Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Middle East Airlines İle Beyrut’a Erişim

  • 14 Haziran 2021
  • Middle East Airlines İle Beyrut’a Erişim için yorumlar kapalı
  • 442 kez görüntülendi.
Middle East Airlines İle Beyrut’a Erişim

Middle East Airlines ya da Air Liban S.A.L. olarak öğrenilen havayolu firmayı, Ortadoğu ülkeleri arasında yer alan Lübnan‘ın ulusal havayolu olup aynı zamanda da bayrak taşıyıcısıdır. Ülke için son derece ehemmiyetli bir havayolu firmayı olan Middle East Airlines, genel olarak kısaltması olan ”MEA” biçiminde anılmaktadır. Ortadoğu coğrafyasının en gözde ülkelerinden Lübnan’ın en büyük ve de […]

Middle East Airlines İle Beyrut'a UlaşımMiddle East Airlines ya da Air Liban S.A.L. olarak öğrenilen havayolu firmayı, Ortadoğu ülkeleri arasında yer alan Lübnan‘ın ulusal havayolu olup aynı zamanda da bayrak taşıyıcısıdır. Ülke için son derece ehemmiyetli bir havayolu firmayı olan Middle East Airlines, genel olarak kısaltması olan ”MEA” biçiminde anılmaktadır. Ortadoğu coğrafyasının en gözde ülkelerinden Lübnan’ın en büyük ve de en ehemmiyetli havayolu olan Middle East Airlines, ülkenin başşehri Lübnan’da bulunan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı‘nda merkezini ve de uçak filosunu bulundurur. Ülkenin en büyük markalarından biri olan Middle East Airlines, aynı zamanda ülkenin dünya ile bağlantısını sağlayan tek küresel çapta havayolu firmayıdır. Bu da havayolu işletmesine son derece ehemmiyetli bir misyon yüklenildiğini sarihçe ortaya koymaktadır. Minik bir ülke olan bu Ortadoğu ülkesi sadece 4 milyon etrafında bir nüfusa sahiptir. Buna rağmen ülke dışında ise çok daha fazla sayıda Lübnanlının yaşadığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar göstermekte ki, özellikle Osmanlı İmparatorluğu yarıyılının sona ermesiyle birlikte Kuzey ve de Güney Amerika kıtasına çok sayıda Lübnanlının göç ettiği ortaya çıkmıştır.

Ülke sınırlarında yaşayan Lübnanlıdan daha fazlasının ülke dışında yaşıyor olması bu bireyler için ülkeye erişimin muhakkak aralıklarda gereksinim dahilinde olması sonucunu da birliktesi getirmiştir. Hatta öyle ki bizim de tanıdığımız Lübnan asıllı muhacirler bulunur. Bunlardan en ehemmiyetlileri dünyaca ünlü pop yıldızı Shakira ve Hollywood yıldızı Keanu Reeves’dir. Ayrıca bir yarıyıl Galatasaray forması giymiş olan Mondragon da aslen Lübnanlıdır. Bu gibi bir hayli misal daha vardır. Bir Hayli Lübnanlı her sene Lübnan’a kumpaslı olarak tarifeli uçuş reelleştirir. Bu hizmette Middle East Airlines çok ehemmiyetli bir rol oynar. Çok eski bir havayolu firmayı olan Middle East Airlines, resmi olarak 31 Mart 1945 tarihinde tescillenmiş ve de bu sayede ulusal havayolu firmayı olarak kurulmuştur. İlk tarifeli seferine ise 9 ay gibi bir süre sonra başlayan Middle East Airlines, 1 Ocak 1946 tarihiyle birlikte uçuşlara start vermiştir. Görüldüğü gibi 70 seneyi aşkın bir geçmişe sahip olan Middle East Airlines, dünyaca ünlü havayolu ittifakı SkyTeam da abonedir ve de bu sayede tarifeli seferler tertip ederek ortak uçuş ismi altında bilet satma ihtimaline sahiptir.

Middle East Airlines İle Beyrut'a UlaşımÜlkenin en büyük ticari havayolu firmayı olan Middle East Airlines, Beyrut’ta bulunan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda toplam 20 adet uçak bulundurur. Bu uçaklar vasıtasıyla Ortadoğu, Avrupa, Asya ve de Afrika’ya tarifeli seferler tertip eden Middle East Airlines, bir SkyTeam üyesi olması sebebiyle de Kuzey ve Güney Amerika’ya da ortak uçuş tertip etme ihtimaline sahiptir. Firma sloganı ”Lübnan’dan Dünya’ya olan” Middle East Airlines, tarifeli olarak toplam 31 destinasyona sefer reelleştirmektedir. Middle East Airlines, İstanbul’a da tarifeli sefer kumpaslar. Bu anlamda Lübnan’a erişmek isterseniz Middle East Airlines aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ