Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Göz Bitkinliği İçin Harika Bir Uygulama; Sıcak Havlu Masajı

  • 05 Temmuz 2021
  • Göz Bitkinliği İçin Harika Bir Uygulama; Sıcak Havlu Masajı için yorumlar kapalı
  • 155 kez görüntülendi.
Göz Bitkinliği İçin Harika Bir Uygulama; Sıcak Havlu Masajı

Birçok insan günlük yaşantılarında muhtelif sebeplerden dolayı göz bitkinliği rahatsızlığı yaşayabilmektedirler. Yazımızda göz bitkinliğinin giderilmesi mevzusunda oldukça tesirli olan harika bir uygulama hakkında balakalar sunacağız. Bu harika uygulamayı reelleştirdiğinizde gözlerinizin hafiflediğini çok kısa müddetler içerisinde fark edebilirsiniz. İşte göz bitkinliği için harika bir uygulama ve ayrıntıları altta sunulmuştur. İşte Göz Bitkinliği İçin Tesirli Olan Uygulama […]

Birçok insan günlük yaşantılarında muhtelif sebeplerden dolayı göz bitkinliği rahatsızlığı yaşayabilmektedirler. Yazımızda göz bitkinliğinin giderilmesi mevzusunda oldukça tesirli olan harika bir uygulama hakkında balakalar sunacağız. Bu harika uygulamayı reelleştirdiğinizde gözlerinizin hafiflediğini çok kısa müddetler içerisinde fark edebilirsiniz. İşte göz bitkinliği için harika bir uygulama ve ayrıntıları altta sunulmuştur.

İşte Göz Bitkinliği İçin Tesirli Olan Uygulama

Sıcak havlu masajı: Göz bitkinliğinin giderilmesinde harika bir uygulama olan sıcak havlu masaj uygulamasını belki de çoğu zaman duymuşsunuzdur. Bu harika uygulamayı sadece birkaç dakika göz kapaklarınız üzerinde uyguladığınız zaman gözlerinizin rahatladığına anını sezeceksiniz. Peki bu harika uygulamayı nasıl gerçekleştirebilirsiniz dilerseniz şimdi de bu harika uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında balakalar sunalım.

Sıcak Havlu Masajının Uygulanışı

Sıcak havlu adından da anlaşılacağı üzere sıcak ve pak bir havlu dayanağıyla yapılabilen bir gevşetme uygulamasıdır. Dolayısıyla bu uygulamayı şu biçimde yapmanız gerekmektedir;

8762_10İlk olarak pak bir havluya fazla ısı vermemek koşuluyla orta dereceli ısı vermelisiniz. Bu safhadan sonra biraz bilave ederek orta vadeli olarak ısıttığınız havlunuzu göz kapaklarınız üzerine koymalısınız. Bu harekâttan hemen sonrasında ise sıcak havlunuzu elleriniz ile birkaç dakika boyunca göz kapaklarınız üzerinde hafif masaj yaparak dolaştırmalısınız. Havlunuzun soğuduğunu sezdiğinizde operasyonunuzun bitirildiğini anlayabilirsiniz.Bu safhadan sonrasında gözlerinizin ne kadar hafiflediğini hemen fark edersiniz.

İhtar; bu uygulamayı yaparken dikkat etkeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar şunlardır;

Havlunuzu netlikle fazla ısındırmayın, orta vadede ısındırın. Uygulamayı yaparken gözlerinizi kapalı tutun, zira uygulamayı göz kapaklarınız üzerinde asıllaştıracaksınız. Uygulamayı yapacağınız havlunuzun pak olmasına özen gösterin. Göz bitkinliğiniz sık tekerrür ettiğinde salt olarak bir göz hekimine başvurmalısınız. Bu basit uygulama sadece çok seyrek görülen ve basit göz bitkinliği için geçerlidir. Uygulamayı bir kere asıllaştırın.

Bu ihtarları dikkate alarak bu harika ve basit uygulamayı yapınız. Rastgele bir yan tesirinin bulunmadığı bu uygulamayı haftada bir 1 ila 3 kere yapabilirsiniz. Yazımızda göz bitkinliği için harika bir uygulama hakkında balakalar sunduk. Umarız bu anlamda verimli olabilmişizdir. Sizler de gün içerisinde hafif dereceli göz bitkinliği yaşıyorsanız bu harika ve emin uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Anekdot: Yazımızdaki uygulama sadece basit göz bitkinliği içindir. Göz bitkinliği rahatsızlığınız sık tekerrür ettiğinde ve tesirini uzun zaman boyunca devam ettirdiğinde süre kaybetmeden bir göz doktoruna başvurmanızı öneri ederiz.
Bibliyografi:
uzmantv.com

cilt.net

Yazar:Ensar Türkoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ