Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Natürel Rehabilitasyon Usulleri

  • 28 Nisan 2021
  • Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Natürel Rehabilitasyon Usulleri için yorumlar kapalı
  • 205 kez görüntülendi.

Helikobakter pilori enfeksiyonunun bazı hasarlı tesirleri vardır. Helikobakter pilori H pilori banalde insanların bağırsak floralarında rastgele bir probleme neden olmadan bulunabilen bir bakteri iken mide mukozasına yerleşmesi gidişatında hasarlı olabilen bir bakteridir. Mide enfeksiyonu olarak öğrenilir. Helikobakter pilori, bağışıklık sistemi zayıflamış fertlerde süratle bulaşıp dağılabilen fırsatçı bir bakteridir. Bu bakteri natürel ve bedenimiz için minik […]

Helikobakter pilori enfeksiyonunun bazı hasarlı tesirleri vardır. Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi YöntemleriHelikobakter pilori H pilori banalde insanların bağırsak floralarında rastgele bir probleme neden olmadan bulunabilen bir bakteri iken mide mukozasına yerleşmesi gidişatında hasarlı olabilen bir bakteridir. Mide enfeksiyonu olarak öğrenilir.
Helikobakter pilori, bağışıklık sistemi zayıflamış fertlerde süratle bulaşıp dağılabilen fırsatçı bir bakteridir. Bu bakteri natürel ve bedenimiz için minik ölçülerde faydalı olsa da, hakimiyetsiz artmasına izin verildiğinde son derece riskli olabilir. Bu enfeksiyon atrofik gastrit, mide ve duodenum ülseri, reflü, sindirim bozuklukları ve mide kanserinin önde gelen sebebidir.
Dünya popülasyonunun % 50’den aşırısının yüksek Helikobakter pilori seviyelerine sahip olduğu varsayım edilmektedir. Bu mikroorganizma tükürük yoluyla çok süratli dağılabilir ve bu sebeple basitçe bulaşabilir. Bu enfeksiyon mevzubahisi olduğunda tüm ailenin testinin pozitif bulunması çok yaygındır. Bağışıklığı zayıflamış fertler bunu bir meşrubatı paylaşarak, öperek ve enfekte bir fertle aynı yemekleri yiyerek kapabilirler.

Helikobakter Pilori ve Mide Ülserleri

Dr Barry Marshall, 2005 senesinde H. Pilori’nin peptik ülserlerin sebebi olduğunu keşfettiği için Nobel Tıp Mükâfatı’nü kazandı. Bu buluş, ülserlerin stres, baharatlı besinler ve çok fazla asitten kaynaklandığına dair onlarca senelik tıbbi bilgileri tersine çevirdi. Kronik stresin bağışıklık tepkisini düşürdüğü ve bireyi Helikobakter pilori enfeksiyonuna duyarlı hale getirdiği yeni yeni anlaşılmaktadır.
Çoğu tıp analisti, midenin bakteri büyümesi için çok namüsait bir civar olduğunu düşünüyordu. Kuramını ispatlamak için, 1984’te Marshall kendisini Helikobakter pilori ile enfekte etti ve netice olarak gastrit geliştirdi. Midesindeki kültürleri tahlil etmek için evvelinde ve sonrası endoskopi yaptı ve Helikobakter pilorinin midede artabildiği ve midenin yeterli hidroklorik asit üretme hünerini kapattığını gösterdi.

Helikobakter Pilori Enfeksiyonunun Riskleri

Helikobakter pilori, midenin güçlü civarında yaşamda kalma kabiliyeti olanMide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi Yöntemleri fantastik adaptif avantajlara sahip çok gelişmiş bir mikroorganizmadır. Midede bulunan üreyi karbondioksit ve amonyağa bölen “üreaz” isimli bir enzim üretir. Bu, fertte geğirme ve ağız kokusuna neden olur ve hidroklorik asidin asitleştirici tesirlerini nötralize eder. Başka Bir Deyişle Helikobakter pilori midenin asitliğini eksilterek kendine hayat alanı yaratır. Böylece rahatça mide mukozasına yerleşir. Diğer yandan stres, mide asidini baskılayan PPİ ilaçlar, yanlış beslenme gibi etmenler mide asidini eksilterek Helikobakter pilorinin mideye yerleşmesine neden olan etmenlerdir.
Hidroklorik asit, midede proteini hazmetmek ve mineralleri iyonize etmek için asidik bir civar oluşturmak için lüzumludur. Bu ayrıca, ince bağırsakta yağı tesirli bir biçimde metabolize etmek için safra kesesinden safra salınımını uyarmaya takviyeci olur. Bu esas işlevler en iyi biçimde çalışmazsa, kansızlık, tiroit meseleleri, osteoporoz ve otoimmünite tehlikeyi altında oluruz.
Mukusun salgılanması mide çeperini besin maddeleri ve mikroorganizmalar tarafından tahrişten gözetir. Helikobakter pilori, midenin mukoza üretme marifetini eksiltir ve mide çeperini tahriş eder. Bu, yeterince sızı reseptörü ateşlenip tahriş iyice şiddetli hale gelene kadar suskun bir iltihaplanma biçiminde ilerler. Bu mide ülserlerinin patogenezidir.
Helikobakter Pilori Bakterilerini Daha Güç Hale Getiren Özellikler:
Helikobakter pilori, gram olumsuz bir bakteridir; başka bir deyişle iki hücre duvarına sahiptir. Gram pozitif bakterilerin bir hücre duvarı vardır. Bu çift dış katman bakterileri gözetir ve antimikrobiyal ilaçların ve nebatların organizmaya tesir etmesini güçleştirir.
Çoğu hekim, antibiyotiklerle her türlü bakteriyel enfeksiyonu yok etmeye çalışır. Ancak, gram olumsuz bakteriler, hücre duvarları içinde antibiyotik ilaçları dışarı atma yeteneğine sahip “efflux dışarı atma pompaları” kapsar. Bu pompalar, bakteriyi antibiyotiklerden gözetir ve şahıs için ise son derece riskli olabilir. Dışa atım pompaları, bakterinin yaşamda kalmasına ve antibiyotik mukavemet kabiliyetlerini uyarlamasına ve geliştirmesine takviyeci olur.
Gram olumsuz bakterilerin hücre duvarı materyali de oldukça eforlu bir enflamatuar vasıtayıdır. Bu malzemeye lipopolisakkarit LPS ismi verilir ve karaciğer için fazla derecede toksiktir ve yüksek ölçülerde kan dolaşımına salındığında bedendeki ehemmiyetli inflamatuar süreçleri ateşler. LPS ayrıca bir endotoksin olarak da adlandırılır ve iletken bağırsak belirtisinin beden için bu kadar riskli olmasının ana sebeplerinden biridir.

Helikobakter Pilori Enfeksiyonunun En Yaygın Belirtileri

Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi Yöntemleri-Göğse dağılan yanma hissi
-Karın Sızısı hafif-şiddetli
-Kabarıklık ve gerginlik
-Çok az yemek yedikten sonra bile tokluk hissi
-Duodenal ülserlerde ise yemekten hemen sonra acıkma hissi gece açlık sızıları ile uyanma
-Geğirme ve reflü
-Sürekli makûs soluk
-Hafif bulantı
-Boğazda yanma
Helikobakter pilori enfeksiyonunun neden olabileceği diğer meseleler, B12 yetersizliği olan pernisiyöz kansızlıktır. Mideniz, ince bağırsağın B12’yi emmesine izin veren intrinsik etmen ismi verilen bir protein üretir. H Pilori, midenin bu meseleye neden olan intrinsik etmen üretme hünerini tesirler. Pernisiyöz kansızlıkla ilişkili başlıca semptomlar aralıksız bitkinlik, soluk darlığı, soluk cilt, şişmiş dil ve bulantıdır.
Helikobakter pilori ayrıca idiyopatik trombositopenik purpura basit morarma, ateroskleroz arterlerin sertleşmesi, iskemik kalp hastalığı kalbe kan akışının eksilmesi ve felç gibi gastrointestinal olmayan bozukluklarda bir tehlike etmeni olarak gösterilmiştir.

Helikobakter Pilori ve Uzun Vadeli Sıhhat Sorunları

Helikobakter pilori, sindirim sürecini bozarak bağırsakta iltihaplanmaya ve gastrointestinal sistem iletkenliğine yol açabilir. Bu sızdıran bağırsak gidişatı ayrıca demir yetersizliği olan kansızlığa, değişken ishal ve kabızlık ile beraber irritabl bağırsak semptomlarına ve ülseratif kolite neden olabilir.
Bağırsak sıhhati beyin sıhhati ile yakından ilişkili olduğundan, Helikobakter pilori enfeksiyonu bunalıma, anksiyeteye ve konsantrasyon meselelerine yol açabilir. Değişen sindirim ayrıca besin hassasiyetlerini ve otoimmün tepkinleri artırır. Bu, bugün cemiyetimizde çok yaygın olan bir çok otoimmun meseleye Graves, Romatoid Artrit, İdiyopatik trombositopenik purpura,Lupus, Guillain-Barré Sendromu, sedef, rozasea yol açabilir.

Helikobakter Pilori Enfeksiyonunun Test Edilmesi

Helikobakter pilori enfeksiyonunu test faktörün birkaç değişik yolu vardır.Bunlar:
1 Dışkı Testi: Bu, Helikobakter pilori organizmasının reel parçacıklarını saydığı için Helikobakter pilori teşhisinde altın standart olarak kabul edilir.
2 Kan Testleri: Bu testler, Helikobakter pilori organizmasına müteveccihMide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi Yöntemleri antikorları arar ve IgA, IgG ve IgM tepkinlerini test eder. Bu antikorların testi pozitif çıkarsa, enfeksiyonun net bir teşhisi olur. Araştırmalar, bunun akut enfeksiyonlar için iyi bir test olduğunu ancak uzun süreli enfeksiyonların ve bağışıklığı zayıflamış fertlerin genellikle yüksek antikorlara sahip olmadığını göstermiştir.
Helikobakter pilori antikorlarıyla alakalı diğer mesele, enfeksiyon hakimiyet altında olsa dahi mevcut olabilmeleridir. Bu, hakikatinde olumsuz olsanız ve mikroorganizma uygun ölçüde olsa dahi pozitif test edeceğiniz anlamına kazanç.
3 Helikobakter pilori Soluk Testi: Helikobakter pilori organizması, midede üreyi amonyak ve karbondioksite bölen üreaz üretir. Soluk testi, bu tepkinden üretilen yüksek CO2’yi ölçer.
Üre-soluk testinin yapılabilmesi için son 1 aydır antibiyotik veya mide asidini eksiltmeye müteveccih bir ilaç kullanmamış olmak gerekir.
4 Endoskopi: Bu, yemek borusu ve mideye bir kameranın yerleştirildiği oldukça invaziv bir prosedürdür. Bu harekât beden için streslidir ve bu usulle enfeksiyonun varlığını tahlil etmekten ziyade midede tahriş, ülser ve kanser gibi enfeksiyonun neticelerinin olup olmadığı görülebilir. Endoskopi sırasında alınan doku misalinde biyopsi süratli üreaz testi CLO test kullanılarak veya histopatolojik araştırılması ile mide de Helikobakter pilori olup olmadığı anlaşılır.
Helikobakter piloriye büyük bir doğrulukla bakan ve ayrıca tüm mikrobiyomu haritalandıran ve çok muhtelif patojenleri ve bağırsak sıhhati göstergeçlerini arayan en kapsamlı test GI MAP dışkı tahlilidir.

Helikobakter Pilori İçin Natürel Çözümler

Bir Helikobakter pilori enfeksiyonunu, ne kadar erken tutulur ve teşhis edilirse rehabilitasyon etmek daha basittir. Klasik tıp doktorları helikobakter pilori rehabilitasyonu için kombine antibiyotik rehabilitasyonu uygulamaktadır. Ancak antibiyotiğin negatif tesirlerinden sakınanlar natürel rehabilitasyon arayışına girerler.
Bu mesele için antimikrobiyal beslenme ve yardım tasarıyı lüzumludur. Gün süresince taze bunalmış limon ve/veya elma sirkesi ACV ile pak su içerek basitçe başlayabilirsiniz.
Limon ve elma sirkesindeki organik asitler antimikrobiyaldir ve Helikobakter pilori rakamını eksiltmeye takviyeci olur. Yemeklerinizde bol ölçüde sarımsak, soğan, fesleğen, kekik, zencefil ve zerdeçal gibi nebat kullanılan bir antimikrobiyal perhiz de bu enfeksiyonla gayrete takviyeci olacaktır.
Günde 3 kere 10-15 dakika süresince Hindistan cevizi yağı kullanarak yağ sürüklemek oil pulling , bağışıklık sistemi üzerindeki stresi eksiltmeye ve Helikobakter pilori rakamını eksiltme marifetine takviyeci olacaktır.
Orta ila şiddetli enfeksiyonlarda, Helikobakter pilorinin bedenin muntazam bir biçimde iyileşmesine yetecek kadar düşük geri sayımı sağlamak için yoğun antimikrobiyal dayanak kapsayan özel bir protokole gereksinim dinleyecektir.

Beslenme Teklifleri

-Gluten ve süt-süt mahsulleri gibi alerjen yiyeceklerden uzak durulmalı
-Arıtılmış şekerden uzak durulmalı.
-Arıtılmış tuzun mide ve bağırsakları tahriş edebileceğine dair çalışmalar vardır. Miktarlı ölçülerde kaya tuzu gibi sıhhatli tuz harcanmalı.
-Kafein kapsayan meşrubat ve yiyeceklerden uzak durulmalı.
-Gazlı meşrubatlardan uzak durulmalı
-H. pilori enfeksiyonu sigara içenlerde daha yaygındır ve eradikasyon rehabilitasyonu daha az tesirlidir. Nikotin, midede H. pilori’nin toksik etkinliğini artırır
-Sıvı kaybı ve yeterince akışkan harcamamak midenin iç yüzeyini gözetmede ehemmiyetli olan mukus salgısının eksilmesine neden olur.
Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi Yöntemleri-4-8 haftalık eliminasyon perhizi yapılması iyi bir başlangıç olacaktır.
-Lifli gıdalar harcanmalıdır.
-Probiyotik açısından zengin yiyecekler harcanmalıdır.
-Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin, natürel avlanmış balıklar, keten ve chia tohumları inflamasyonu eksiltir.
-Turpgillerden sebzeler, özellikle brokoli ve brokoli filizi harcanması faydalıdır.
-1 litre kadar lahana suyunu güne yayarak harcayabilirsiniz.
-İntoleransınız yoksa kapsadığı mukopolisakkaritler sebebi ile yulaf lapası harcayabilirsiniz.
-Yeniden muz da mukopolisakkarit içren yiyeceklerden biridir.
-Günde 1- 2 kadeh papatya çayı tüketimi zarara uğramış sindirim sistemi hücrelerini destekleyerek iyileşmesine takviyeci olur.

Dayanak Teklifleri

1-Meyan Kökü
DGL,degliserinize edilmiş meyankökü anlamına gelen bir kısaltma. Meyan kökündeki glisirinizin komponentinin uzaklaştırılmasıyla elde edilmektedir. Buradaki emel hipertansiyon, ödem, potasyum ve magnezyum kaybı gibi meseleleri önlemektir. DGL, gastrointestinal mukozayı tamir ve yenileme özelliği ile öğrenilen bir dayanaktır. İntestinal kan akımını çoğaldırır, mide mukozasında gözetici mukus imalini teşvik eder, bağırsak epitelinin gelişmesini ve rejenerasyonunu arttırır. Kapsadığı flavonoidler H. Pylori bakterisinin artmasını maniler. DGL mahsulleri çiğneme tableti biçimindedir. Tesirli olabilmesi için tükürükle birleşmesi gerekir ve yemekten en az yarım saat evvel ya da 1 saat sonra iyice çiğnenerek /susuz alınması gerekir. Dolu mideye ya da kapsül biçiminde alındığında mukoza üzerinde iyileştirici tesirini gösteremez.

2-Brokoli Filizi
Brokoli filizleri, yalnızca birkaç günlük brokoli nebatlarıdır. Sülforafan ismi verilen çok yüksek seviyelerde kükürt kapsayan bir kimyevi kapsarlar. Sulforafan antioksidan ve detoksifiye edici yararları ile öğrenilir.
Digestive Diseases and Science Mecmuasında yayınlanan araştırma, bir hafta süresince günde iki kere brokoli filizi 14, 28 veya 56 gram harcayan kobayların % 78’inin dokuzdan yedisi, neticede Helikobakter pilori için olumsuz bulunduğunu ortaya koydu.
Son zamanlarda, Current Pharmaceutical Design mecmuasında yayınlanan 2017 araştırması, brokoli filizlerindeki sülforafanın sadece H. pylori ve neden olabileceği gastrite karşı savaşmakla kalmayıp, aynı zamanda genellikle riskli NSAID’lerin neden olduğu gastrointestinal zarara karşı korunmaya da takviyeci olabileceğini göstermektedir.
3-Melatonin
Uyku problemlerinin rehabilitasyonundan tanıdığımız melatonin mukoza gözetmesi ve tamirinde de faydalanılabilecek iyi bir dayanaktır. Melatonin midede ne arıyor diye düşünmeyin. Melatonin yalnızca pineal kökenli değildir. Hatta gastrointestinal sistemin melatonin içeriği, pineal bezinkinden fazladır. Melatonin özgür radikalleri uzaklaştırarak GI kanalda ülser yaradılışını eksiltici tesir gösterir
4-Çörek Otu Nigella Sativa
Çörek otu, Helikobakter pilori enfeksiyonlarıyla zaferli bir biçimde gayret etmek de dahil olmak üzere bir hayli ispatlanmış berekete sahiptir. 2010’da yapılan çalışmada Helikobakter pilori hastalarına omeprazol bir asit yasaklayıcı ile beraber günde iki gram öğütülmüş çörek otu tohumu vermenin, Helikobakter pilorinin rehabilitasyonunda standart ananesel iki antibiyotik ve bir mide gözetici kapsayan “üçlü rehabilitasyon” den daha tesirli olduğunu bulmuştur. Çörek otunun ayrıca asit eksiltici ve mide gözetici kabiliyetleri vardır.
5-Sakız Ağacı Reçinesi Mastik
Çalışmalarda mide ülseri üzerinde pozitif tesiri ve Helikobakter pilori üzerinde bakterisid tesiri görülmüştür.
6-Sindirim Enzimleri
Hasta bir mide, besinleri sıhhatli bir süratte ayrılmak için yeterli Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi Yöntemlerisindirim enzimi üretemez. Bu enzimleri bedeninizin kendi başına üretme hünerini geri kazanana kadar dayanak etmek bağırsaklarınızdaki soğukkanlı besinleri eksiltmeye ve iyileşmenizi süratlendirmeye takviyeci olabilir.
Sindirimi basitleştiren ve reflü semptomlarını gevşeten pepsin, proteaz gibi sindirim enzimlerinin kapsül içinde yemeklerle alınması önerilir. Hayvansal ve nebatsal kaynaklı olanlar mevcuttur.
Hazır preparatların aynı zamanda mide asidine yardım olmak için Betain HCl ve safra işlevlerine takviyeci olmak için safra tuzları da kapsaması ayrıca fayda sağlayabilir.
7-C Vitamini
C vitamini Helikobakter piloriyi baskılayan bir dayanaktır. Mide suyundaki yüksek C vitamini konsantrasyonu, patojenin yaşamda kalması ve asidik mideye kolonizasyonu için anahtar enzim olan üreazı inaktive eder. Bununla beraber, enfeksiyon bir kere oluştuğunda, üreaz, bakterinin yaşamda kalması için çok ehemmiyetli değildir.
Diğer yandan, Helikobakter pilori bedenden C vitamini harcar ve rehabilitasyon sırasında da alınmalıdır. Gastriti ve ülseri bulunan şahısların mide suyunda ve kanda C vitamini seviyeyi olağan şahıslara göre daha düşük bulunmuştur.
Ayrıca Helikobakter pilori enfeksiyonu için antibiyotik yanında günde 500 mg C vitamini verilmesiyle, yalnızca antibiyotik alanlara göre daha fazla bakteri yok edilmektedir.
8-D Vitamini
Mide Sağlığı: Helikobakter Pilori Enfeksiyonu ve Doğal Tedavi YöntemleriHelikobakter pilori nin D vitamini kan seviyelerini düşürdüğü görülmektedir. İtalya’da tahlilciler, H. pilori ile enfekte hastaların ciddi D vitamini yetersizliği olduğunu göstermiştir.
Yüksek doz D vitamini, bedende Helikobakter piloriyi öldürdüğü ispatlanmış olan katelisidin ismi verilen natürel bir antibiyotik peptidi üretir.
Bir çalışmada antibiyotik rehabilitasyonu sırasında 1000 mg C vitamini ve 400 IU D vitamini ilavesi eradikasyon oranlarını % 45’deri % 82,5’e çıkarmıştır.
9-Çinko
Mide asiti üreten karbonik anhidraz enziminin kofaktörü çinkodur. Mide ülserlerinin rehabilitasyonunda özellikle bir çinko ve L-karnosin aminoasiti kombinasyonu olan çinko karnozin kullanımı önerilmektedir.
Kronik gastritli Helikobakter pilori ile enfekte hastalar, aynı tip gastritli ancak enfekte olmamış hastalara göre mide mukozasında daha düşük çinko konsantrasyonlarına sahip olduğu bulunmuştur .
Kumpaslı çinko dayanağının bakır seviyelerini eksiltebileceği unutulmamalı; çinko kullanıldığında uygun ölçülerde bakır yardımı da yapılmalıdır.
10-B12 Vitamini
Helikobakter piloriye bağlı olarak büyüyen kansızlık hadiselerinde yüksek dozlarda B12 yardımı ehemmiyetlidir.
11-Omega 3
İnflamasyonu eksiltir. Helikobakter Pilori ile ilişkili mide rahatsızlıklarını eksiltmede takviyeci olabilir.
12-Glutamin
Mide ve bağırsakların iç yüzeyini döşeyen hücrelerin enerji kaynağı olan aminoasittir ve dokulara kan akışını süratlendirir. Strese bağlı büyüyebilecek ülseri önelemede de faydalıdır.
13-Lactobacillus ve Saccharomyces Probiyotikler
Pek çok muayenehane çalışmada, Helikobakter pioriye karşı antibiyotik rehabilitasyonuna muhakkak probiyotiklerin ilave edilmesi genel aktifliği iyileştirmiş ve negatif gastrointestinal yan tesirleri eksiltmiştir.
Lactobacillus, Bifidobacterium ve Saccharomyces boulardii probiyotiklerinin kullanımı, Helikobakter pilorinin eradikasyon oranını takribî % 10 artırmış ve rehabilitasyonun yan tesirlerini takribî % 15 eksiltmiştir.
Helikobakter pilori kolonizasyonuna karşı bereketli olduklarını gösterilen probiyotikler şunları kapsar:
L. acidophilus,L. reuteri,L. delbrueckii ssp. bulgaricus ile S. thermophilus, S. boulardii, B. infantis
Helikobakter pilori rehabilitasyonunun yan tesirlerini eksiltmede tesirli probiyotikler şunları kapsar:
L. rhamnosus,L. reuteri,S. boulardii, B. animalis spp. lactis
14-Gaz Gidericiler
Cerahati gevşetmeye ve karın kramplarına katkıda bulunan sızılı spazmları gevşetmeye takviyeci olan uçucu yağlara sahip nebatlardır. Ayrıca sindirim sisteminizin düz adalelerinde kabızlığa neden olabilecek sıkı dokuyu hafifletirler. Kakule ve rezene en iyi alternatiflerdir.
15-Hatmi Çiçeği Kökü Marshmallow Root
Sindirim sisteminin zarar gören bölgelerinin tamirinde bereketli olan müsilajdan zengin bir nebattır. Ayrıca antioksidan olup histamin salınımını da eksilterek mide gözetici özellik gösterir.
16-Curcumın
Curcumin, peptik ülserleri iyileştirmek ve ayrıca H. pylori gelişmesini önlemek için kullanılmaktadır. İyi emilebilen formları seçim edilmelidir.
17-Aloe Vera
İçindeki enzimler sindirimi yardımlar ayrıca yaralar üzerinde onarıcı tesiri vardır.
18- Kudret Narı
Meyvesini ve yağını kullanabilirsiniz. Yaraları onarır, iyileşmeyi hızlandırır.
19-Sarı Kantaron
Bakteri ve virüsleri inhibe ederken asap sistemi üzerinde bir hafifleme sağlar.
20- Kaygan Karaağaç Slippery Elm
Kaygan karaağaç, bağırsak astarındaki alıngan veya irinli dokuyu natürel olarak yatıştıran kaygan, jel eşi bir madde olan müsilaj kapsar. Müsilaj ayrıca, lektin gibi şeylerin sızmasını önleyen bağırsak astarındaki bariyerin yine oluşturulmasına takviyeci olur.
21-Kızılcık
Helikobakter pilori enfeksiyonunu besbelli biçimde yasaklama tesiri vardır.
22-Zencefil
Özellikle Helikobakter pilori enfeksiyonuna bağlı gastritte verimlidir.
23-Tıbbi Papatya
Yüksek ölçüde flavonoid kapsamaktadır. İrine tesirlidir.

Helikobakter pilori tüm dünyada çok yaygın olduğu için gerçekten ehemmiyetli bir sıhhat mevzusudur. Pek çok insan, negatif sıhhat semptomları olmadığı için bedenlerinde Helikobakter pilori bakterisi olduğunu dahi öğrenmiyor.
Helikobakter pilori semptomlarınız varsa, test yaptırmanız ve rehabilitasyona karar vererek ilerlemeniz çok ehemmiyetlidir. Bu bakteriyel enfeksiyona sahip olduğunuzu veya olmadığınızı bildikten sonra, size doğru gelen tesirli bir rehabilitasyon tasarısıyla ilerlemenin yanında burada bahsettiğim natürel rehabilitasyon alternatifleri de gayretinizi basitleştirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escortümraniye escort