Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Houston Nasıl Bir Yerdir?

  • 23 Eylül 2021
  • Houston Nasıl Bir Yerdir? için yorumlar kapalı
  • 153 kez görüntülendi.
Houston Nasıl Bir Yerdir?

Houston, Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaleti arasında yer alan Texas’da bulunan en ehemmiyetli şehirler arasında yer alır. Texas eyaleti hudutları dahilinde yer alan en ehemmiyetli ve aynı zamanda da en popüler şehir olan Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nin de en ehemmiyetli lokasyonlarından biri olarak kabul edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli şehirleri arasında […]

Houston, Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaleti arasında yer alan Texas’da bulunan en ehemmiyetli şehirler arasında yer alır. Texas eyaleti hudutları dahilinde yer alan en ehemmiyetli ve aynı zamanda da en popüler şehir olan Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nin de en ehemmiyetli lokasyonlarından biri olarak kabul edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli şehirleri arasında kabul edilmesinin başlıca sebepleri arasında şehrin bir petrol şehri olmasıdır. Texas eyaleti başlı başına Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük petrol üretici eyaleti olarak öğrenilmektedir. Houston da bu eyaletin en ehemmiyetli şehri olarak kabul edilmektedir. Houston ayrıca da Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyaca ünlü sağlık merkezi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın en iyi sağlık merkezleri Houston şehri hudutları dahilinde bulunmaktadır. Houston, Kuzey Amerika kıtasının en popüler 5 şehri arasında gösterilmektedir. Bunun yanı gizeme şehir aynı zamanda da ülkenin en popüler 4’şancı şehridir. Ayrıca bakıldığında şehir Amerika Birleşik Devletleri’nin güney hattında yer alan en büyük şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

RHouston Nasıl Bir Yerdir?esmi olarak Texas eyaletine bağlı olan Houston, 5 Haziran 1837 tarihinde şehir olarak kabul edilmiştir. Şehre adını veren kişi Sam Houston olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi araştırma merkezleri arasında yer alan Houston, sağlık alanında dünyaca ünlü bir nama sahiptir. Sahip olduğu popülasyon ile de Amerika Birleşik Devletleri’nin en önde gelen şehirleri arasında yer alan Houston, şehir merkezi hudutları dahilinde takribî olarak 2,3 milyon insanı ağırlamaktadır. Bu ortam kasabalar ve mesken yerlerinde ikamet eden ve şehrin hudutları dahilinde kabul edilen alanlar da hesaba katıldığında takribî olarak 6,4 milyon seviyesine çıkmaktadır ki, bu da Houston Amerika Birleşik Devletleri’nin en ehemmiyetli mesken yerlerinden birine dönüştürmektedir. Houston’a erişmek isterseniz size bir hayli seçenek sunulmaktadır. Öncelikle karayolu olarak 10, 45, 69 ve 610 kodlu yollar Houston’a bağlanmaktadır. Bunun yanı gizeme 59, 90, 290 gibi otoban olmayan daha ufak çaplı yolları kullanarak da Houston’a erişmeniz olasıdır.

Bunun dışında Houston’a havayolu ile de erişme olanağınız vardır. Domestik olarak bölgeye uçan bir hayli yerli havayolu işletmeyi vardır. Ayrıca Houston’da milletler arası bir hayli havalimanı bulunmaktadır. En popüler olanı Houston Milletler arası Havalimanı’dır. Bu hava alanına milli hava yolumuz olan Türk Hava Yolları da seferler tertip etmektedir. Tarifeli sefer tertip eden Houston, dolaysız olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Houston’a uçuş tertip etmektedir. Houston, bir sağlık cenneti olarak kabul edilse de ayrıca şehir hudutları dahilinde bir uzay merkezi de barındırmaktadır. Bu anlamda Houston, Texas eyaletinin kalbi konumundadır. NASA uzaya asıllaştırdığı her seferde Houston üzerinden direktiflerini alır ve o istikamet de uzay seferini reelleştirir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ