Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Makyaj Süngerlerinin Kullanım İpuçları ve Çeşitleri Nelerdir?

  • 14 Ekim 2021
  • Makyaj Süngerlerinin Kullanım İpuçları ve Çeşitleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 10 kez görüntülendi.
Makyaj Süngerlerinin Kullanım İpuçları ve Çeşitleri Nelerdir?

Kozmetik sektörünün giderek büyümesiyle ürün çeşitleri ve bu ürünleri uygulayabilmek için sunulan aksesuarlar giderek çoğalmaktadır. Kozmetik sektörü her geçen insanlara daha kolay bir kullanım sağlamak için elverişli ürünler geliştirmeye çalışmaktadır. Bunlardan biri de makyaj süngerleridir. Makyaj süngerleri yumuşak bir dokuda üretilen ve genellikle krem ve likit formda ürünleri uygulamak için kullanılan makyaj aksesuarlarıdır. Likit ya […]

Kozmetik sektörünün giderek büyümesiyle ürün çeşitleri ve bu ürünleri uygulayabilmek için sunulan aksesuarlar giderek çoğalmaktadır. Kozmetik sektörü her geçen insanlara daha kolay bir kullanım sağlamak için elverişli ürünler geliştirmeye çalışmaktadır. Bunlardan biri de makyaj süngerleridir.

Makyaj Süngerlerinin Kullanım İpuçları ve Çeşitleri Nelerdir?Makyaj süngerleri yumuşak bir dokuda üretilen ve genellikle krem ve likit formda ürünleri uygulamak için kullanılan makyaj aksesuarlarıdır. Likit ya da stick formdaki fondötenler, krem formlu kapatıcı ve concealer, likit ya da krem allık ve bronzer ya da likit aydınlatıcı ürünler makyaj süngerleri ile uygulanabilir. Makyaj süngerlerinin makyaj fırçaları gibi öbür makyaj aksesuarlarından farkı ise çok daha natürel görünen bir uygulama sağlamasıdır. Ürünşöhret cilde daha homojen bir biçimde dağılmasını sağlar. Böylece yanılgısız bir deri makyajı elde edilmiş olunur.

Makyaj süngerleri isteğe bağlı olarak ister kuru ister nemlendirilip fazla suyu bunalarak nemli hale getirilerek kullanılabilir. Nemli uygulandığında daha hafif bir uygulama yaptığı için daha natürel bir netice verir. Özellikle kuru ciltli bireylerin nemlendirerek uygulama yapması ciltteki pullanmayı ve fondötenin kusmasını önleyecektir. Makyaj süngerinin dezavantajı ise içine ürünü emmesi ve dolayısıyla ürünşöhret fazla tüketilip boşa gitmesidir. Fakat süngerin ürünü emmesine mani olmak için süngeri nemli kullanmak yeterli olacaktır.

Makyaj süngeri ile ürün uygularken dikkat edilmesi gereken nokta ürünü tampon hareketlerle cilde yaymaktır. Süngeri cilt üzerine sürterek uygulamak ürünşöhret homojen ufalamasını önleyebilir. Bu da natürel bir görünüm elde edilmesini maniler.

Makyaj süngerlerinin en yaygın çeşitleri ise şunlardır.

Makyaj Süngerlerinin Kullanım İpuçları ve Çeşitleri Nelerdir?1. Gözyaşı şeklindeki süngerler: En çok öğrenilen ve kullanılan süngerlerdir. Gözyaşı şeklinde olduğu için bir tarafı sivri uçludur. Bu sayede nezaret, burun kenarları gibi daha ufak yerlere uygulama yapmayı kolaylaştırır. Yuvarlak kısmı ise yanak ve alın kısımlarına uygulama yapmak için kullanılır. Make up sanatkârların da en çok kullandığı makyaj aksesuarlarından biridir.

2. Üçgen biçimindeki süngerler: Bu süngerler günümüzde daha çok baking sınan uygulamayı yapmak için uygulanır. Bu uygulama pudra ile yapılan ve makyajı değişmezlemek için yapılan bir uygulamadır. Gözyaşı biçimindeki süngerler piyasaya çıkmadan evvel en yaygın kullanılan süngerler üçgen süngerlerdir.

3. Parmak ucu süngerleri: Bu süngerler ince uzun biçimdedir ve parmağa takılarak kullanılır. Genellikle aşırıca detay gerektiren sinema, defile ya da mecmua çekimleri makyajlarında make up sanatkârlar tarafından kullanılır.

4. Silikon sünger Sili Sponge: Bu süngerler alışılmış dokulu yumuşak süngerlerden değişik olarak silikondan yapılmış süngerlerdir. Makyaj dünyasının en son trendi olan bu süngerler, silikon yapısı sayesinde ürün içine emmediği için ürünşöhret boşa gitmesine mani olmaktadır.

Makyaj süngerlerinin pakliği de çok ehemmiyetlidir. Islak kullanıldıkları için küflenme gibi meselelerle karşılaşılabilir. Bu surattan süngerler kullanıldıktan sonra özel arınma sularıyla ya da sabun ya da şampuanla köpürtülerek yıkanmalıdır. Böylece daha uzun ömürlü olurlar.

Yazar:Özge Yıldırım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ