Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Güneş Kirleri İçin Limon Suyu Kullanmanın Verimleri ve Hasarları

  • 06 Temmuz 2021
  • Güneş Kirleri İçin Limon Suyu Kullanmanın Verimleri ve Hasarları için yorumlar kapalı
  • 135 kez görüntülendi.
Güneş Kirleri İçin Limon Suyu Kullanmanın Verimleri ve Hasarları

Güneş kirlerini eksiltmenin tamamen natürel bir yol ve kolay bir yolu var. Uyumadan evvel suratınıza pamuk desteğiyle limon suyu uygulayarak güneşin koyulaştırdığı pigmentasyonun rahatlatılması olasıdır. Ancak, limonu cilt parlaklığı için kullanmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Limon suyu cildi cildin teorik olarak rahatlatabilecek içerikler kapsıyor olsa da, kullanmanın tehlikeleri verimleri aşmamaktadır. Ancak limonu bu […]

Güneş kirlerini eksiltmenin tamamen natürel bir yol ve kolay bir yolu var. Uyumadan evvel suratınıza pamuk desteğiyle limon suyu uygulayarak güneşin koyulaştırdığı pigmentasyonun rahatlatılması olasıdır. Ancak, limonu cilt parlaklığı için kullanmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır.

LGüneş Lekeleri İçin Limon Suyu Kullanmanın Yararları ve Zararlarıimon suyu cildi cildin teorik olarak rahatlatabilecek içerikler kapsıyor olsa da, kullanmanın tehlikeleri verimleri aşmamaktadır. Ancak limonu bu emelle kullanmak, iyi tesir yaratmaktan daha fazla zarara neden olabilir. Limon suyu sitrik asit ve psoralen olarak öğrenilen bir kimyevi madde kapsamaktadır. Bunların ikisinin de cildi tahriş edici olduğu öğrenilmektedir. Cildi güneş ışığına maruz kalındığında ışığa duyarlı hale getirebilirler, yüzeysel yanıklara ve kabarcıklara neden olma olasılıkları vardır. Bu vaziyet de acı verici olabilmektedir.

Yüzeysel pigmentasyonları iyileştirmek için “C vitamini, ferulik asit, retinol veya hidrokuinon gibi maddeler kapsayan tıbbi dereceli cilt bakımları uygun olacaktır. Elbette, her zaman doğrudan kimyevi peelingler yapılabilir ve lazerlere gidilebilir. Ancak tabi ki bu operasyonların da tehlikeyi vardır. Dolayısıyla, natürel besinler ile konutta yapabileceğiniz operasyonları seçim etmek de iyi bir alternatif olacaktır.

Limon suyu şayet ki elma sirkesi ile denk oranlarda karıştırılıp bir karışım elde edilirse ve güneş kirleri oluşan yerlere pamuk ya da fırça ile uygulanırsa, zaman içerisinde kirletilmelerin eksileceği görülecektir. Tabi ki bu operasyon için suratı evvelinde iyice arınmak ve bu karışımı da pak surata uygulamak gerekmektedir. Bu karışım surata ya da başka bölgeye de uygulansa da, uygulama yapılan yerde gece süresince kalması daha tesirli olacaktır. Yeniden de duyarlı ciltli bireyler mesele yaşamaması için vasati yarım saat ile bir saat arasında bir zamanda bekletmeli ve ardından yıkamalıdır. Yukarıyada da belirtildiği gibi, limon suyu uygulama yapılan cilt bölgesini güneşe duyarlı hale getirme tehlikeyi taşıdığından, sabah kesinlikle cildin yıkanıp, güneş gözetici krem sürüp öyle güneşe çıkmak en doğrusu olacaktır. Hatta duyarlı ciltli bireyler, bu karışımı balla ya da yoğurtla karıştırıp kirlere o biçimde uygulaması da verimli olacaktır. Böylece hassasiyete göre tesiri çoğaldırılmış ve gözetici olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ