Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Güney Afrika Havayolları Nasıldır?

  • 10 Ağustos 2021
  • Güney Afrika Havayolları Nasıldır? için yorumlar kapalı
  • 139 kez görüntülendi.
Güney Afrika Havayolları Nasıldır?

South African Airways ya da Türkçe olarak ifade edebileceğimiz biçimde Güney Afrika Havayolları, Afrika kıtasının en ehemmiyetli ülkelerinden Güney Afrika’nın havacılık siciline kayıtlı ticari yolcu taşımacılığı yapan bir halklar arası havayolu firmayıdır. Güney Afrika’nın dünya ile iletişimini sağlayan bu havayolu firmayı ismini de aynen ülkeden almıştır. Güney Afrika Havayolları, ülkenin en ehemmiyetli ticari markaları arasında […]

South African Airways ya da Türkçe olarak ifade edebileceğimiz biçimde Güney Afrika Havayolları, Afrika kıtasının en ehemmiyetli ülkelerinden Güney Afrika’nın havacılık siciline kayıtlı ticari yolcu taşımacılığı yapan bir halklar arası havayolu firmayıdır. Güney Afrika’nın dünya ile iletişimini sağlayan bu havayolu firmayı ismini de aynen ülkeden almıştır. Güney Afrika Havayolları, ülkenin en ehemmiyetli ticari markaları arasında sayılır ve ekonomiye ciddi anlamda katkısı bulunur. Dünyanın bir hayli ülkesine seferi bulunan Güney Afrika Havayolları, Afrika kıtasının en önde gelen havayolu firmayı olarak kabul edilir. Bölgenin en köklü işletmeleri arasında yer alan Güney Afrika Havayolları, resmi kayıtlara göre 1 Şubat 1934 tarihinde kurulmuştur. Bu anlamda 80 seneden daha fazla bir geçmişe sahip olan Güney Afrika Havayolları, sahip olduğu uçak filosunun büyük bir çoğunluğunu Tambo Halklar arası Havalimanı’nda yakalamaktadır. Başşehir Johannesburg’da bulunan bu hava alanı aynı zamanda ülkenin sahip olduğu en ehemmiyetli havalimanlarından birisi olarak kabul edilir.

ÜGüney Afrika Havayolları Nasıldır?lkenin ve aynı zamanda da kıtanın en ehemmiyetli havayolu firmayı olan Güney Afrika Havayolları, dünyaca havayolu ittifakı olan Star Alliance da abone konumundadır. Bu da işletmenin ittifaka abone değişik havayolu işletmeleri ile ortak uçuş tertip edebilmesine imkân verir. Bu havayolu işletmeleri arasında Lufthansa, ANA ve Türk Hava Yolları gibi sektörün önde gelen firmaları da bulunur. Firma sloganı; ” Bringing the world to Africa and taking Africa to the world” olan Güney Afrika Havayolları, bu anlamda ülkeyi dünya ile bağlayan en ehemmiyetli marka olduğunu vurgulamış olur. Firma her ne kadar Güney Afrika Havayolları olarak anılsa da bu bir firmalar gurubu olarak da lanse edilebilir. Zira düşük maliyetli havayolu taşımacılığı yapan bir hayli işletme de Güney Afrika Havayolları’nın bünyesinde yer alır ve bu işletmeye bağlı olarak çalışır. Bunlar arasında en ehemmiyetli olanı Mango’dur. Uçak filosunu Kempton Park’ta yakalayan Güney Afrika Havayolları, filosunda 54 adet ticari yolcu jeti bulundurur. Bu 54 uçak aracıyla 42 destinasyona tarifeli sefer hakikatleştiren Güney Afrika Havayolları, bu anlamda ülkenin en önde gelen istatistiklerine sahip milli havayolu olarak kabul edilir.

Afrika kıtasının en önde gelen havayolu firmayı olarak lanse edilen Güney Afrika Havayolları, küresel bir firma olarak takribî 9 bin bireye istihdam ihtimali sunmaktadır. Bu da havayolu işletmesini ülkenin en ehemmiyetli ekonomik eforlarından biri haline getirir. Firma geçtiğimiz senelere kıyasla kazançlarında ciddi bir çoğalış yaşasa da kar oranı düşmüştür. Ancak firma hasar etmemekte ve dünyanın kar eden havayolu işletmeleri arasında yer alır. Firma bünyesinde ağırlıklı olarak Airbus uçaklarını bulundurur. Boeing mahsulü olan yalnızca 737 bulunur. Denizaşırı seferlerini Airbus A330 ve A340’larla hakikatleştiren Güney Afrika Havayolları, Türkiye’ye de tarifeli seferler tertip etmektedir.

Yazar:Emir Karasu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ