Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

İnternetten Para Kazanma Yolları 1 [Bux Siteleri]

  • 13 Kasım 2021
  • İnternetten Para Kazanma Yolları 1 [Bux Siteleri] için yorumlar kapalı
  • 101 kez görüntülendi.
İnternetten Para Kazanma Yolları 1 [Bux Siteleri]

Bugün Türkiye’de yavaş yavaş yaygınlaşan bir para kazanma sisteminden bahsedeceğiz. Sistemin bir hayli kolu mevcut fakat ben hepsinden azıcık azıcık bahsedeceğim. Başlayalım şimdi. Bux Siteleri Bux.to bu sitelerin en büyüğü en babasıdır, sistemi Dünya’ya neredeyse bu tanıtmıştır. 700.000 azası olduğu söyleniyor. Pait to click PTC başka bir deyişle “Tıkla Kazan” sitedir. Şimdi bunlar pts, ptr vs vs. uzuyor […]

Bugün Türkiye’de yavaş yavaş yaygınlaşan bir para kazanma sisteminden bahsedeceğiz. Sistemin bir hayli kolu mevcut fakat ben hepsinden azıcık azıcık bahsedeceğim.

Başlayalım şimdi.

Bux Siteleri

Bux.to bu sitelerin en büyüğü en babasıdır, sistemi Dünya’ya neredeyse bu tanıtmıştır. 700.000 azası olduğu söyleniyor. Pait to click PTC başka bir deyişle “Tıkla Kazan” sitedir. Şimdi bunlar pts, ptr vs vs. uzuyor bunları değineceğim.

Sitelerin sistemleri, çalışma ilkeleri şöyle efenim, ben bakkalım bir bux sitesine reklamımı koyarım ve sitenin üyeleride benim reklamımı izler, mahsullerimi tanıtırım, bu sayede hem nitelikli bir reklam gösterimi yaparım hemde karlı çıkarım. Bakkal olan ben bux sitesine 10 lira veririm bux siteside size 2 lira verir neticede alan da satanda taşıtı olanda herkes hoşnuttur. Sistem bundan ibaret.

PTC “Paid to Click” “Tıkla Kazan”

2Şimdi “Tıkla Kazan” da size kendi sitesinde olan reklamları bir liste halinde gösterir, siz de bu reklamları tıklar 20-30-45 saniye gibi zaman beklersiniz, ondan sonra hesabınıza sitenin verdiği ölçü kadar para geçer, genellikle 0.01 cent’tir, kulağa az gelebilir fakat bu iş yalnızca tıklayarak olmayacak detayları anlatacağım.

Bu sitelerde referar sistemi vardır belli, diyelim ki siteye sizin referanslığınız ile birisi aza oldu, o aza olan birey tıkladıkça hem kendi hesabına para geçiyor hem sizin hesabınıza para geçiyor, tabi kimseyi kolay kolay referans yapamıyorsunuz, bu surattan siteler size referer satıyorlar bunların maliyetleri siteden siteye değişir.

Gelin ne kadar kazanırız bu sistemden

Her gün 10 reklama tıklarsanız = 0.10$
20 alt azanız her gün 10 reklama tıklarsa = 2.10$
Haftalık kazancınız = 14.70$
Aylık kazancınız = 63$

Yalnızca 20 referer ile bu benim tanıdıklarım 1500 ” 2500 gibi büyük yatırımlar yapıyorlar ve ücretlerinden çok kazanıyorlar.

Tabi bu yatırımlar her siteye yapılamaz scam site denilen siteler vardık scam: dolandırıcı bu surattan dikkatli olunmalı, geçmişi hoş olan evvel bir iki ödeme aldığımız siteleri seçmeliyiz.

Misal site: www.bux.to

PTS “Paid to Signup” “Aza ol Kazan”

3Başlıktan da anlaşıldığı gibi bu cins bux sitelerinde aza olup kazanıyorsunuz.

Sistem şöyle işliyor;

Reklam veren sitesini bux sitesine veriyor bizde o sitelere aza oluyoruz ve e-postamıza bir e-posta geliyor aza olduktan sonra aktivasyon için, ondan sonra bu e-postayı bux sitesinin bize gösterdiği yere yolluyoruz daha sonra aboneliğimizi onaylandıktan sonra hesabımıza sitenin verdiği fiyat geliyor.
Dikkat bazı sitelerde iki adet form olur, 1. kullanıcı ismi, 2. aktivasyon e-postası bunun için lüzumlu yerleri doldurmaya özen gösteriniz.
Aktivasyon e-postasında size parolanızı gösterecektir bu tip yollarken “****” işareti kullanın.

Bu sistemin en gelişmişi, başka bir deyişle en yaygını http://www.donkeymails.com/ sitesidir, kendileri uzun zamandır bu hizmeti vermektedirler.

Bu sitelerin fiyatları da genelde şöyle oluyor

0.75$, 1$ veya 0.1$ gibi değişiyor. Tabi bu sitelerde referans sistemi de kullanıyorlar fakat muhakkak bir oran olmuyor genelde %80, %90, .%70 vs. değişiyor.

Anekdot: Bu sistemden kazanmak isterseniz şayet büyük sitelerin aboneliklerinizi onaylamaları çok uzun sürebilir, bazen iki günüde bulabilir.

PTR “Paid to Read” “Oku ve kazan”

4Bu sistemde ise okuyarak kazanıyorsunuz, başka bir deyişle size bir e-posta geliyor size okuyorsunuz para kazanıyorsunuz.
Hakikatinde kimse okumaz başka bir deyişle bir nevi ptc gibi düşünebilirsiniz burada yalnızca reklâmlar e-postanıza geliyor.

– E-posta başına çok ölçüde ödeme yapan sitelerden kaçının, bunlar 100$ – 200$ taahhüt edebilir fakat hepsi yalan..E-postalar genelde spam paketine gelebilir dikkat.

Aza olurken kesinlikle “international members” kabul edip etmemelerine bakın zira kimileri kabul ediyor fakat ödeme yapmıyor. Bunun sebebi ise şayet size İngilizce bir e-posta geldiyse bunu siz okumasınız iyide saten reklâm vererinin emeli e-postasının okunması bu surattan dikkat.

– E-postaların sonundaki linklere dikkat edin, bastıktan sonra hesabınıza para geçti yazısını almadan kapatmayın.

PTSu “Paid yo Surf” “Sörf yap para kazan”

5Bu sistem acayip gelebilir fakat alaka sürüklüyor, sistemi açayım azıcık şimdi bunlar çok değişik cinste olabiliyior.

Mesela;
Arama yaparak
Fotoğraf paylaşarak
Video paylaşarak
Vs vs, daha değişik cinsler de çıkıyor. Başka Bir Deyişle sörf denince usunuza ne geliyorsa bu cinste var.

Genellikle arama yaparak kazandıran siteler çoğunlukta. Bu sitelerde ise size bir toolbar veriyor ve sizde bu toolbardan arıyorsunuz, ben genelde İngilizce şeyler arıyorum table, singer vs vs. arama başına 0.02$ verenler var. Başka Bir Deyişle günde 200 kelime ararsanız 5$ ediyor buda iyi bir sayı yatırıma gerek kalmadan yalnızca kendiniz günlük 5$ alabiliyorsunuz. Bu adamlarda aramalarda yalnızca reklâm verenlerin sitelerini koyuyorlar ve bu sayede reklâm verenler ziyaretçi sürüklemiş oluyorlar.

PTP “Paid to Promote” “Tanıt ve kazan”

6Bu sistem ne kadarda yaygın olmasa da öbürleri gibi amele işi değil ticarete eş, hani derler ya oturduğun yerden kazan, ticari zihni olanlar için çok hoş bir sistemdir.

“Anekdot:Fotoğraf için özür dilerim bir network resmi fakat ptp’yi anlatıyor kısmen.”

Sistem şöyle ki siz siteye aza olursunuz ve orda size tanıtacağınız linkler veya bannerler vardır, size derler ki git bunu 1000 bireye tıklat asgari 0.75$ max 1$ vereyim sana, reklâmlara göre değişiyor. Tabi şimdi size güç gelebilir ama şimdi ticarete bakın.

Yazının başından buyana anlattığım sistemleri bildiniz hepsinde bir reklâm veren var işte bu sefer o sistemlerde reklâm veren biz olacağız bu ptp sitelerindeki reklâmları alıp evvelki anlattığım sitelere reklâm olarak vereceğiz ve fiyatını ödeyeceğiz. Ticaretine gelince

Mesela intoffers.com advertising kısmına girip 5000 clike 1,5$ fiyat alıyor ptc sitesi. Siz ise 1000 tıka 1$ alacaksınız başka bir deyişle 5000 tık 5$ ise 1.5 düş 3.5$ size kalıyor. Bakın eliniz ayağınız yoruldu mu hayır, babam hep ticaret yap oğlum demişti şimdi daha iyi kavrıyorum. Tabi yalnızca ptc değil kittensptr.com ya da poohbearsprt.com gibi ptr sitelerine de reklâm verebilirsiniz.

Dikkat: Approved sites” sınan bir şey var burada gelen tıklamaların kabul edildiği siteler vardır..Mesela beavermails intofferstan gelen tıkların sayar. Beavermailsin hiç kabul etmediği bir siteye beavermailsten aldığınız ptp linkini reklâm verirseniz hiç bir tıkınız saymaz. Bu sistem tüm ptp sitelerde mevcut bu surattan dikkatli olun.

İşte bux siteleri bu kadar bu yazıda okuduğunuz tüm sistemlerde yatırım yapmasanız elle yakalanabilir bir kazanç elde edemezsiniz yatırım derken referans ve Premium abonelik almalısınız.ptp hariç

İnternetten para kazanma yolları yazı dizisinin, bux siteleri isimli yazısını okudunuz. Ben Enes KAŞIKÇI yârinki yazım amele işleri yatırımsız işler.

Hepinize bol kazançlar, iyi günler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ