Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Güneşin Negatif Tesirleri ve Korunma Usulleri

  • 10 Aralık 2021
  • Güneşin Negatif Tesirleri ve Korunma Usulleri için yorumlar kapalı
  • 99 kez görüntülendi.
Güneşin Negatif Tesirleri ve Korunma Usulleri

Güneşin gevşetici tesiri ve D vitamini birleşimi üzerindeki pozitif tesirleri bir hayli şahıs tarafından öğrenilmektedir. Ayrıca pek çok ten hastalıklarında da iyileşmeye neden olmaktadır. Sedef ve egzamayı bu hastalıklar arasında saymak muhtemel. Ancak sıcaklarla beraber aratan ve hasarlı olan güneşin UV ışınları, ozondaki delinmelerle beraber ciltte de ciddi anlamda negatif tesirler oluşturmaktadır. Cilt kirleri, buruşukluklar, fotoyaşlanma, […]

Güneşin Olumsuz Etkileri ve Korunma Yöntemleri

Güneşin gevşetici tesiri ve D vitamini birleşimi üzerindeki pozitif tesirleri bir hayli şahıs tarafından öğrenilmektedir. Ayrıca pek çok ten hastalıklarında da iyileşmeye neden olmaktadır. Sedef ve egzamayı bu hastalıklar arasında saymak muhtemel.

Ancak sıcaklarla beraber aratan ve hasarlı olan güneşin UV ışınları, ozondaki delinmelerle beraber ciltte de ciddi anlamda negatif tesirler oluşturmaktadır. Cilt kirleri, buruşukluklar, fotoyaşlanma, yeni ben yaradılışları, var olan benlerde farklılıklar ve cilt kanserine zemin hazırlamak, güneşin negatif tesirleri arasındadır.

Güneşin negatif tesirlerinden korunmak sağlık açısından oldukça ehemmiyetlidir. Bu nedenle özellikle 18 yaşına kadar kesinlikle yüksek etmenli güneş gözetici mahsulleri kullanmak gerekir. Bu sayede fotoyaşlanmanın hakikatleşmesi büyük oranda eksiltilmiş olur.Güneşin Olumsuz Etkileri ve Korunma Yöntemleri

Özellikle sarih derili insanlarda görülen güneş yanığı, güneşin neden olduğu en ehemmiyetli problemlerden biridir. Korunmasız olarak güneş ışınlarına uzun müddet maruz kalınması halinde, ilk iki ya da dört saat içinde ciltte kızarıklıklar görülürken, 12 ile 24 saat arasında da su kabarcıkları alana kazanç. Bu stil güneş yanıklarında, Buz ya da soğuk su ile yapılan pansuman ve bol akışkan alımı hafiflemeyi sağlayacaktır. Ayrıca yanığın hafiflemesini sağlayan krem ve losyonlarda seçim edilebilir. Güneş yanığından kaynaklanan ağrılarda ağrı kesici kullanılmalıdır. Yanığın şiddetinin fazla olduğu vaziyetlerde kesinlikle uzman hekim tarafından destek alınmalıdır.

ÇOCUKLARA DİKKAT!Güneşin Olumsuz Etkileri ve Korunma Yöntemleri

Çocuklarda oluşan ve ciddi derecede görülen güneş yanıkları, ilerleyen yarıyılda ten kanserine neden olabilir. Çoğunlukla ilk güneşlenme sonrasında görülen kızarıklıklar, şişkinlikler ve şişme güneş alerjisinden kaynaklanmaktadır. Güneşe maruz kalınan bölgelerde görülen ve kaşıntılı olan bu vaziyet, güneş ışınlarının tesirinin yitirmesi zamanına kadar devam eder. Güneş alerjisine karşı kesinlikle bir dermotoloğa görünülmeli ve alerjiyi baskılayıcı ve önleyici rehabilitasyona başlanılmalı ve güneş gözetici mahsuller de kullanılmalıdır.

Güneşin negatif tesirleri ve korunma usulleri

Güneşin negatif tesirlerinden korunmak için gözeticilerin yanı gizeme tablet biçiminde olan ve güneşin hasarlı ışınlarından gözeten ve bu hasarları önleyen mahsulleri kullanmak da bir çözüm olabilir.Güneşin Olumsuz Etkileri ve Korunma Yöntemleri

Eğrelti otu, yeşil çay, likopen ve beta karoten gibi antioksidanlar kapsayan tabletler, Deoksirübo Nükleik Asit tahribatının onarılmasında ve fotoyaşlanmayı temkine de oldukça tesirlidir. Güneşin cildi kurutucu tesirinden korunmak için kesinlikle ıslatıcı kullanılmalıdır. Aksi takdirde ciltte kaşıntı ve ceddilmeler oluşur. Hafif ve su bazlı ıslatıcılar surat için uygun olurken, daha yağlı mahsuller ise bedenin ıslatılmasında kullanılmalıdır. Bu mahsullerin yanı gizeme bol akışkan tüketimi de ehemmiyetlidir.

Sarih havalarda güneş gözlüğü ve şapka kullanmak da güneşin negatif tesirlerinden korunma usulleri içinde en pratik olanıdır.

Yazar: Enes Eker

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ