Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • 22 Haziran 2021
  • Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? için yorumlar kapalı
  • 257 kez görüntülendi.
Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Her sene, saç renklerinde en çok moda diye ortaya çıkan renklerin yanı gizeme, değişen modaya rağmen hiçbir yarıyıl modası geçmeyen bir saç rengi olan kızıl, özellikle de beyaz derili bayanların bırakamadığı ve bayanlara oldukça kadınsı ve dikkat çekici bir özellik katan güzel bir renktir. Saç ister kısa olsun ister uzun, kızıl saç bireyin havasını baştan […]

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?Her sene, saç renklerinde en çok moda diye ortaya çıkan renklerin yanı gizeme, değişen modaya rağmen hiçbir yarıyıl modası geçmeyen bir saç rengi olan kızıl, özellikle de beyaz derili bayanların bırakamadığı ve bayanlara oldukça kadınsı ve dikkat çekici bir özellik katan güzel bir renktir. Saç ister kısa olsun ister uzun, kızıl saç bireyin havasını baştan alt değiştirir. Hal böyle olunca kızılın her tonu her yaştan kadının bırakılmaz saç rengi haline gelmiştir.

Kızıl saç, hoş görünmesinin yanında ne yazık ki saçtan çok ve acele akan bir renktir. Bu surattan bakımı şuurlu ve kumpaslı yapılmalıdır. Doğru kuaför ve doğru bakımla göz akdikeni kızıl saçlara erişmek hiç de güç değildir. Ehemmiyetli olan ise, dikkat edilmesi gereken noktaları iyi tanımlamak ve uygulamaktır. Bu bakımlar kuaför salonlarında yaptırılabileceği gibi konutta da birkaç mahsulle yapılabilir.

Kızıl Saç Kullananlar İçin Yapılabilecekler:

1 Kızıl saçların en öncelikli meseleyi aralıksız akan bir boyaya sahip olmasıdır. Bu vaziyeti yavaşlatmak için muhtelif markaların kızıl saçlara özel ürettikleri şampuanlar kullanılmalıdır. Böylece rengin tonu daha uzun müddet korunmuş olacaktır.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?2 Ayrıca parlak ve canlı saçlar için seçenek başka mahsuller de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi saç kremidir. Bazı kızıl tonlarını elde etmek için saça, saç rengini açmaya takviyeci olarak bir açıcı kullanılmaktadır. Bu harekât çoğu zaman saçların yapısına hasar vermekte, saçların kuru, şişkin ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Bu cins problemleri ortadan kaldırmak için ise şampuana takviyeci olarak saç kremi kullanılabilir.

3 Özellikle yaz ayları geldiğinde boyalı saçlara daha fazla bakım gerekmektedir. Gerek sıcak havalarda saçların nemsiz kalması, gerekse ferahlamak için kendimizi attığımız havuz ve deniz, boyalı saçlarımızın hasar görmesine neden olur. Havuzda bulunan klor saçın rengini açarak, deniz tuzu da saç tellerini kırarak saça hasar verir.

4 Kuaföre gidecek zaman olmadığında, bayanlar konutta kendi ihtimalleriyle hazırlanmak zorunda kalırlar. Bu cins gidişatlarda ise, iş saç şekillendirmeye geldiğinde saçlara ısıl harekât uygulamaya ve bu uygulamalar sayesinde saçı şekillendirmeye yarayan aygıtlardan dayanak alınır. Boyalı saçlar da ısıya karşı boyasız saçlara göre daha alıngandır. Kaldı ki bu harekât sık aralıklarla yinelenirse saç uçlarında çatallanmalar oluşur. Bunu önlemenin en tesirli yolu bakım yağlarından geçer. Bu mahsuller saçı şekillendirmeye başlamadan evvel saçı sanki bir kalkan gibi sarar ve ısıdan asgari etkilenmesini sağlar.

Anlaşıldığı gibi kızıl saça sahip olmanın da bir ekip sıkıntılı yanları vardır. Ancak, kızıl saçların bayanlara kattığı havadan dolayı aynaya bakıldığında mutlu hissettiriyorsa tüm bu zahmetlere dokunacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ