Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Konuttan Yazı Yazarlığı Nasıl Yapılır?

  • 07 Ekim 2021
  • Konuttan Yazı Yazarlığı Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 353 kez görüntülendi.
Konuttan Yazı Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Konuttan yazı yazarlığı yapma işi son zamanlarda çok fazla popülerleşen ve yaygınlaşan bir iştir. Bir Hayli insan konuttan yazı yazarlığı nasıl yapılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir diye merak edip bu mevzuda araştırmalar yapmakta ve tabir yerindeyse klavye kullanabilen herkes bu işi yapabileceğini düşünmektedir. Genel kanının aksine konuttan yazı yazarlığı yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. […]

Konuttan yazı yazarlığı yapma işi son zamanlarda çok fazla popülerleşen ve yaygınlaşan bir iştir. Bir Hayli insan konuttan yazı yazarlığı nasıl yapılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir diye merak edip bu mevzuda araştırmalar yapmakta ve tabir yerindeyse klavye kullanabilen herkes bu işi yapabileceğini düşünmektedir. Genel kanının aksine konuttan yazı yazarlığı yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çoğu insana konuttan dahi çıkmadan, yalnızca bilgisayar başından rahatlıkla yapılabilen bir iş gibi gelse de inceliklerini öğrenmedikten ve marifetli olmadıktan sonra galibiyetli bir yazı yazarı olup da iyi bir hasılat elde etmek muhtemel değildir.

Konuttan Yazı Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Evden Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?Sualin yanıtı ise son derece nettir. Web sitelerinin en fazla lüzum dinledikleri mevzu site içeriğidir. Sitelerine para karşılığında içerik yazdırmak isteyen insanlar, şirket sahipleri gibi iş verenler özgün, internetteki arama motorları tarafından bulunmaya geçimli, dilde yazım yanılgıları yapmadan yazı yazabilen başka bir deyişle içerik oluşturabilen yazı yazarları ile uyuşurlar. Yazdırmak istedikleri içerikleri uyuştukları yazarlara yazdırarak karşılığında para öderler. Bu sayede yazı yazarları konuttan yazı yazarak kazanç elde etmiş olurlar. Bu iş uyuşmasında genellikle surat surata görüşme yapılmaz. Sanal etrafta koşullar konuşulur, uyuşma yapılır ve karşılıklı güvene dayalı olarak teslimler yapılır. Sizin yazı yazdırmak istediğiniz yazar beklediğinizden çok daha galibiyetsiz yazılar yazabilir veya yazacağını söyleyip paranızı alıp kayıplara karışabilir. Aynı biçimde size yazı yazdırıp kıymetini ödeyeceğini söyleyen de sizi dolandırabilir. Bu sebeple ilk etapta yaptıracağınız işler parasal anlamda fazla giderli olmamalıdır.

Konuttan Yazı Yazarlığı Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları

Soğuk kış günlerinde ya da sıcak yaz günlerinde dışarı çıkmadan, trafik kasveti sürüklemeden, konutunuzun ya da kendinize ayırdığınız alanın hudutları içerisinde, güvendiğiniz etrafta sadece bir bilgisayar ve internet iletişimi anaparası ile yazı yazıp hasılat elde edebilirsiniz. Bu işin en büyük dezavantajı ülkemizde yazarlığa ve tüketilen emeğe hak ettiği bedelin verilmemesi neticesinde yazıların fiyatının düşük olmasıdır. İş verenler genellikle oturduğu yerden para kazanıyor diye düşünerek fiyatı düşük yakalayıp emeğinizi hiçe sayabilirler.

Yazar:Cansu Kutlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ