Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  • 12 Temmuz 2021
  • İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 131 kez görüntülendi.
İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İnternetin insan yaşamına girişi, bu alanı yararlı işlerle kullanan insanlar için çok büyük basitlik sağlamıştır. İnternet şahıslarım konutlarına, iş yerlerine girmeden evvel bir mevzu hakkında araştırma yapılması gerektiğinde kütüphanelerde saatlerce süre geçirilmesi gerekirken, günümüzde arama motoru sayesinde tek tuşla onlarca bilgiye erişmek olası olmuştur. Devlet dairelerinde çalışanlar klasörlerin içinden tek bir dokümanı bulabilmek için iş […]

7861_internet,İnternetin insan yaşamına girişi, bu alanı yararlı işlerle kullanan insanlar için çok büyük basitlik sağlamıştır. İnternet şahıslarım konutlarına, iş yerlerine girmeden evvel bir mevzu hakkında araştırma yapılması gerektiğinde kütüphanelerde saatlerce süre geçirilmesi gerekirken, günümüzde arama motoru sayesinde tek tuşla onlarca bilgiye erişmek olası olmuştur.

Devlet dairelerinde çalışanlar klasörlerin içinden tek bir dokümanı bulabilmek için dükkanında faydalı geçirebileceği saatlerini bu cins işlere tüketirken, internet yaygınlaştıktan sonra arama için tüketilen süreyi işlerin halledilmesi için kullanarak daha faydalı çalışma etrafları oluşturulmuştur.

İnternet kullanımı konutlarda da en az iş yerlerinde olduğu kadar ehemmiyetli hale gelmiştir. Pasta, yemek tarifleri için artık konut hanımlarının mutfaklarına kadar giren internet, aynı zamanda bir ürün alınacağı zaman değişik çeşitleri bir arada ve daha uygun ihtimali de sağlamaktadır.
Hatta bu gidişat öylesine avantajlı hale gelmiştir ki, ürünlerin açıklamaları ile beraber yorumlar sayesinde ürünü kullananların değerlendirmelerinin görülme ihtimali oluşmuştur.

7861_online-shopping-grows-in-turkeyİnsanlar internet üzerinden alışveriş yapmak için, ürünlerini almak istediği bir marka varsa onun sitesine girip ürünü seçerek ve kredi kartı bilgilerini, adres bilgilerini de girerek basitlikle alışverişlerini oturdukları yerden yapabilmektedir. Ancak, internetin bu kadar basitliği ve bereketleri sayılırken, bir yandan da ne yazık ki verdiği hasarlarının büyük olabileceği öğrenilmektedir. İş yoğunluğu konut koşturmacası derken fırsat bulanamayıp internetten alışveriş yapanların başına gelen negatiflikler de göz arkasını edilemeyecek biçimdedir. İnternet alışverişi sırasında verilen kart bilgilerinin başkalarının eline geçmesi ve alışveriş yapanların dolandırılması ne yazık ki olasıdır. Bunun ise en büyük nedenlerinden biri, insanların tanımadığı internet sitelerinden alışveriş yapılması ve kart bilgilerinin emin olmayan şahısların eline geçmesidir.

Parasal hasarların yanında kargoda geçen zaman, ürünşöhret kargoda hasar görme tehlikeyi, gelen ürünşöhret defolu olması, istenilen ürüne kıyasla değişik ürün gelmesi ve başkalaşım için zorunlu harekâtların sıkıntılı yapılması gibi pek çok negatiflik de internetten alışverişin zorlu taraflarıdır. Başka Bir Deyişle internetten alışveriş yapmak tehlikesiz midir sualinin en hoş cevabı, internetten alışveriş yapılan sitenin tehlikesiz olup olmamasına göre değişir olmalıdır. Şayet siteler tehlikesiz ise alışveriş de tehlikesizdir olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ