Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam Şekilleri

  • 27 Aralık 2021
  • Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam Şekilleri için yorumlar kapalı
  • 102 kez görüntülendi.
Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam Şekilleri

  Kangurular Avustralya, Endonezya ve Yeni Gine adası için yerli keseli hayvanlardır. Her ne kadar kangurular sıklıkla gruplar halinde bir arada görülürlerse de kangurular genellikle oldukça yalnız memelilerdir, ancak kangurular diğer kangurularla birlikte sosyal canlılar olarak da bilinirler. Kanguruların, yavrularını taşımak için önlerinde derin bir kese vardır. Bebek kanguru joey olarak adlandırılır. Kangurular, doğanın ürettiği bitkileri, fındıkları, meyveleri ve böcekleri yerler. Kangurular, olağanüstü bir mesafeyi atlayabilme yetenekleriyle bilinir. Bugün kanguruların üç ana türü vardır. Kanguru türlerinin en büyüğü ve […]

 

Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam ŞekilleriKangurular Avustralya, Endonezya ve Yeni Gine adası için yerli keseli hayvanlardır. Her ne kadar kangurular sıklıkla gruplar halinde bir arada görülürlerse de kangurular genellikle oldukça yalnız memelilerdir, ancak kangurular diğer kangurularla birlikte sosyal canlılar olarak da bilinirler. Kanguruların, yavrularını taşımak için önlerinde derin bir kese vardır. Bebek kanguru joey olarak adlandırılır. Kangurular, doğanın ürettiği bitkileri, fındıkları, meyveleri ve böcekleri yerler. Kangurular, olağanüstü bir mesafeyi atlayabilme yetenekleriyle bilinir.

Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam ŞekilleriBugün kanguruların üç ana türü vardır. Kanguru türlerinin en büyüğü ve en bilineni kırmızı kangurudur. İkinci tür Doğu kangurudur. En ağır kamguru türü olarak bilinir. Üçüncü tür Batı gri kangurudur. Çok sayıda bulunabilir ve Avustralya’nın renk hayvanı ve amblemi olarak kullanılmaktadır. Kangurular, sırayla kullandıkları geniş, düz ayaklara sahiptir. Kangurlar konvansiyonel bir şekilde hareket etmemesine rağmen, genellikle korktuklarında ya da yaklaşan avcılar tarafından kovalandıklarında yüksek hızlarda koşarken görülebilirler.

Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam ŞekilleriKangurular ticari olarak yetiştirilmemiş olsalar da, vahşi kangurular genellikle etleri ve kürkleri için katledilmektedir. Çiftçiler de koyun ve inekleri için otlak arazilerini korumak için kangurularla sürekli uğraşmak zorundalar. Doğal ortamdaki bir kanguru ortalama 10 yıldan az yaşama eğilimindedir, ancak vahşi doğadaki bazı kanguru bireylerinin 20 yaşına kadar yaşadıkları bilinmektedir. Kangurular genellikle esaret altındayken 23 yaşına kadar yaşarlar.

Kangurular Nasıl Hayvanlardır? Beslenme ve Yaşam Şekilleri*Sınıf :Memeliler
*Bilimsel İsim :Macropus
*Boyutu :0,6-1,5m
*Ağırlık :18-95 kg
*En Yüksek Hız :55km
*Ömrü :4-10 yıl
*Renk :Kahverengi, Gri
*Beslenme :Çimen
*Habitat :Kuru ormanlar, çöl ve otlak alanlar
*Özellikler: Dişilerde kese ve arka ayakları üzerinde zıplama

*Kanguruların Bölgesi

Yazar: Osman Uçar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ