Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

İdeal Bebek Bakıcısı

  • 14 Ağustos 2021
  • İdeal Bebek Bakıcısı için yorumlar kapalı
  • 174 kez görüntülendi.
İdeal Bebek Bakıcısı

Yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin, özellikle doğum sonrası işe dönmek zorunda olan annelerin en ehemmiyetli meseleleri haline dönüşen endişelerinin başında gelmektedir bebeğe kimin ve nasıl bakacağı mevzusu… Dolayısıyla da bu endişeleri yeni bir suali gündeme taşıyarak anne ve baba olarak bebek bakıcısı seçimlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğine yol açmaktadır. Ebeveyn olmak ömür boyu süren zorlu […]

Yeni bebek sahibi olan ebeveynlerin, özellikle doğum sonrası işe dönmek zorunda olan annelerin en ehemmiyetli meseleleri haline dönüşen endişelerinin başında gelmektedir bebeğe kimin ve nasıl bakacağı mevzusu… Dolayısıyla da bu endişeleri yeni bir suali gündeme taşıyarak anne ve baba olarak bebek bakıcısı seçimlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğine yol açmaktadır.

İdeal Bebek BakıcısıEbeveyn olmak ömür boyu süren zorlu bir süreçtir. Anne ve baba olarak bebek veya çocuğunuz için bir dizi görüşmeler neticeyi bir bakıcıyı işe alırken de ne kadar güvenebileceğinizi kestiremez, hadi başlasın nasıl gidiyor, yapabiliyor mu görürüz artık gibi düşüncelerle seçebileceğiniz bir seçim olmaktan çıkıyor haliyle. Netice olarak sınama yanılma yoluna giderek zamana yayabileceğiniz bir mevzu olmadığının farkında, kendi çocuğunuzun gelişimini etkileyecek kritik bir karar mekanizması firmanız gerektiğini göz önünde bulunduruyorsunuz kesinlikle.

Peki, bakıcının iyi bir bakıcı olduğunu nasıl kavrayacaksınız?
Bunun için birkaç ipucundan faydalanılabilir, bunlar;

İyi bir bakıcının çocuğun mesullüğünü üstlenerek onun gelişiminde ömür boyu katkısı bulunacağının şuurundadır. Bu anlamda da aile olarak ömür boyu sürecek bir ilişki kurmayı emel edinerek, buna göre davrandığından iyi referanslara sahiptir.

Çocukları gerçekten seven, kariyer gayesine bütün zamanlı bir profesyonel çocuk bakıcılığı olarak doğrultu vermiş bir ferttir.

İdeal Bebek BakıcısıAcil ve beklenmeyen vaziyetlere hazırlıklıdır, ilk destek mevzusunda akıllı ve hatta sertifikalıdır. Kendi başına hareket tasarıyı oluşturabilecek beceriye sahiptir. Bilmeye ve büyümeye sarih ve isteklidir. Samimidir.

Çocuk gelişimi safhalarına hâkim, bebekle de çocukla da nasıl ilgilenmesi gerektiğini ve onları nasıl oyunlara dâhil etmesi gerektiğini bilen biridir. Çocuklara ayak yalana yetecek sabır ve enerjiye sahiptir.

Neyi ve nasıl yapması isteniyorsa bunu ilk başta aileden tüm ayrıntılarıyla bilerek, bilgi sahibi olmak ister. Onlar konutta yokken de ailenin isteklerine uygun hareket ettiğini öğrenmek ister.

Her zaman erişilebilecek gidişattadır. Çocukla konut dışında olacağı zamanı, nerede, ne yapacakları, kaçta dönecekleri gibi mevzuları kesinlikle aile ile paylaşır. Döndükleri zamanı sıçramadan bildirir. Merak ve kuşku uyandıracak hareketlerde bulunmaz.

Zamanında işinin başında olmasından mutludur. Çocuklarla süre geçirmekten mutluluk dinler. Hasta Olduğu zamanda bile görevini yerine getirmeye arzulu davranarak, geç kalmasına oldukça az tesadüfülür.

Çocuğun vaziyetini ve gelişimini takip edebilen, bunu aile ile paylaşmakta geri kalmayan biridir. Her Zaman son lafın ailede olduğunu anlayabilen biridir.

Çocukların beslenmesinin ehemmiyetinin şuurunda, gerektiğinde onlar için yemekler hazırlayabilen, şahsi paklik ve bakımlarına özen gösterebilen başka bir deyişle bakmakta olduğu çocuğun mesullüğünü ailenin bir şey söylemesine gerek kalmaksızın oyuncakların veya çocuk odasının bir araya gelmesi gibi görevlerde dâhil noksansızca üstlenebilen mesullük sahibi bir ferttir. Bunlardan şikâyetçilik yapması laf edilebilir bir gidişat değildir.

Aile konutta olmadığı zamanlarda bile çocukla beraber neler yaptıkları mevzusunda aileyi bilgilendirir.

Ailenin mahremiyetinin farkındadır, doğabilecek ailevi sorunlara karşı duyarlı olup, saygı dinler ve bu biçimde davranır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ