Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Karayılan Otunun Yararları Nelerdir?

  • 29 Temmuz 2021
  • Karayılan Otunun Yararları Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 137 kez görüntülendi.
Karayılan Otunun Yararları Nelerdir?

Ranuncularceae familyasından bir nebat olan karayılan otu oldukça tesirlidir bu surattan da dikkatli kullanmakta fayda vardır. Bu nebat çok daha önceki tarihlerden beri kullanılmaktadır. Bereketlerinin çok olması bu nebattan faydalanılmasını yaygınlaşmıştır. Bu nebatın gövdesi ve kökleri sağlık için bir hayli alanda kullanılır. Karayılan otunun sağlık için verimlerini sıraladığımızda ilk sırayı bayanların jinekolojik rahatsızlıkları kazanç. Bununla birlikte menopoz […]

Ranuncularceae familyasından bir nebat olan karayılan otu oldukça tesirlidir bu surattan da dikkatli kullanmakta fayda vardır. Bu nebat çok daha önceki tarihlerden beri kullanılmaktadır. Bereketlerinin çok olması bu nebattan faydalanılmasını yaygınlaşmıştır. Bu nebatın gövdesi ve kökleri sağlık için bir hayli alanda kullanılır.Karayılan Otunun Faydaları Nelerdir?
Karayılan otunun sağlık için verimlerini sıraladığımızda ilk sırayı bayanların jinekolojik rahatsızlıkları kazanç. Bununla birlikte menopoz sürecinde regl vaziyetiyle alakalı rahatsızlıklarda tıpta bu nebattan faydalanılmaktadır. Adet gecikmesi yaşayanlar için de iyi bir adet söktürücüdür. Adet yarıyılı bazı bayanlar için oldukça zahmetli geçer. Bu kasvetler yalnızca adet görme vaktiyle hudutlu olmayıp adet evveli de oldukça zahmetli geçebilir. Bu açıdan karayılan otu bereketlidir. Öteki bir yandan da bedendeki cerahatlerin rehabilitasyonunda da tesir sağlar.
Bu ot çağın en büyük problemi olan kasvet ve strese bağlı psikolojik rahatsızlıkların giderilmesinde de dayanakçıdır. Bedende oluşan sızıların gevşemesini sağlar. Bu sızıların başında romatizma sızıları kazanç. Karayılan otu bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek bedenin hastalıklara karşı mukavemetinin çoğalmasını sağlar. Bu sayede kanser gibi hastalıklara karşı beden efor kazanmış olur.
Hoş ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler de bu ottan faydalanabilir. Cilde uygulanması ile sıklıkla sivilce problemi yaşayanların problemleri ortadan kalkmaya başlar. Zamanla sivilce ve iltihaplı sivilcelerin oluşmasını yasaklamış olur.
Karayılan otu ismini yılan sokmalarına iyi geldiği için aldığı söylentiyi olmakla beraber yılan sokmalarına karşı da oldukça tesirlidir. Karayılan Otunun Faydaları Nelerdir?
Karayılan otu güçlü tesirlere sahip olduğu için özellikle emziren anneler, hamileler, yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar daha dikkatli olmalı ve bu ottan faydalanmak isteyen herkes kesinlikle hekime danışmalıdır. Şayet hekim uygun bulursa tanımlanan dozlarda harcanmalıdır. Zira çok verimli bir nebat dahi yanlış dozda kullanıldığında sıhhati negatif istikamette tesirler. Karayılan otunun oluşturduğu yan tesirlerin başında başta ve karında oluşan sızılardır. Bunun nedeni de nebattan nasıl ve hangi dozda kullanılacağının öğrenmeden harcamaktır. Aynı zamanda ciltte kaşıntıya, sararmaya neden olabilir. İdrar rengi bayağıdan daha koyu bir renge dönüşür. Bunlar ilk göze çarpan yan tesirlerdir. Daha ciddi yan tesirlerde ortaya çıkabilir. Buna misal olarak karaciğerde oluşturduğu problemlerdir. Bu surattan karaciğer hastaları karayılan otunu harcamamaya dikkat etmelidir. Uzun süreli kullanmak mahzurlu olabilir. Tüm nebatlar gibi bu nebatta yalnızca rehabilitasyon sürecinde takviyeci kalitededir. Tek başına hiçbir hastalığın üzerinde tesirli değildir. Çağdaş tıpla beraber büyüyen seçenek tıp da gün geçtikçe nebatlara olan alakayı artırsa da hekime danışmadan nebatları kullanmak mahzurlu vaziyetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle de böylesine güçlü tesirlere sahip nebatlardan fayda sağlamak isterken hasar ortaya çıkabilir.
Bu nebat kuru ya da yaş olarak kullanılabilir. Çayını yapmak suretiyle harcamak muhtemeldir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ