Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Japonya’ya Erişim: Tokyo Narita Havalimanı

  • 30 Haziran 2021
  • Japonya’ya Erişim: Tokyo Narita Havalimanı için yorumlar kapalı
  • 255 kez görüntülendi.
Japonya’ya Erişim: Tokyo Narita Havalimanı

Narita Beynelmilel Havalimanı ya da Tokyo Narita Havalimanı, Uzakdoğu’da yer alan ve de bölgenin en büyük küresel oyuncularından biri olan Japonya‘nın başşehri Tokyo’da bulunan bir beynelmilel hava alanıdır. Bu hava alanı, beynelmilel uçuşlara sarih olması nedeniyle çok rakamda beynelmilel uçuşun reelleştirildiği ehemmiyetli bir merkez haline gelmiştir. Hakikatinde başka bir bakış açısıyla bu yer, domestik bazda […]

Japonya'ya Ulaşım: Tokyo Narita HavalimanıNarita Beynelmilel Havalimanı ya da Tokyo Narita Havalimanı, Uzakdoğu’da yer alan ve de bölgenin en büyük küresel oyuncularından biri olan Japonya‘nın başşehri Tokyo’da bulunan bir beynelmilel hava alanıdır. Bu hava alanı, beynelmilel uçuşlara sarih olması nedeniyle çok rakamda beynelmilel uçuşun reelleştirildiği ehemmiyetli bir merkez haline gelmiştir. Hakikatinde başka bir bakış açısıyla bu yer, domestik bazda da çok rakamda tarifeli seferin reelleştirildiği son derece stratejik bir kuruluştur. Tokyo hudutları dahilinde birden çok hava alanı bulunur ve bunlar arasında en ehemmiyetlileri hiç kuşku yok ki, Haneda ve Narita’dır. Bu kuruluşlar arasında yer alan Haneda, Narita’ya kıyasla daha daha önceki olup, Tokyolularca on senelerce kullanılmış oldukça tarihi bir hava alanıdır. Ancak dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Tokyo, sahip olduğu gerek iç popülasyonun gerekse de ülkeyi ve şehri ziyarete gelen yabancıların oluşturduğu yoğun trafik sebebiyle yeni bir havalimanına ihtiyaç dinlemiştir. Bu surattan Haneda olsa da şehre, yeni bir hava alanı yapılmış ve buna da Narita ismi verilmiştir. Bu hava alanı öbürüne göre yeni olduğundan, buna Tokyolularca ”Yeni Tokyo Beynelmilel Havalimanı” ismi verilmiştir. Ulus kendi arasında bu biçimde konuşurken, yabancılılar ağırlıklı olarak Tokyo Narita Havalimanı biçiminde ifade ederler.

Tokyo son derece yoğun bir meskene sahip olması nedeniyle, toprakları maksimum seviyede tasarlanmıştır. Bu güzergahta Tokyo Narita Havalimanı’nın üretim yerine Tokyo şehir merkezi nazara alınırsa 60km uzaklıkta karar kılınmıştır. Tokyo’ya bağlı Shibayama ilçesinde bulunan Tokyo Narita Havalimanı, erişim açısından ise, sahip olduğu metro sistemi nedeniyle hiç de uzak kabul edilmez. Oldukça gelişmiş ve de yüksek süratli trenlere sahip olan şehir, bu anlamda son derece erişim basitliği sağlar. Hava alanı şehre yenik bir soluk verdiğinden oldukça etkileyici bir kuruluş olarak kabul edilir. Son derece büyük bir hava alanı olan bu kuruluş, çok rakamda havayolu firmasına da filo merkezi olarak hizmet verir. Lokasyon olarak Chiba, Tokyo hudutları dahilinde yer alan Tokyo Narita Havalimanı, ülkenin en büyük havayollarından biri olan All Nippon Airways’e de konut sahipliği yapar. Bunun yanı gizeme, ayrıca öbür bir Japonya havayolu olan Japan Airlines’a da filo merkezi olan Tokyo Narita Havalimanı, ayrıca dünyaca ünlü Amerikan merkezli Delta Air Lines’a da hizmet verir. Bu üç ehemmiyetli beynelmilel işletmenin haricinde ayrıca Jetstar Japan, Nippon Cargo Airlines, Peach, United Airlines ve Vannila Air için de bir merkez olan bu yer, görüldüğü gibi oldukça değişik bir hava alanıdır.

Japonya'ya Ulaşım: Tokyo Narita HavalimanıTokyo’nun kuzeyinde yer alan bu kuruluş, hudutları dahilinde iki adet pist bulundurur. Bu pistler sırasıyla 16R/34L, 16L/34R olarak kodlandırılmıştır. Her sene yolcu trafiğinde çok ciddi ivme yaşayan Tokyo Narita Havalimanı, vasati 40 milyon etrafında milli ve de beynelmilel bir yolcu trafiğine sahiptir. Her sene vasati 117 bin uçağın iniş yaptığı bu kuruluş, kısa zamanda ülke için en ehemmiyetli kabul edilen hava alanlarından biri haline gelmiştir. Türk Hava Yolları da Tokyo Narita Havalimanı’na tarifeli olarak sefer kumpaslar. Vasati seyahat süresi, izlenecek rotaya göre farklılık gösterse de, 10 ila 11 saat arasında bir vakittir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ