Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kalori Yakmaya Dayanakçı Olacak 20 Nasihat

  • 17 Ağustos 2021
  • Kalori Yakmaya Dayanakçı Olacak 20 Nasihat için yorumlar kapalı
  • 147 kez görüntülendi.
Kalori Yakmaya Dayanakçı Olacak 20 Nasihat

Pahalı spor merkezlerine gitmeden, bulunması güç besinler aramadan, açlıktan bitap düşmeden bir tek hayat stilinizi değiştirmeniz kilo vermeniz için yeterli olacaktır. İşte size sıhhatli bir biçimde kalori yakmanıza dayanakçı olacak 20 nasihatimiz; 1. Kilo almanızda en ehemmiyetli nedenlerden biri yemek aralarında bir şeyler atıştırmaktır. Atıştırmalar yerine bu aralarda su harcayın. 2. Buzdolabınızdan afaki kilo yapan […]

Pahalı spor merkezlerine gitmeden, bulunması güç besinler aramadan, açlıktan bitap düşmeden bir tek hayat stilinizi değiştirmeniz kilo vermeniz için yeterli olacaktır. İşte size sıhhatli bir biçimde kalori yakmanıza dayanakçı olacak 20 nasihatimiz;Kalori Yakmaya Yardımcı Olacak 20 Tavsiye
1. Kilo almanızda en ehemmiyetli nedenlerden biri yemek aralarında bir şeyler atıştırmaktır. Atıştırmalar yerine bu aralarda su harcayın.
2. Buzdolabınızdan afaki kilo yapan gıdaları boşaltın. Hem paranız cebinizde kalır hem de size kilo yapacak şeylerden uzak durmuş olacaksınız.
3. Uyku saatlerinizi azıcık uzatın yiyerek alacağınız enerjiyi uykudan almış olursunuz.
4. İçkiden netlikle uzak durun.
5. Karanlık etraflar iştahınızı çoğaldıracağından karanlık civarlarda bulunmamaya, şayet akşamları bir şeyler izlemek istiyorsanız bunu ışık eşliğinde yapmanızı öneririz ve geceleri bayağı rutininizden en az 1 saat evvel yatmaya özen gösterin.
6. Kahvaltı öğünşanı kesinlikle yapın netlikle sıçramayın. Kahvaltı size gün içerisinde tüketeceğiniz enerjiyi aşırısı ile verecektir ve öğlen çok fazla acıkmamanıza vesile olacaktır.
7. Müzik dinlemek ile yemek yemek beyninize aynı ihtarı verdiğinden öğün aralarında acıktığınızda müzik dinlemeye çalışın.
8. Yemeklerinizi her zaman oturarak yiyin, ayakta su içmekte dahil bir şeyler yememeye dikkat edin.
9. Yeşil Çay içmek bedendeki kalorinin yakılmasına dayanakçı olduğundan günde en az 3 kadeh yeşil çay için.
10. Rastgele başka bir şey ile meşgul olurken bir şeyler yemeyin. Misalin televizyon izlerken gazete, mecmua, kitap okurken ve ya bilgisayar başındayken yemek yemek fazla yemenize neden olacaktır.
11. Gün ışığı yeme isteğinizi hakimiyet edeceğinden her gün en az 20 dakika dışarı çıkın bir yerde oturun ve ya en iyisi yürüyüş yapın.
12. Sıhhatli yiyecekler harcamaya dikkat edin. Fast Food yemek istediğinizde çocuk menüsü alın veya sossuz salata yiyin.Kalori Yakmaya Yardımcı Olacak 20 Tavsiye
13. Perhiz Programındaki kalori ölçüsüne dikkat edin, kendinizi çok fazla zorlamayın, programı uygularken günde en az 1200 kalori almaya dikkat edin.
14. Bahçeniz var ise bahçeniz ile uğraşmak günde en az 500 kalori yakmanızı sağlar.
15. Asansörlü bir yere geldiğinizde uyuşukluk etmeyin, merdivenleri kullanın.
16. Konutta paklik yapmak da kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bu nedenden dolayı küçük tefek konut işleri ile de meşgul olabilirsiniz.
17. İp sıçramak çok cümbüşlü olduğundan ve muhteşem bir egzersiz olduğundan her gün ip sıçrayabilirsiniz.
18. Sık sık ama az yemek yemeye özen gösterin.
19. Çikolataya hayır diyemeyenlerdenseniz, her akşam ufak bir parça yiyebilirsiniz. Özellikle bitter çikolatayı seçim ediniz.
20. Perhize karar vermeden evvel her şeyin beyinde bittiğini unutmayın. Bu surattan kararlı olmak ehemmiyetli ama kendinizi de çok fazla strese sokmayın.

Yazar: Nalan Kaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ