Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kanada’ya Erişim: Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı

  • 29 Nisan 2021
  • Kanada’ya Erişim: Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı için yorumlar kapalı
  • 102 kez görüntülendi.

Toronto, Kuzey Amerika’da bulunan Kanada‘ya bağlı bir şehirdir. Kanada’nın en gözde yerleri arasında sayılan Toronto, bu anlamda gerek Kanadalılar gerekse de ülkeye seyahat eden çok rakamda ziyaretçinin uğrak yerleri arasında bulunur. Toronto’nun yalnızca Kanada içinde ehemmiyetli bir yer olarak lanse edilmesi de hakikatinde eksik olur. Bu anlamda şehir Kuzey Amerika’nın en ehemmiyetli mesken yerlerinin başını […]

Kanada'ya Ulaşım: Toronto Pearson Uluslararası HavalimanıToronto,

Kuzey Amerika’da bulunan Kanada‘ya bağlı bir şehirdir. Kanada’nın en gözde yerleri arasında sayılan Toronto, bu anlamda gerek Kanadalılar gerekse de ülkeye seyahat eden çok rakamda ziyaretçinin uğrak yerleri arasında bulunur. Toronto’nun yalnızca Kanada içinde ehemmiyetli bir yer olarak lanse edilmesi de hakikatinde eksik olur. Bu anlamda şehir Kuzey Amerika’nın en ehemmiyetli mesken yerlerinin başına sürükler. Kanada ekonomisi anlamında da çok ehemmiyetli kabul edilen Toronto, hudutları dahilinde bir hayli hava alanı bulundurarak, bölgeye gelen ehemmiyetli işadamlarına da erişim basitliği sağlar. Bakıldığında bu şehirde çok rakamda kocamanlı küçüklü hava alanı bulunur. Bunlar arasında kimileri beynelmilel uçuşlara sarihken kimileri ise kapalı olması ile dikkat toplar. Ancak bunlar arasında biri vardır ki, o gerek şehrin gerekse de ülkenin en ehemmiyetli hava alanlarının başında kazanç. Bu hava alanı Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı’dır. Ülkenin en ehemmiyetli şehirlerinden olan ve de aynı zamanda Ontario eyaletine bağlı olan Toronto, bu hava alanı ile sanki suratını dünyaya döner ve de beynelmilel olarak bölgeye erişim basitliği sağlar. Havalimanının bulunduğu coğrafyada takribî olarak 10 kadar insan yerleşik bir statüde yaşar. Bu insanların hemen hepsi havacılık anlamında erişim için Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı’nı seçim eder.

Zati lokasyon olarak da son derece ehemmiyetli bir yerde bulunan bu hava alanı bu sayede oldukça basit ihtimali de sunar. Toronto şehir merkezine yalnızca 22,5km’lik bir mesafede bulunan Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı, ayrıca ortam bölgelerde bulunan şehirlere de oldukça yakındır. Bu da natürel olarak hava alanının trafiğine çok ciddi bir katkı sunar. Kanada’da yer alan öteki hava alanları gibi Pearson Beynelmilel Havalimanı da bir kamu iştiraki olup, bizzat devletin himayesinde işletilir. Hava alanının sahibi olan ”Transport Canada”, legal statüsü bağlamında bir kamu müesseseyidir. Ülkenin en büyük hava alanlarından biri olan Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı, bir hayli ehemmiyetli havayolu firmasının tarifeli sefer tertip ettiği ehemmiyetli destinasyonların başında kazanç. Bu anlamda Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı Kanada’nın beynelmilel havayolu olan Air Canada’ya, uçuş merkezi olarak vazife yapmasının yanı gizeme aynı zamanda da Amerika Birleşik Devletleri’nin FedEx firmasının uçaklarına da konut sahipliği yapar. Bu iki ehemmiyetli havayolu firmayı haricinde ayrıca WestJet’e de konut sahipliği yapan Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı, ülkenin en popüler hava alanlarından biri haline gelmiştir.

Kanada'ya Ulaşım: Toronto Pearson Uluslararası HavalimanıKanada’ya erişmek isteyen bir hayli yolcu ağırlıklı olarak ya Monteal’de bulunan beynelmilel hava alanını ya da Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı’nı seçim eder. Bu anlamda yolcu rakamı bölüşülmüş gibidir. Bakıldığı zaman 5 adet piste sahip olan Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı, ülkenin en büyük hava alanı olarak göze çarpar. Her sene çok rakamda ziyaretçiyi ağırlayan bu hava alanı senelik vasati 45 milyonluk bir yolcu trafiğine sahiptir. Bunun haricinde takribî 457 bin adet uçağın teker koyduğu bir kuruluş olan Toronto Pearson Beynelmilel Havalimanı, Türk Hava Yolları’nın da tarifeli olarak sefer tertip ettiği çok ehemmiyetli bir destinasyondur. Seferler İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden aktarmasız bir biçimde reelleştirilmektedir. Ayrıca bu hava alanını kullanan Air Canada da Türkiye’ye İstanbul Atatürk Havalimanı’na tarifeli sefer kumpaslar.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ