacir ailelerden oluşur. Bu Avrupalı muhacirler özellikle 1800’lü senelerin ortalarına doğru gemiler aracıyla evvel New York şehrine erişmiş ve oradan da Milwaukee şehrine aktarılmışlardır. Burada yaşama başlayan muhacirler kısa vakitte şehrin baştan alt değişmesi ve de Amerika için son derece ehemmiyetli bir konuma gelmesine takviyeci olmuştur. Her ne kadar şehri Alman ve de Polonyalılar baştan alt geliştirse de şehre ilk olarak ismini veren ve de kuran Fransızlar olmuştur.

Milwaukee Nasıl Bir Yerdir?Amerika Birleşik Devletleri’nin 170 seneyi aşkın bir kenti olma özelliğini haiz olan Milwaukee, resmi olarak 31 Ocak 1846 tarihinde şehir statüsüne kavuşmuştur. Bu tarih sonrasında ciddi anlamda sanayileşen Milwaukee, bağlı olduğu eyaletin en büyük, ülkenin genelinde ise 30’uncu büyük mesken yerine dönüşmüştür. Bölgeye Türkiye üzerinden de erişebilirsiniz bunun için aktarma yapmanız gerekecektir. Dilerseniz Türk Hava Yolları ya da partnerleri aracıyla Milwaukee şehrine biletinizi alabilirsiniz. Aktarmasız uçuş süresi takribî olarak 11 saat olsa da bu şimdilik tarifeli olarak muhtemel değildir. Aktarmalı olarak seyahatin süresi ise 13 ila 20 saat arasında değişiklik gösterebilir. Bu en kısa vakit için öngörülmüş zaman aralığı olup, daha da uzatılabilir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ