Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Japonya’ya Erişim; “All Nippon Airways”

  • 26 Eylül 2021
  • Japonya’ya Erişim; “All Nippon Airways” için yorumlar kapalı
  • 39 kez görüntülendi.
Japonya’ya Erişim; “All Nippon Airways”

All Nippon Airways, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya‘nın sivil havacılık siciline kayıtlı ticari yolcu taşımacılığı yapan bir havayolu işletmeyidir. Her ne kadar resmi kayıtlarda All Nippon Airways olarak geçse de havacılık sektöründe çalışanlar bu havayoluna ”ANA” demektedirler. Japonya’nın gelişmiş havacılık sektöründe ciddi bir pazara sahip olan All Nippon Airways, ülkenin Japonya Havayolları olan ”JAL” ile birlikte en […]

All Nippon Airways, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya‘nın sivil havacılık siciline kayıtlı ticari yolcu taşımacılığı yapan bir havayolu işletmeyidir. Her ne kadar resmi kayıtlarda All Nippon Airways olarak geçse de havacılık sektöründe çalışanlar bu havayoluna ”ANA” demektedirler. Japonya’nın gelişmiş havacılık sektöründe ciddi bir pazara sahip olan All Nippon Airways, ülkenin Japonya Havayolları olan ”JAL” ile birlikte en önde gelen şirketi konumundadır. Firma merkezi, başşehir Tokyo’da bulunan All Nippon Airways, uçak filosunun büyük bir kısmını da yeniden Tokyo hudutlarında bulunan Tokyo Narita Beynelmilel Havalimanı’nda yakalamaktadır. Dünyaca ünlü iki havayolu firmayı bulunan Japonya’nın en büyük havayolu olan All Nippon Airways, ülkenin dünya ile olan iletişimini kurmaktadır. Öteki bir Japon firmayı olan Japonya Havayolları ”JAL”den çok daha büyük bir işletme olan All Nippon Airways, hem domestik hem de beynelmilel uçuşlar tertip etmektedir. Japonya’nın en ehemmiyetli ticari markaları arasında yer alan All Nippon Airways, aynı zamanda da dünya genelinde hatırı sayılır bir popülariteye de sahiptir. Bu popülarite Japon milletinin milliyetçiliği ile reelleşmiştir.

JJaponya'ya Ulaşım; aponya İstatistik Müesseseyi bilgilerine göre All Nippon Airways, dünyanın en süratli gelişen 10 havayolu firmayı arasında bulunmaktadır. Firmanın senelik sihrime sürati takribî olarak yüzde 8’ler etrafındadır ki, bu zati küresel bir markaya dönüşmüş bir işletme için oldukça yüksek bir orandır. Bunun dışında taşınan yolcu rakamlarında da çok ciddi bir atlama tutan All Nippon Airways, milletler arası yolcu rakamını her geçen sene daha da artırmaktadır. Özellikle 2010 senesinde milletler arası yolcu rakamında yüzde 25’lik bir yükseliş yaşayan All Nippon Airways, bu sayede kredibilitesini de artırmış ve dünyanın en önde gelen firmaları arasında kendisine ehemmiyetli bir yer edinmiştir. Firmanın sahibi olduğu uçak filosu Tokyo Narita Milletler arası Havalimanı bünyesinde yakalansa da bu filonun tamamı için geçerli değildir. Domestik seferler de tertip eden All Nippon Airways, başta öteki bir Tokyo hava alanı olan Osaka da dahil olmak üzere 3-4 değişik havalimanında uçak bulundurmaktadır. Bir havayolu ittifakı olan Star Alliance da resmi olarak bütün abone olan All Nippon Airways, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın bir hayli noktasına aktarmalı ortak uçuş reelleştirebilmektedir. Bu sayede destinasyon rakamını da ciddi anlamda artırabilen All Nippon Airways, Uzakdoğu pazarının en gözde işletmelerinden biri haline gelmeyi muvaffak olmuştur.

Japonya’nın en büyük havayolu firmayı olan All Nippon Airways; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Asya ve Okyanusya’da bulunan ülkelere tarifeli seferler tertip etmektedir. Bu anlamda 89 değişik destinasyona tarifeli uçuş tertip eden All Nippon Airways, Japonya’yı dünya ile bağlamaktadır. Filosunda 219 adet ticari yolcu jeti bulunan firma, daha da gelişmeyi tasarlamaktadır. Bunun üzerine yeni uçak siparişleri de firma gündemindedir. Dünyanın en önde gelen şirketleri arasında yer alan All Nippon Airways, firma bünyesinde takribî 20 bin şahsı istihdam etmektedir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ