Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Matcha Nebatını Çayını Harcamanız İçin 7 Neden!

  • 03 Temmuz 2021
  • Matcha Nebatını Çayını Harcamanız İçin 7 Neden! için yorumlar kapalı
  • 136 kez görüntülendi.
Matcha Nebatını Çayını Harcamanız İçin 7 Neden!

Matcha nebatından elde edilen çay, gıdalar içerisinde sağlıklı beslenme ismine raflarınızda yer alması çok büyük fayda sağlayabilecek olan, özellikle de insan enerjisinin eksilmeye başladığı yoğun öğleden sonra ekstra çok zorunlu enerji yüklenmenize destekçi olacak olan en yeni trend meşrubatlardan birisidir. Matcha nebatından elde edilen çay, gıdalar içerisinde sağlıklı beslenme ismine raflarınızda yer alması çok büyük […]

Matcha nebatından elde edilen çay, gıdalar içerisinde sağlıklı beslenme ismine raflarınızda yer alması çok büyük fayda sağlayabilecek olan, özellikle de insan enerjisinin eksilmeye başladığı yoğun öğleden sonra ekstra çok zorunlu enerji yüklenmenize destekçi olacak olan en yeni trend meşrubatlardan birisidir. Matcha nebatından elde edilen çay, gıdalar içerisinde sağlıklı beslenme ismine raflarınızda yer alması çok büyük fayda sağlayabilecek olan, özellikle de insan enerjisinin eksilmeye başladığı yoğun öğleden sonra ekstra çok zorunlu enerji yüklenmenize destekçi olacak olan en yeni trend meşrubatlardan birisidir.

MaMatcha Bitkisini Çayını Tüketmeniz İçin 7 Neden!tcha’nın antik Çin ve Japon ananesine sabreden uzun bir geçmişi vardır. Reelinde, Matcha 4000 seneden fazla kullanılmaktadır. Ancak geniş antik köklerinin yanı gizeme, geçmişten günümüze çok da kullanılmayan bir hoşluk ve sağlık kaynağı olduğu da bir reeldir. Matcha nebatının tozu, verimli pek çok bileşeni kapsamaktadır ve günlük perhizin içerisinde beslenmenin değişik doğrultularına dahil etmek çok avantajlar sağlayacaktır.

Stresli bir anda gevşeme hissi verme noktasından daha iyileştirilmiş bir odaklanma mahareti sağlamaya kadar pek çok dayanağı bulunan Matcha’yı, beslenme biçiminizin içine koymanız gereken yedi neden:

1 Size Parlayan Bir Cilt Verir

Matcha toz yeşil çayı, kumpaslı olarak demlenmiş bayağı yeşil çaydan 137 kat fazla antioksidan veya EGCG’ye sahiptir. Bu antioksidanlar cildinizi mor ötesi ışınlardan gözetmeye destekçi olur. Bedeninizin yakaladığı hasarlı hür radikalleri dahi atabilirler. Ayrıca, kan akışınızı artırırlar, bu da yanaklarda hafif pembelik tesiri ortaya çıkarırlar ve natürel ışıltıyı vermenize destekçi olur.

2 Sizin Gevşemenize Destekçi Olur Ve Daha Dinç/Açıkgöz Biçimde Kalabilmenizi Sağlar

Matcha, beyninizin işlevselliği içinde hafifleme ve refah gidişatını gerçekten teşvik eden ender bir amino asit olan L-theanine bakımından zengindir. Stres beta dalgalarına neden olabilir. L-theanine bileşeni ise alfa dalgaları oluşturur, bu da kurnazlık vaziyetine yol açar. Ve L-theanine tüm çaylarda ortak olsa da, matcha bu amino asidi bayağı daha önceki siyah ve yeşil çay çeşitlerinden beş kat daha fazla kapsayabilir.

3 Bir Şeyleri Daha Kolay Anımsamanıza Destekçi Olur Ve Belleği Kuvvetlendirir

Matcha’daki L-Theanine belleğinizi geliştirir. Misalin cep telefonunuzu ve araba anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu anımsamanıza destekçi olan bileşenlerin başında L-Theanine gelmektedir. Kafeinin sıradan negatif yan tesirleri olmadan bilmenize ve daha iyi performans göstermenize destekçi olur. Reelinde çalışmalar, L-theanine ile doldurulmuş yeşil çayları içenlerin, misyonlarını yasaklayabilecek başka bir deyişle, iş günü süresince sosyal medyaya doğru kaydırılmaya daha az duyarlı özelliklere daha çok sahip olduğu ve “dikkat dağıtıcı bilgiye” duyarlı olmadıklarını göstermektedir.

4 Yağların Yakılmasına ve Metabolizmayı Süratlendirmeye Destekçi Olur

MMatcha Bitkisini Çayını Tüketmeniz İçin 7 Neden!atcha’daki kimyevi bileşenler temel olarak bedeniniz için bir jimnastik salonu oluştururlar. Bu da tabi ki sizin için enerji yakmak ismine daha az uğraşacağınız anlamına gelmektedir. Yapılan çalışmalar, bu nebatı kullanmanın %25 daha fazla yağ yakmanıza destekçi olabileceğini göstermektedir. Dolayısıyla matcha içmek daha fazla kalori yakmanıza destekçi olur. Sağlıklı bir perhiz ve egzersiz ile kombine olarak, matcha kilo kaybınızı süratlendirecektir.

5 İmmün Sisteminizi Daha Sağlıklı Biçimde Gözetebilmenizi Sağlar

Hastalığa neden olan mikroorganizmaların bedende hakimiyet altında yakalanmasını ve stresin de yeniden buna keza hakimiyetinin sağlanabilmesi açısından destekçi olur. Matcha, alerjiniz veya sinüs enfeksiyonunuz olduğunda ortaya çıkan cerahat cinsi için de harikuladedir. EGCG kateşinleri ve Teanine’nlerin tamsal verimlerini elde etmek için soğuk ve grip mevsiminde matcha içmeniz size büyük fayda sağlayacaktır.

6 İhtiyarlama Sürecini Geciktirir

Japonya‘daki Okinawa, bilim adamlarının ve beslenme uzmanlarının, insanların daha uzun yaşadığı dünyanın coğrafi bölgesi olarak öğrenilen Blue Zone olarak adlandırdığı yerdir. Okinawa’daki en yaygın meşrubatlardan bir tanesi matcha olduğundan, The Blue Zones Solution’un 16 yazarı Dan Buettner, ömrünü uzatan bu ömrü, meşrubatların ve kanserle savaşan hür radikallerin günlük tüketimine atfetmiştir.

7 Bunalım Bulgularının ve Anksiyete Gidişatlarının Eksiltilmesine Destekçi Olur

Konuşmanız sırasında odaklanmanızı, gevşemenizi, bağışıklık sisteminizi geliştirerek ve kan akışınızı çoğaldırmanızı sağlayan matcha, bunalım ve evhamları rahatlatmaya destekçi olur. Matcha’da bulunan polifenoller, sizi içten dışa doğru iyileştirebilir ve bu sebeple sizi daha mutlu ve daha az stresli sezdirebilir. Polifenoller, güçlü bir nebat bazlı antioksidan ve mikro yiyecek maddesi olup, genellikle sizi sevinçli hale şarap ve çikolata gibi getiren bir hayli besinde bulunur.Matcha’nın tadını sevdiğinizde çay olarak harcamanız kolaydır. Ancak, şayet ki tadı size çok hitap etmiyorsa, tadını yumuşatmak ismine değişik meşrubatlar ve besinler ile birleştirip daha lezzetli gıdalar elde edilerek de bu nebatı harcamak olası olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ