Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?

  • 19 Ocak 2022
  • Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ? için yorumlar kapalı
  • 72 kez görüntülendi.
Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?

Çok muhtelif büyüklüğe sahip olan köpeklerin beslenme ve büyüme biçimi metamorfoz gösterir. Bazen çok kocaman bir köpek ile aynı yaşta olan çok cılız ve minik görünen bir köpek alaka sürükler. Bu tıpkı insanlardaki bedende farklılıklar gibi, metamorfoz gösterir. Genler beslenme biçimleri, ve kemik yapısını gelişimi gibi. Çok fazla et yemeyi seven köpekleri eti hamken dahi […]

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?Çok muhtelif büyüklüğe sahip olan köpeklerin beslenme ve büyüme biçimi metamorfoz gösterir. Bazen çok kocaman bir köpek ile aynı yaşta olan çok cılız ve minik görünen bir köpek alaka sürükler. Bu tıpkı insanlardaki bedende farklılıklar gibi, metamorfoz gösterir. Genler beslenme biçimleri, ve kemik yapısını gelişimi gibi. Çok fazla et yemeyi seven köpekleri eti hamken dahi rahatlıkla sivri dişleri ile kesebilir. Bu dişlerindeki sivri yapı,beslenmeleri için en lüzumlu yapı taşıdır. Şayet köpeklerin dişleri sivri olmasaydı,eti rahatlıkla ağızlarında bölemezlerdi.

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?Her köpek aynı beceriyi gösteremez. Cılız ve minik köpeklerin dişleri ,kocaman köpeklere göre daha az sivridir. Kocaman köpeklerin ise öne doğru uzayan dağılıcı,bariz sivri dişleri aşırısı ile gelişmiştir. Etle beslenen köpeğin dişinde eksilmeler ve çürümeler varsa arık daha öncekisi gibi güçlü dişe sahip olmaz. Beslenmekte zorlanır ve eti yutarak,soluk borusuna hasar verir. Hatta bir çok köpek eti ufalayamayıp yuttukları için midede sindirimleri süratli büyümüyor ,çoğu bu biçimde yaşamına son veriyor.

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?Dişleri büyüme göstermeyen köpeklerde , hayvanın iskelet yapısı et yiyen kalitesine sahip olmaz. Bu sebeple diş yapısı hiçbir büyüme göstermeyecek,faaliyet cılız bir biçimde devam edecektir. Eti yiyemeyen köpek öteki yiyeceklerden de uzaklaşmaya başlayacak,adale cılızlığı ve eklem hastalıkları köpekte büyüyecektir. Köpeklerin ana gıdayı et ve kemikten oluşmaktadır. Onlara eti yemediklerinde doyduklarını sezmezler. Et bulamadıklarında kendilerinden eforsuz,kedi,fare,tavuk,etini yemek için sıhhatli hayvanlara istemeden hasar verip beslenirler. Bu onların tabiatında var olan,acı ama hakikat bir durumdur.Köpekler ilkelliğini güçlü gıdaları seçim ederek,gözetmiştir. Köpekler ot yiyen türe hiç bir zaman girmez. Onların yaşam biçiminde ota yer yoktur. Hatta bu sebeple otları koklarken dahi,acaba bir et ve ya kemiğe rastlar mıyım diye,toprağı eşelemeye başlarlar.

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?Köpeklerin,ayak parmakları da neredeyse dişleri kadar bariz ve yırtıcıdır. Bir köpek bir insanı rahatlıkla dağılabilir. Fakat sahibine alışmış sadık köpekler asla hasar verici türden değildir. Köpeklerin en çepere verici ,yabani ve insanlardan uzak yerlerde yaşama biçimlerinden kaynaklanır. Köpek doğası gereği, haşin olmak zorundadır, süratli hareket ederek,etraflarını en iyi biçimde gözlemlerler. Olup bitenlerden evvelden haberdar olurlar. Hisleri oldukça güçlüdür. Hatta zelzeleye bağlı gidişatları evvelden hissederek havlamaya başlarlar. Ezan sesini direnemezler. Her ezan sesinde kesinlikle inleme ve havlama seslerine tanık olursunuz. Bunun altında uyuyan gizem hala analiz etilmemiştir.

Köpeklerin Dişleri Neden Sivridir ?Köpeklerin pençelerini kalkan gibidir. Bunun böyle olması yapılarından dolayıdır. Kendilerini rahatlıkla korunmada pençelerini gösterip,kullanarak kendilerini ifade ederler. Yabani et yemeye bayılırlar. Etin kokusunu 6 metre uzaklıktan sezerler. Dişleri onların beslenme kaynağıdır. Eforsuz ve sivriliği olmasa onlar mutsuz olurlar. Onlar her ne kadar sert,yırtıcı görünseler de,insanların iyi yaklaşımını sezerek,uzun seneler sadık bir arkadaş olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ