Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kiloma Göre Günde Ne Kadar Su İçmeliyim?

  • 31 Mayıs 2021
  • Kiloma Göre Günde Ne Kadar Su İçmeliyim? için yorumlar kapalı
  • 173 kez görüntülendi.

Bedenimizdeki uzuvların sıhhatli bir biçimde çalışabilmesi, yeteri kadar su harcamanıza bağlıdır. Nitelikli bir su ile beslenmediğiniz takdirde, bedeninizdeki uzuvlar ve salgı bezleri görevlerini yapamaz hale kazanç. Su tüketimi mevzusunda az çok bir bilgiye sahipsiniz. Bu bilgilerinizin doğru olup olmadığını mevzunun ilerleyen satırlarını bileceksiniz. En çok öğrenilen bilgi, günde bir buçuk ile iki buçuk litre arasında […]

Bedenimizdeki uzuvların sıhhatli bir biçimde çalışabilmesi, yeteri kadar su harcamanıza bağlıdır. Nitelikli bir su ile beslenmediğiniz takdirde, bedeninizdeki uzuvlar ve salgı bezleri görevlerini yapamaz hale kazanç.

8098_22Su tüketimi mevzusunda az çok bir bilgiye sahipsiniz. Bu bilgilerinizin doğru olup olmadığını mevzunun ilerleyen satırlarını bileceksiniz. En çok öğrenilen bilgi, günde bir buçuk ile iki buçuk litre arasında su harcanması gerektiğidir. Ama bu noktada gözden kaçan bir ayrıntı vardır. Su tüketim ölçüyü bireyden bireye, abuhavadan abuhavaya, hatta çalışma koşullarına göre değişebilmektedir. Misalin, çok sıcak bir havada güneşin altında çalışan bir şahıs ile konutta oturan birinin harcayacağı su ölçüyü aynı değildir. Ya da, 50 kiloluk bir insan ile 95 kiloluk bir insanın gereksinimi olan su ölçüsünün aynı olması beklenemez.

Kiloya Göre Su Gereksinimi Nasıl Olmalıdır?

Bireyin beden kitlesine göre harcayacağı su ölçüyü değişmektedir. Bir başka dokunuşla, kilo çoğaldıkça, bireyin meşrubatı su ölçüyü de çoğalmaktadır. Bu misali somutlaştırmak gerekirse, 60 kiloluk biri günde 2 litreye kadar su içebilir.100 kiloluk biri 3-4 litreye kadar su içebilir. Bu oranların üzerinde su içmek, bireye fayda yerine hasar verir.

Buraya kadar, kiloma göre günde ne kadar su içmeliyim bahsini anladığınızı düşünüyorum. Belki dikkatinizden kaçmıştır diye bir noktanın altını çizmek istiyorum. İçilen akışkan, meyve suyu, çay vs değil, yalnızca su olmalıdır. Su yerine çay ya da kahve içtiğinizde, bedeninizden aşırıca su kaybetmiş olursunuz. Bu Meşrubatlar bedenden akışkan atılmasını süratlendirmektedir.

Günlük Harcanması Gereken Su Ölçüyü Hesaplama

Beden ağırlığınızı 0.033 ile çarptığınızda, günlük meşrubatınız su ölçüsünü bulmuş olursunuz.

Şimdi size verdiğim bu yöntem ile hesaplama yaparsam, kiloma göre günde ne kadar su içmeliyim sualinin cevabını almış olurum.

50 kilogram x 0.033 = 1,6 LT

Misalleri arttırırsak;

60 kilogram x 0.033 = 2 LT

70 kilogram x 0.033 = 2,3 LT

80 kilogram x 0.033 = 2,7 LT

90 kilogram x 0.033 = 3 LT

100 kilogram x 0.033 = 3,3 LT

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ