Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Köpeklerde Kulak Enfeksiyonları ve Rehabilitasyonu

  • 04 Mayıs 2021
  • Köpeklerde Kulak Enfeksiyonları ve Rehabilitasyonu için yorumlar kapalı
  • 80 kez görüntülendi.

Koku alma duygularının yanında, köpeklerin en güçlü diğer duygusu duymadır. İnsanların aksine, etraf ile olan etkileşim ve gözlemlerinde kulakları, gözlerinden daha tanımlayıcıdır. Netice olarak, bir köpeğin kulaklarında rastgele bir mesele olması yaşam niteliğinde ciddi neticelere yol açabilir.

Köpeklerde Kulak Enfeksiyonları ve TedavisiKoku alma duygularının yanında, köpeklerin en güçlü diğer duygusu duymadır. İnsanların aksine, etraf ile olan etkileşim ve gözlemlerinde kulakları, gözlerinden daha tanımlayıcıdır. Netice olarak, bir köpeğin kulaklarında rastgele bir mesele olması yaşam niteliğinde ciddi neticelere yol açabilir.

Köpeklerdeki birkaç değişik kulak enfeksiyonu ve rehabilitasyon edilmeleri hakkında bazı nasihatlerden bahsedeceğim. Köpeklerde Kulak enfeksiyonları çok sık görülür ve çoğunlukla kulağın dış kenarı veya kulak kanalının alanı içinde olur.

Alerji, asalak ve yabancı cisimler, nemli hava şartlarına kadar bir hayli değişik sebebi vardır. Mesele çoğu zaman bu enfeksiyonların birkaç apaçık bulguları ile başlar. Ancak rehabilitasyon edilmediği takdirde ciddi neticelere yol açabilir.

Köpeklerde Kulak Enfeksiyonları ve Tedavisiİnsanlar gibi, köpekler de sıcak, nemli havalarda ter meylindedir ve bu nem terin kulak içinde birikmesine neden olabilir. Ayrıca etraftaki bakteri ve mantarların koklanmasıyla enfeksiyon oluşabilir.

Köpeklerin çizilme ve kendilerini yaralamaları, saç dökülmesi ve yoğun kaşıntıya yol açan başka bir enfeksiyon sebebidir. Köpeğinizin kulaklarını muhtemel olduğunca pak ve kuru tutarak bakteriyel enfeksiyonları yasaklamaya takviyeci olabilirsiniz. Kulak arınıcı bir losyon ile kulağın dış kenarlarındaki lekeleri silerek, pireleri önleyebilirsiniz. Aynı zamanda natürel bir yöntem olarak, sarımsak suyu natürel arınıcı ve pire önleyicidir.

Köpeklerde Kulak Enfeksiyonları ve Tedavisiİç kulağı kuru ve nemden uzak yakalamak için kullanılan topikal rehabilitasyon ilaçları, kulak çeperi yırtılması gibi ek meselelere neden olabilir. Bir Hayli köpek sahipi makûs kokulu kulak ve diğer enfeksiyon bulgularını rehabilitasyon etmek için homeopatik ilaçlar kullanıyorlar. Fakat bunların faalliğini de hala münazara mevzusudur.

Son senelerde köpeklerde alerjilere yaygın olarak tesadüfülmektedir. Alerjiler köpekler üzerinde, kulak enfeksiyonları ve cilt problemleri gibi yan tesirler yapmaktadır. Yeniden, natürel ve nebatsal bazı rehabilitasyonlar burada takviyeci olabilir. Sarımsak ve çemen tablet formu, kulak enfeksiyonuna takviyeci olmaktadır. Bununla birlikte karmaşık sebze tabletleri de tahriş ve çizilmeyi eksiltmeye takviyeci olmaktadır.

Yeniden de en iyi rehabilitasyon alternatifi bir baytara danışmak olacaktır. Köpeğinizde kulak enfeksiyonu olduğunu kavramak güç değildir. Bunu farkettiğinizde çok geçmeden rehabilitasyona müracaat etmelisiniz.

Yazar: Betül ŞAHİN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ