Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Google Plus + Kullanıcı Rakamı

  • 19 Ekim 2021
  • Google Plus + Kullanıcı Rakamı için yorumlar kapalı
  • 31 kez görüntülendi.
Google Plus + Kullanıcı Rakamı

Günümüzde internet denildiğinde akla ilk gelen unsurlardan biri sosyal ağlar. Çok geniş kitlelere erişen, Facebook ve Twitter’ ın başını sürüklediği bu ağlar oldukça popüler. Hal böyle olunca internet dünyasından aldıkları pasta hisseyi de bir hayli fazla. Bu da başka işletmelerin de iştahını kabartıyor.

Google Plus + Kullanıcı SayısıGünümüzde internet denildiğinde akla ilk gelen unsurlardan biri sosyal ağlar. Çok geniş kitlelere erişen, Facebook ve Twitter’ ın başını sürüklediği bu ağlar oldukça popüler. Hal böyle olunca internet dünyasından aldıkları pasta hisseyi de bir hayli fazla. Bu da başka işletmelerin de iştahını kabartıyor. İnsanların birbirleriyle etkileşimini sağlayan, yeni insanlarla tanışmasına imkân sağlayan ve bunu çok geniş kitlelere eriştiren sosyal ağların yeni abonelerinden Google Plus da bu pastadan hisse almaya çalışanlardan. Gerçeğinde bu sektörün de en ciddi ağlarından biri Google Plus. Zira artta Google gibi bir internet devi var. Her ne kadar rakiplerinin gerisinde kalmış olsa da son zamanlarda, bu mevzuya bir hayli fazla umursuyor. Google’ ın zati oturmuş altyapısı ve deneyimi bu sektörde lider olması için yeterli. Bu surattan özellikle Facebook için çok ciddi bir rakip. Google, sosyal ağında her türlü ihtimalden yararlanıyor. Özellikle reklam siyasetlerini Plus’ a yansıtmış ve Facebook spam reklamların önüne bir cinsli geçemezken, Plus spam reklamlara, şikayet olmasa bile hemen el koyuyor ve kullanıcı memnuniyetini sağlıyor. Ancak bu deneyim ve altyapıya karşın ilk çıktığı günlerdeki çıkışı devam ettiremiyor. Yer yer düşüşler de yaşadı, hatta hayal kırıklıkları yaşattı.

Google Plus + Kullanıcı SayısıGeçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Google, Plus’ a kayıtlı aza rakamının 250 milyonu geçtiğini duyurdu. Ayrıca bu rakamdan memnun olduklarını da açıkladı. Plus temsilcisi, her ne kadar Facebook ile karşılaştırılsalar da Facebook’ tan çok daha ileri bir seviyede iş çıkardıklarını söylüyor. Zati Google Maps vb. eklentileri Plus’ a entegre etmeleri de bu söylemi destekliyor. Sosyal ağ kavramını da çok daha kapsamlı bir kavram haline getiriyor.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ